Discord hlasový chat propojený s Xboxem

Autor: lindros88czePublikováno: 20.7.2022, 21:28

Publikováno: 20.7.2022, 21:28

Přiřazené štítky

Sociální sítě

O autorovi

lindros88cze

lindros88cze

Je autorem 139 článků

Konečně jsme se dočkali a máme tady další možnost hlasového chatu pro online hraní, ale také třeba společné streamování. Kromě toho vše bude fungovat i na mobilech, což ocení především hráči, kteří využívají cloud gamingu.
Nicméně největší výhodou bude propojení hráčů skrze platformy, už žádné složité propojování, ikdyž v poslední době komunikace skrze Xbox aplikaci fungovala dobře. Rozšíření Discordu a jeho obliba je ovšem jiná výzva a je super, že to již brzo budeme moci vyzkoušet. Náš Discord stále nabírá nové uživatele a rubriky se naplňují, takže pokud nejsi ještě členem, tak je ideální čas, se do toho pustit.

Návod je přebrán ze stránek Discordu

Takže: jak to bude fungovat?

Nejprve připojte svůj účet Xbox k Discord
Jakmile budete mít to štěstí, že budete mít přístup, budete muset propojit svůj účet Xbox s účtem Discord. Pokud jste své účty Xbox a Discord již propojili, budete je muset znovu připojit, abyste udělili nová oprávnění potřebná pro přístup k aplikaci Voice na konzoli Xbox.

Možnost propojení účtů najdete v Uživatelská nastavení > Připojení na počítači, webu nebo mobilu. Vyberte logo Xbox v nabídce Připojení a postupujte podle pokynů pro nastavení!

Discord. Pro Discord Voice na Xboxu, který vyžaduje schválení, aby fungoval, je zobrazeno několik požadavků na oprávnění účtu. Pod tímto seznamem je rozmazané tlačítko „Autorizovat a pokračovat“.
Aktualizovaná autorizační obrazovka, včetně udělení oprávnění k připojení k Voice.
Propojení účtů Xbox a Discord vám umožní zobrazit vaši jmenovku hráče, aktuální herní aktivitu a dobu, kterou hru hrajete, ve svém uživatelském profilu. Brzy také budete moci hlasový chat přímo na vaší konzoli.

Dále přeneste svůj Discord Voice Call do Xboxu
Discord Voice chat na Xbox funguje tak, že se váš hlasový hovor přenese z Discordu do vašeho Xboxu. K tomu budete potřebovat na svém mobilním zařízení nainstalovanou mobilní aplikaci Xbox, takže se ujistěte, že ji máte staženou! Mobilní aplikace Xbox je k dispozici na stejných platformách jako mobilní aplikace Discord: iOS a Android.

Nejprve přejděte na hlasový kanál, ve kterém chcete mluvit, pomocí aplikace Discord na mobilu nebo počítači, stejně jako obvykle. Odtud uvidíte novou možnost přesměrování hovoru do vašeho Xboxu.

Discord zobrazuje v hovoru tlačítko „Připojit se na Xbox“ a jeho stisknutím se dostanete do aplikace Xbox, kde si vyberete, na které konzoli chcete mluvit. Jakmile je vybráno, Discord zobrazí pod vaším hlasovým hovorem „Připojeno k Xboxu“.
Postupujte podle tohoto postupu a během okamžiku budete mluvit se svými přáteli Discord na konzoli Xbox!
Spusťte proces přenosu a automaticky se otevře mobilní aplikace Xbox a dá vám vědět, že je připravena připojit váš Xbox k hlasovému kanálu Discord. Nakonec v mobilní aplikaci Xbox stiskněte tlačítko Potvrdit. Nyní můžete jít! Nyní připojte k Xboxu náhlavní soupravu dle vlastního výběru a můžete chatovat.

 

11. 08. 2022 • tonyskate0

Xbox a gamescom 2022

Poprvé od roku 2019 se herní veletrh gamescom uskuteční v tradiční podobě a Xbox u toho nebude chybět. Většina her na následující měsíce už byla představena a také nepočítejte s přítomností Starfieldu či Redfallu, jelikož je příští týden QuakeCon, kde by se měla ukázat alespoň upíří akce. Každopádně ve čtvrtek 25. srpna budete moci od 14:00 do 20:00 našeho času sledovat živý přenos ze stánku Xbox.

