Fortnite začíná 4. kapitolu

Autor: olishuPublikováno: 5.12.2022, 12:57

Publikováno: 5.12.2022, 12:57

Sociální sítě

O autorovi

olishu

Je autorem 77 článků

V sobotu večer probíhal ve hře Fortnite velký event, který ukončoval 3. kapitolu — ta je prozatím nejkratší, protože trvala pouze rok. A pokud jste v sobotním eventu nechyběli, tak jste na konci viděli zbrusu novou mapu (a to doslova), která na nás bude čekat. Ve hře je nyní celá řada novinek a neznámých míst. Pro ty, co Fortnite dlouho nehráli — ale i pro ty, co po sobotním večeru netrpělivě čekali až se v neděli opět spustí servery — je skvělý čas se do hry zase ponořit a vše objevovat.

Nově poskládaná mapa je hezky rozdělená na letní, podzimní a zimní biom a přináší devět zcela nových lokací. Při každé hře se na mapě objeví náhodně vybraný Hot Spots (lokace označena zlatou barvou), kde létají drony. Sestřelte je a za odměnu získáte lepší zbraně. Po dopadu do určitých lokací na vás dýchne středověká atmosféra, což je velmi líbivé, a zvláště pak pro ty, co milují Geralta z Rivie, který má na této atmosféře zřejmě velký vliv.

Do hry se přidaly motorky Trail Thrasher a další typy zbraní. Nové jsou brokovnice Thunder Shotgun a Maven Auto Shotgun. Red-Eye Assault Rifle, Twin Mag Smg a Tactical Pistol + dvě legendární zbraně. Puška Ex-Caliber Rifle, která střílí magické meče. Ty se zapíchnou do země a vybuchnou. Naproti tomu Shockwave Hammer je zase výborný pro boj na blízko a zároveň vám dává způsob se díky němu odrážet a pohybovat se rychleji po mapě.

V určitých intervalech se při hraní objeví náhodný výběr ze dvou Reality Augments. Čím déle zůstáváte ve hře, tím více vylepšení můžete dostat (vylepšení je celkem 5 druhů). Líbilo by se vám třeba rychleji nabíjet určité zbraně, nebo aby vaše auto spotřebovalo méně benzínu, nebo si při sprintu vyskočit výš? Při troše štěstí si můžete tyto výhody přizpůsobit ke svému hernímu stylu.

Nově je možné sprintovat přes překážky. Stojí vám v cestě nízký plot nebo zídka? Žádný problém, prostě jí jen přeskočte a sprintujte dál. V lokacích se objevily nově i body zájmu. Vydržte u banneru s lamou dostatečně dlouho a nárokujte si tak okolí. Označí se vám nejen truhly, ale i protivníci. Dále je možné najít nové léčivé předměty jako je Slap Berries, Slap Juice anebo létající Sky Jellies. Sice tato banda svíticích medúz vypadá podezřele, ale opak je pravdou.

Jako poslední je k odhalení nový Battle Pass. Většina skinů jsou Fortnite originály ale přeci jen se i v této sezóně objeví známé oblíbené postavy. Prvním je Doom Slayer ke kterému se dostanete na konci 30 levelu a druhým je — pro mnohé asi velké překvapení — samotný nájemný lovec monster Geralt z Rivie a ten je nyní jako bonusový secret skin, kterého se dočkáme až za 65 dní.

Přehled 4. kapitoly zakončíme novinkou, že Fortnite již běží na nejnovějším Unreal Engine 5.1, což znamená, že řada skvělých vizuálních funkcí — včetně vysoce kvalitního Ray tracingu a realističtějšího osvětlení — jsou nyní k dispozici hráčům na konzolích Xbox Series X|S.

25. 01. 2023 • olishu0

Isaac Clarke ve Fortnite

Fortnite je plný herních i filmových postav a zdá se, že tyto spolupráce rozhodně nekončí. Ještě se nám v nové 4. kapitole neodemkl Geralt z Rivie a už je tu další herní legenda. Tentokrát představuje oblíbenou postavu z hororové herní série Dead Space a to právě v čas, protože se blíží vydání remaku této hry.

