E3 2022 opět digitálně

Autor: tonyskatePublikováno: 7.1.2022, 14:29

Publikováno: 7.1.2022, 14:29

Sociální sítě

O autorovi

tonyskate

tonyskate

Je autorem 5459 článků

Ani letos se herní veletrh E3 neuskuteční v tradiční podobě a nadále kvůli obavám z pandemie bude digitální událostí. Potvrdila to organizace Entertainment Software Association s tím, že v následujících měsících oznámí další podrobnosti. Nás hráčů se to vesměs netýká, jelikož konference stejně sledujeme online, jen je škoda, že tak všichni přichází o výjimečné momenty jako například nečekané vystoupení Keanu Reevese na E3 konferenci Xboxu v roce 2019.

Většina vydavatelů nejspíše nadále zůstane pod záštitou digitální E3 stejně jako loni a lze tak očekávat Ubisoft, Capcom, Square Enix a samozřejmě také Xbox a Bethesdu. Loňská společná konference byla neskutečně nabitá a přinesla nejen oznámení her Redfall, Forza Horizon 5, The Outer Worlds 2 či Contraband, ale také přítomnost jiných pecek jako Starfield, A Plague Tale: Requiem, S.T.A.L.K.E.R. 2 nebo Somerville.

A co by mohl Microsoft ukázat letos? Pokud dojde na zcela nové hry, nejspíše se bude jednat o partnerské projekty, o kterých jsme psali zde. Většina studií, která spadají pod Xbox Game Studios i Bethesda Softworks, totiž mají už oznámené projekty, snad s výjimkou Compulsion Games, a pozornost tak bude patřit především jim. Konečně tak dojde na hry, které byly povětšinou představeny na konferenci z roku 2020 jako nová Forza Motorsport, Avowed jakožto Skyrim od Obsidianu a doufejme, že spatříme i návrat Fable. Pochopitelně nebude scházet Starfield, nejspíše vylepšený Deathloop a ukáže se i upírský Redfall, pokud tedy nevyjde ještě před samotnou konferencí, jelikož je avizován na léto.

Připomeňte si oznámení z Xbox & Bethesda Games Showcase 2021