Eidos Montreal vypomůžeme s vývojem Fable

Autor: tonyskatePublikováno: 2.11.2022, 9:19

Publikováno: 2.11.2022, 9:19

Sociální sítě

O autorovi

tonyskate

tonyskate

Je autorem 5681 článků

Podobně jako studio Crystal Dynamics pomáhá s vývojem akce Perfect Dark, kanadská parta Eidos Montreal se bude podílet na vývoji očekávané akční RPG Fable od Playground Games. Microsoft tak pokračuje v navazování partnerství, aby vývoj lépe odsýpal, jelikož vývojářů v tomto oboru je nedostatek. Stejně jako minule je třeba zdůraznit, že to neznamená nic špatného a jedná se o zcela běžnou praxi jen s tím rozdílem, že Microsoft se s tím nijak extra netají a kolikrát v závěrečných titulcích vidíte názvy dalších studií.

Studio Eidos Montreal pak zrušilo jeden projekt a osekalo jiný, což nás trochu mrzí, jelikož veškerou západní divizi Square Enix nedávno koupila Embracer Group, tedy THQ Nordic, a to včetně Crystal Dynamics. Pokud se sami sebe ptáte, proč je tehdy v létě nekoupil Microsoft, je to kvůli prošetřování akvizice Activision Blizzardu, kdy jakákoliv koupě v tomto období by byly nežádoucí a akvizice by se pak nemusela uskutečnit.

Co se týče samotného návratu série Fable, na hře nedávno začal pracovat ostřílený scénárista Andrew Walsh, který se mimo jiné podílel na Horizon: Forbidden West, Watch Dogs Legion či The Division 2. Samotný Phil Spencer pak prozradil, že nedávno Fable viděl a dle jeho slov vypadá skvěle, ovšem být ze svých her nadšený má v popisu práce. Přesto týmu Playground Games věříme, jelikož se značkou Forza Horizon se skutečně vytáhli.

07. 02. 2023 • tonyskate0

Nové Fable je v hratelném stavu

Všichni doufáme, že letos konečně spatříme nové Fable od autorů Forza Horizon. Studio Playground Games na hře nadále tvrdě pracuje a dle dřívějších prohlášení zatím nechtějí hru ukázat, ačkoliv vedoucí Xboxu už by tak klidně učinil. Každopádně vývoj nejspíše pokračuje dobře, což potvrzuje i profil producenta Vijay Gilla na LinkedIn. Gill totiž na svém profilu uvedl, že Fable je v hratelném stavu a že připravuje hru na regulérní hraní od začátku...

»
06. 09. 2022 • tonyskate0

Microsoft chce ukázat Fable, ale tvůrci ještě ne

Matt Booty, vedoucí Xbox Game Studios, v nedávném rozhovoru prozradil, že už chce ukázat nové Fable, ale vývojáři z Playground Games zatím odmítají, dokud nebudou řádně připraveni. Nejspíše si chtějí udržet určitou úroveň, přece jen prvních 10 minut Forzy Horizon 3 ladily osmnáct měsíců, aby hráči hned zkraje získali dobrý dojem. Nicméně zpět k Bootymu, který řekl:

»
05. 05. 2021 • tonyskate0

Fable využije engine ForzaTech

Nová Forza Motorsport je stále ještě vzdálena a je nám jasné, že začínáte být nedočkaví, ale je třeba mít na paměti, že Turn 10 je skutečně vytížené studio. Nevyvíjí totiž jen samotnou hru, ale také asistují při sérii Forza Horizon a navíc neustále vylepšují a podporují vlastní engine ForzaTech, který využívají obě závodní značky. Už delší dobu se pak proslýchá, že tento engine využije ještě jeden projekt, který vzniká v...

»
18. 12. 2020 • tonyskate0

Nové Fable vítá scénáristku hry Control

Letní prezentace nových her od Xbox Game Studios byla zakončena jedním z hůře střežených tajemství herního průmyslu, a to že druhé tým studia Playground Games pracuje na nové hře z pohádkové RPG série Fable. Od té doby jsme o hře neslyšeli a počítáme, že na další informace a nový trailer či snad i záběry z hraní si budeme muset počkat opět do léta.

»
29. 07. 2020 • tonyskate0

Návrat Fable bude respektovat odkaz série

Jedním z největších oznámení Xbox Games Showcase byl rozhodně návrat série Fable, na kterém pracuje druhým tým studia Playground Games, který si vybudoval skvělou reputaci se sérií Forza Horizon. Sice to chvíli vypadalo, že se na jedno z nejhůře střežených tajemství herního průmyslu nedostane, ale Microsoft si pohádkou akční RPG schoval jako překvapení na závěr prezentace. Matt Booty teď v rozhovoru prozradil, že se můžeme těšit na rozlehlá otevřená prostředí s důrazem na detail,...

»
23. 07. 2020 • tonyskate5

Tvůrci Forza Horizon hlásí návrat akční RPG Fable

Jak už se dlouhé měsíce spekulovalo, druhý tým nadaného studia Playground Games (tvůrci Forza Horizon), který už delší dobu kutí akční RPG s otevřeným světem, skutečně pracuje na návratu série Fable. Níže můžete sledovat krátký teaser, který vám toho ale moc neprozradí a nejspíše vznikl hlavně proto, aby měl Microsoft nějaký podklad k oznámení tohoto veřejného tajemství. Pevně věříme, že tvůrci stvoří dech beroucí pohádkový svět plný fantastických bytostí i kouzlených míst.

»