eKoVy v souboji gigantů nadělovali, Chemici ovládli severočeské derby

Autor: VoryPublikováno: 23.2.2021, 9:12

Publikováno: 23.2.2021, 9:12

Přiřazené štítky

Sociální sítě

O autorovi

Vory

Je autorem 24 článků

Další hrací týden XBL je za námi a všichni si můžeme odškrtnout další porci skvělých zápasů. Chtě nechtě musím dnešní reportáž začít zápasem z největších! Plzeňská Viktoria hostila lídra tabulky z eKoVy a Viktoriánům je již jasné, proč jsou právě eKoVáci na čele. Gólová smršť v jejich síti přinesla fanouškům Plzně vystřízlivění. Plzenští si dělali naději na vedoucí pozici, ale ta vzala rychle za své. Konečné skóre tohoto zápasu 5:1 pro eKoVy je jasně vypovídající. Přesto se Viktoriáni tento týden prokousali na druhou příčku tabulky, a to díky výhrám v zápasech s Cypy (1:0) a Poland Crew (6:0). eKoVy kromě již zmíněné výhry nad Plzní zapsali i plný bodový zisk proti Patriotům (2:0) a proti Severce zachránili v nastaveném čase druhého poločasu remízu 2:2. Právě Seveřani klesli z druhé příčky na třetí. Po remíze s eKoVy přehráli Outsider 3:1, ale v severočeském derby pak nestačili na Chemiky z Litvínova, když padli 1:2. Zaváhání Seveřanu nevyužili hráči Xboxwebu. Po výhře nad Poland Crew 5:2 nestačili na Rulerbreaker 1:3 a překvapivě ani na Outsider 2:4. Přesto Xboxweb ztrácí na třetí příčku pouze jeden bod, stejně tak i Rulebreaker, kteří jsou skokany týdne, když zapsali plný devítibodový zisk. Trochu nečekaně se v úvodu soutěže drží na čele i Patrioti. Tento týden si připsali 6 bodů a celkem jich nastřádali již 10.

Ve středu tabulky je mezi sedmým a dvanáctým místem rozdíl pouhých dvou bodů. Sedmá a osmá příčka patří polským zástupcům v XBL Poland Crew a Hellish XI. Stejně bodů jako Hellish má i devátý Litvínov Town. Ten si oproti minulému týdnu polepšil o 6 bodů za výhry nad CCCPro a Severkou. Právě ruská mašina CCCPro je na desáté příčce, ale ambice má tento klub rozhodně vyšší. Podobně jsou na tom i Outsider. Překvapivá výhra na Xboxwebem zvedla v týmu manažera Baddyho náladu, ale prohry se Seveřany a se Zicony jasně naznačují, že není dobré usnout na vavřínech a pořád je potřeba na sobě pracovat. Ziconi nezačali tuto sezónu vůbec dobře, když si z prvních tří zápasů odnesli pouze bod za remízu se Severkou. Ve druhém hracím týdnu si kromě Outsider poradili i EFC Bohemia a své bodové konto tak rozšířili na 7 bodů. Aktuálně jim tak patří 12. příčka.

Propadákem druhého hracího týdne jsou výkony hráčů FK Travička. Nula bodů a skóre 1:9 je toho jasným důkazem. Jak to vypadalo, že „Travička“ roste i v mrazivém únoru, tak se ukazuje, že tomu tak není. Pokles tabulkou o sedm míst dolů, z šestého na třinácté, je jen logickým vyústěním špatných výkonů Travičkářů v posledních třech zápasech. O moc lépe se zatím nedaří Cypům, které posílil ostrostřelec Bukys a rozšířil tak v týmů zelenočerných enklávu bývalých hráčů FC Blue Oyster. Prohra s Plzní byla odborníky očekávána, remíza s CCCPro se dá považovat za zisk, ale ztrát dvou bodů s Bohemáky je pro manažera Tonyho určitě zklamáním. Cypové se tak usadili na 14. příčce a zatím nedokáží vybřednout z výsledkové mizérie posledních dvou sezón.

Double Trouble a Dominho. Toto spojení mělo být zárukou úspěchu. Ale opak je pravdou. Šest zápasů a pouze čtyři body. A aby to nebylo málo, Dominho vypověděl v Double Trouble smlouvu a na stole má nabídku kontraktu od lídra soutěže z eKoVy. Tento ambiciózní projekt stíhá jedna rána za druhou. Podaří se Double Trouble vylepšit si reputaci už v nadcházejícím hracím týdnu? Odpověď na tuto otázku dostaneme v příštích sedmi dnech. Každopádně tým manažera Thai Minga posílí v nejbližších hodinách mladý a nadějný fotbalista Urby, který přichází z fotbalové akademie Severky. Manažer Seveřanů Vory uvolnil Urbyho ze smlouvy, a ten tak může podepsat nový kontrakt v Double Trouble.

Za otloukánka ligy zatím platí EFC Bohemia. Mužstvo pod vedením manažer Vesperaldoora zatím tápe v hlubinách. Jediný bodový zisk v uplynulém týdnu přinesla remíza s Cypy 2:2. Chytí se Bohemáci proti polským soupeřům? Překvapí silný Xboxweb? Tyto otázky nám zodpoví tři zápasy EFC v tomto týdnu.

Z dalších zajímavých zápasů tohoto týdne musím zmínit úterní souboj Patriotů Chemiky. Čtvrteční bitvu Seveřanů Viktoriány a nedělní klání Xboxwebu opět s Plzeňskou Viktorkou. Dokáží se hráči FCVP oklepat z předčasné Velikonoční nadílky od zajíčka eKoVíka nebo zabřednou do výsledkové mizérie?

