Exkluzivní hra Indiana Jones se ukáže příští rok

Autor: tonyskatePublikováno: 7.9.2023, 8:37

Publikováno: 7.9.2023, 8:37

Sociální sítě

O autorovi

tonyskate

tonyskate

Je autorem 5907 článků

Bethesda měla v uplynulých týdnech i měsících plné ruce práce s úspěšným vydáním exkluzivní RPG Starfield, což je první nová značka od Bethesda Game Studios po 25 letech. Za tímto studiem a úspěšnými hrami žánru RPG stojí mimo jiné také Todd Howard, který se ovšem nějakou dobu také podílí na nové hře podle kultovního archeologa Indiana Jonese. Titul vyvíjí zkušené studio MachineGames, které úspěšně restartovalo sérii Wolfenstein a Howard při vývoji asistujte jako výkonný producent.

O hře jsme nicméně neslyšeli od jejího oznámení v lednu 2021, pokud tedy nepočítáme právnickou válku ohledně akvizice Activision Blizzard, která prozradila, že hra Indiana Jones bude exkluzivní pro Xbox a PC. Na dobrodružný titul ovšem přišla řeč při jednom z rozhovorů s Howardem, který pochopitelně nemohl o hře nic prozradit, snad jen to že zkoumání a hlavní hrdina jsou stavebními kameny, což platí i o filmové sérii. Na závěr rozhovoru, kdy poslední dotaz patřil právě postavě, kterou ztvárnil Harrison Ford, se ovšem Todd Howard usmál a řekl, že si popovídají příští rok.

Znamená to snad, že během příštího roku dojde k představení hry Indiana Jones od MachineGames? Doufáme že ano a jistě to nebude jediný titul, kterým nás mohou týmy Xboxu a Bethesdy překvapit.

23. 06. 2023 • tonyskate0

Hra Indiana Jones bude exkluzivní pro Xbox

Nejspíše vaší pozornosti neuniklo, že v Americe právě probíhá soud, kde musí Microsoft obhájit akvizici Activision Blizzard na popud otravné antimonopolní komise FTC. Předběžné slyšení přináší řadu zajímavých informací jako třeba, že 76letý otec Sarah Bond z týmu Xbox zbožňuje Diablo IV. Daleko zajímavější je ovšem zmíněný chystané hry Indiana Jones, na které pracuje studio MachineGames stojící za povedeným restartem série Wolfenstein.

»
01. 12. 2022 • tonyskate0

Todd Howard: Hra Indiana Jones bude poctou sérii

V lednu loňského roku společnosti LucasArts a Bethesda Softworks přišly s nečekaným oznámením zbrusu nové hry Indiana Jones, která nabídne originální příběh, a to pod taktovkou zkušeného studia MachineGames a ostříleného vývojáře Todda Howarda. Od té doby jsme nic bližšího neslyšeli a dost možná ještě nějakou dobu neuslyšíme, ale Howard v nedávném rozhovoru nabídl pár střípků o připravované hře.

»
13. 01. 2021 • tonyskate1

Todd Howard (ne)lákal na Indiana Jonese

Včerejší oznámení hry dle slavného archeologa Indiana Jonese přišlo jako blesk z čistého nebe. Radost je pak dvojnásobná, když titul vznikne pod záštitou Bethesda Softworks, jež se v následujících měsících stane součástí společnosti Microsoft a tak i Xboxu. Vzhledem k licenci to nemusí nutně znamenat exkluzivitu, ale mělo bychom se hry v den vydání dočkat v předplatném Xbox Game Pass.

»
12. 01. 2021 • tonyskate5

Hra Indiana Jones od tvůrců Wolfensteina

Bethesda Softworks na svém Twitteru právě prozradila, že spolupracuje s Lucasfilm Games, a jejich studio Machine Games, které stojí za novodobou podobou Wolfensteina, pracuje na hře podle legendárního archeologa Indiana Jonese. Jako hlavní producent se na hře podílí i dobře známý vývojář Todd Howard z Bethesda Game Studios.

»