»
05. 08. 2022 • tonyskate0

Xbox testuje rodinný plán Xbox Game Pass Ultimate

Není to tak dávno, co se proslýchalo, že Microsoft chystá rodinný plán pro své předplatné Xbox Game Pass Ultimate. V důsledku toho byste za o něco vyšší cenu mohli sdílet své předplatné až se čtyřmi dalšími lidmi. Pochopitelně by cena byla výhodnější, než kdybyste platili pět předplatných samostatně. Dokonce se proslýchá, že by cena rodinného plánu byla pouhých 25 dolarů měsíčně pro pět uživatelů, zatímco samostatně by vás pět předplatných přišlo...

»
05. 08. 2022 • tonyskate0

Xbox Series S dostane více RAM pro hry

Herní konzole Xbox Series S je skutečně šikovná mašinka, která navzdory původním očekáváním sklízí solidní úspěch. Někteří hráči i vývojáři sice stále kritizují její výkon, ovšem nízká cena je silný argument. A situace se v budoucnu ještě zlepší. Microsoft totiž v rámci nové sady vývojářských nástrojů uvolnil více paměti RAM, takže tvůrci teď budou moci pro hry na Xbox Series S využít více výkonu, a tak zlepšit i jejich grafiku právě v situacích, kdy scházela...

»
15. 07. 2022 • tonyskate0

Hrajte jako profík s Xbox Elite Series 2

Bezdrátový ovladač Xbox Elite Series 2 už je tady s námi nějaký pátek a zatím jsme se nástupce nedočkali. Microsoft jej proto nadále tlačí a nedávno se dokonce stal tématem jednoho z videí od Xbox CZ. Zmíněné video se zaměřuje na nejlepší nastavení tohoto ovladače pro konkrétní tituly včetně Fortnite, Call of Duty: Warzone, Halo Infinite či třeba Rocket League. Podívejte se tedy, jak máte ovladač nastaven a třeba se vám tipy...

»
13. 07. 2022 • tonyskate0

Xbox na gamescomu ukáže potvrzené hry

Už je tomu měsíc, co proběhla nabitá prezentace Xbox & Bethesda Games Showcase. Ačkoliv chápeme, že hráči byli trochu zklamání, že Microsoft neukázal některé projekty, je jasné, že tentokrát chtěli cílit pouze na hry, které mají vyjít v následujících 12 měsících, tedy do července příštího roku. Mezitím nám už na dveře klepe německý veletrh gamescom, který se uskuteční od 24. do 28. srpna. Nejspíše v prvních dnech nebo ještě před zahájením veletrhu...

»
10. 06. 2022 • Lukáš Urban0

Barevný svět Xbox Design Lab je tu!

Ještě než Microsoft zaplní zpravodajské servery svou nedělní konferencí, připravil si pro nás malé překvapení. To má pro vás rozdílnou váhu v závislosti na délce vlastnictví Xboxu a obecné informovanosti. Možnost sestavit si vlastní ovladač tu sice už víceméně byla, ale pro jinou generaci konzolí a s jinými tvůrčími možnostmi. Teď se Xbox Design Lab dostává konečně i do střední Evropy a dnešním dnem podporuje i Česko a Slovensko.

»
09. 06. 2022 • tonyskate0

Vybrané demoverze připravovaných her pro Game Pass

Microsoft ještě před svou nedělní Xbox & Bethesda Games Showcase, která se bude soustředit čistě na hry, přišel s několika řekněme technologičtějšími oznámeními. Dnes tak došlo ke spuštění programu Xbox Design Lab pro tvorbu vlastního ovladače v Česku a Slovensku, a také oznámení aplikace Xbox pro chytré televize značky Samsung modelové řady 2022, abyste koncem června mohli na své televizi užívat cloudové hraní Xbox, aniž byste měli konzoli či jiné další zařízení....

»
09. 06. 2022 • tonyskate0

Cloudové hraní Xbox v televizích Samsung!

Microsoft už své cloudové hraní Xbox rozšířil na nespočet platforem. Začalo to telefony a tablety s Androidem. Později se mu skrze webové rozhraní povedlo obejít pravidla Applu a dostal tak hraní přes cloud i na iOS a iPad. Jelikož hraní probíhá na adrese xbox.cz/play, můžete z cloudu hrát také na počítačích skrze tradiční prohlížeč. Nakonec se cloudové hraní rozjelo i na konzolích Xbox včetně Xbox One, takže si na staré generaci můžete...

»