Vše se dozvíte, když budete pravidelně sledovat zápasy vašich oblíbených týmu na Twitchi a číst XBL ozvěny na Xboxwebu!!!

Za redakci Xboxweb vám všem přeji krásné pondělí.

Vory

19. 07. 2021 • tonyskate0

Vyhrajte FIFA 21 Champions Edition pro Xbox!

Letošní ročník fotbalové série FIFA se nám už oficiálně představil, ale do jeho vydání stále ještě pár měsíců zbývá. Mezitím jsme v archivu narazily na kódy na loňskou FIFA 21 v edici Champions, která navíc obsahuje vzácné zlaté balíčky a další bonusy pro FIFA Ultimate Team. Kódy máme dva, takže o jeden budeme soutěžit tady a ten druhý si rozdáme na našem Facebooku a Instagramu.

»
30. 04. 2021 • tonyskate0

FIFA 21 příští týden v Game Pass Ultimate

Včera jsme psali, že některé ze starších ročníků FIFA budou vyřazeny z nabídky EA Play a teď tady máme přesné datum, kdy dorazí FIFA 21. Jelikož je EA Play součástí Xbox Game Pass Ultimate, tak už 6. května se předplatitelé na Xbox Series X|S a Xbox One mohou těšit na zatím nejnovější fotbal od EA. Čekání si můžete zkrátit nedávno přidaným hokejem NHL 21 či zbrusu novým baseballem MLB The Show...

»
06. 04. 2021 • tonyskate0

Další sportovní pecky pro Xbox Game Pass

Minulý týden jsme se dočkali zcela nečekané zprávy, a to že baseball MLB The Show 21, který vůbec poprvé vyjde na konzolích Xbox, hned v den vydání také zamíří do předplatného Xbox Game Pass. Dokonce budou dostupné obě verze, tedy jak pro Xbox Series X|S, tak i Xbox One. Po Outriders nás tak čeká další velká AAA hra, na kterou ani nebudeme muset čekat. Tím ovšem sportovní žně nekončí. Už dříve...

»
30. 03. 2021 • Vory0

Viktoria Plzeň a XboxWeb Esport unikají v čele XBL, Severka drží třetí místo

Devět zápasů zbývá do konce šesté sezóny VPG XBL a zdá se, že aktuálně mají k titulu nejlépe nakročeny dva týmy. Plzeňská Viktoria patří tradičně k největším favoritům soutěže, v letošní sezóně se k ní přidává i nový tým XboxWeb Esport. Tato dvojice má na čele soutěže aktuálně náskok 6, respektive 8 bodů na svého nejbližšího pronásledovatele, mužstvo Severky.

»
23. 03. 2021 • Vory0

Další změna v čele pořadí Xboxweb ligy, Severka poprvé za devět bodů

Šestá sezóna a šest hracích týdnů za námi. V řeči čísel to znamená 18 odehraných zápasů pro každé mužstvo. V minulých XBL ozvěnách jsme psali, že je poprvé v čele FC Viktoria Plzeň, tuto informaci si můžete již škrtnout. Po dalším hracím týdnu je v čele soutěže zas jiný tým a opět je to pro něj v současné sezóně premiéra. Po čtyřtýdenní nadvládě eKoVy a jednotýdenním panování FCVP je to tentokrát tým Xboxwebu Esport. Právě...

»
15. 03. 2021 • Vory0

Plzeň poprvé na čele, Outsider s plným bodovým ziskem

Kdo by to byl řekl, že se Plzeňská Viktoria podívá na úplné čelo Xboxweb ligy až po polovině soutěže? Vůbec nikdo! Každopádně v tento moment je to již skutečností. Viktoriáni sice v první polovině soutěže poztráceli 12 bodů, ale i tak jim zisk 33 bodů stačí na vedení v XBL. Na druhé místo se po mezinárodním úspěchu, postup z Championship do Premier Esport, prokousal tým Xboxweb Esport, který stejně jako Viktoria, získal tento týden...

»
09. 03. 2021 • Vory0

eKoVy ztratili náskok v čele Xboxweb ligy, Travička stále tápe na posledním místě

To je fofr! Šestá sezóna Xboxweb ligy (dále jen „XBL“) překonala svojí první třetinu! Aktuálně mají všechny týmy odehráno dvanáct zápasů. Z šestatřiceti možný bodů získaly hned čtyři týmy stejný počet, a to 24. Před začátkem čtvrtého hracího týdne hřál eKoVy v čele soutěže čtyřbodový polštář. Ten se ale náhle rozplynul jak pára nad hrncem. Fanoušci eKoVáků jen trnou, co se to s jejich oblíbeným týmem děje. Jeden jediný bod ze tří zápasů...

»
16. 02. 2021 • Vory0

Šestá sezóna XboxWeb Ligy zahájena, šestnáct týmů se popere o ligový titul

Rulebreakers, Zicon eSports, Double Trouble, ne, to neříkáme názvy prvních tří týmů v pořadí XBL po úvodním hracím týdnu, nýbrž jména tří týmů, které se po třech zápasech usadily na dno ligové tabulky. Rulebreakers, kteří vznikli odloučením části hráčů od mistrovských eKoVy mají v nadcházející sezóně určitě vyšší cíle, než uzavírat ligové pořadí. Stejně tak nově vzniklí Double Trouble s celou řadou slovenských reprezentantů ve svém středu. A poslední do trojice, Ziconi. Ale...

»