Dočká se Xbox ovladač výraznějších změn?

Autor: p.a.c.oPublikováno: 14.7.2021, 18:57

Publikováno: 14.7.2021, 18:57

Sociální sítě

O autorovi

p.a.c.o

p.a.c.o

Je autorem 2633 článků

U hraní se dá krásně relaxovat, což se snažím aplikovat nejen na sebe, ale i své okolí...

Všichni hráči, kteří si pořídili nové konzole z rodiny Xbox Series už mají také dozajista velice dobře osahaný nový gamepad. Já si na něj musel chvíli zvykat zejména kvůli kratším předním trigerrům a celkové stavbě, ale nakonec padl do ruky pěkně. Stejně tak jsem našel velice rychle využití pro přidané share tlačítko, jež mi při hraní docela chybělo. Tím je ale výčet změn již kompletní, tedy pardón, máme lepší grip na zadních stranách gamepadu.

Každopádně ničeho dalšího jsme se nedočkali a i samotný Phil Spencer se nechal slyšet, že Sony na svém Dual Sense ovladači udělala skvělou práci. Přiznal také, že se do budoucna nějaké vylepšené verze ovladače dočkáme i my. Otázkou tak zůstává, co všechno u konkurence okoukají. Aktuálně se nejvíce mluví o haptické odezvě, která je prý skvělá a nastavitelným trigerrům. To však již umí elitní verze našeho ovladače také.

Změnám bychom se asi nebránili a kdo si koupil nový gamepad, nejspíš si nemusí rvát vlasy. Vzhledem k tomu, že Microsoft teprve nedávno znovu spustil Xbox Design Lab pro tvorbu ovladačů s vlastním designem, asi to nebude zas tak žhavé. Na druhou stranu by se nějaká opravdu nová verze hodila. Haptická odezva by byla jistě zajímavá, ale ať k ní dají také adekvátní baterku, protože ovladač od PS5 se vám klidně může vybít za pár hodin hraní. Jaké změny byste u ovladače uvítali vy a co říkáte na případnou haptickou odezvu?