»
19. 09. 2022 • olishu0

Fortnite začíná 4. sezónu

A nebyla by to správná nová sezóna, kdyby si herní mapa neprošla malými změnami, a to jak z herních, tak i z příběhových důvodů. Tato sezóna, která se jmenuje PARADISE, představuje podivnou lesklou tekutinu zvanou Chrom, která začala pomalu, ale jistě požírat ostrov. Spolu s ní přichází postava The Herald—jako tajemný květinový padouch. Samotná mapa má nyní čtyři odlišné biomy. Užijete si jak sníh, klasickou zeleň, poušť tak i přicházející podzim.

»
06. 06. 2022 • olishu0

Vibin – nová sezóna Fortnite je tady

Třetí sezóna v třetí kapitole dnes oficiálně dorazila a opět přináší mnoho změn jak na mapě, v arzenálu, tak ve hře samotné a v nadupaném Battle Passu na vás čeká Darth Vader, Evie ochránkyně Adoru, nebo sám velký archeolog Indian Jones. Sezóna Vibin navazuje na včerejší event „Collision“, který ukončil druhou sezónu a udělal z ostrova jednu obrovskou párty. Tato párty přichází také s několika změnami na mapě v čele...

»
06. 05. 2022 • tonyskate0

Fortnite zdarma v cloudu Xbox

Microsoft včera přišel s překvapivou zprávou, že jeho služba cloudového hraní Xbox půjde za hranice předplatného Xbox Game Pass Ultimate a jeden titul bude možné hrát zcela zdarma. Z titulku už víte, že se jedná o fenomén Fortnite. Xbox totiž spojil síly s Epic Games a tento battle royale si zahrajete skutečně kdekoliv a kdykoliv. Stačit vám k tomu bude účet Microsoft a telefon/tablet s iOS nebo Androidem či počítač s Windows a přístup k internetu. Nemusíte...

»
30. 03. 2022 • olishu0

Fortnite i bez stavění

Když ve Fortnitu odstartovala nejnovější sezóna, Epic udělal odvážný krok – na několik dní vypnul stavění. To je ale pro Fortnite právě tou neodmyslitelnou součástí a hra se tak stala standardním Battle Royalem. V komunitě tato novinka otřásla přístupem ke hře. Někdo ji s radostí přijímá a někdo naopak nabručeně odmítá. Stavění bylo přeci to, co dělalo tuhle hru právě tak odlišnou od těch ostatních…

»
21. 03. 2022 • olishu0

Ve Fortnite začala nová sezóna Resistance

Dnes se hráči po pár měsících, kdy začala ve Fortnite 3. kapitola, dočkali 2. sezóny s názvem Resistance. Ta přináší dost novinek a změn. Připojte se k odporu v závěrečné bitvě a osvoboďte Zero point. Vyzkoušejte zcela nové taktiky, nové zbraně, nová vozidla a předměty. Do hry se vrací hlasovací tabule, kde díky financování budete mít příležitost rozhodovat o tom, které položky se v průběhu sezóny instalují na mapu. Tím...

»
19. 01. 2022 • olishu0

Fortnite s aktualizací v19.10

Nedávno se na mapě objevily vrtáky od doktorky Slone, které hlídají ostražití IO strážci a už tu máme další novinku. Na ostrově se prochází legendární stvoření a není jen jedno… Dlouho se špekulovalo o tom, že je na ostrově nějaký velký tvor. Hráči mohli při hře narazit na několik zasněžených velkých hrbolků s tmavou dírou, ze které v intervalech vycházela pára – přesněji řečeno klidný vyfukující dech. Dnešní update odhalil, co pod...

»
13. 01. 2022 • olishu0

Tornáda a blesky ve Fortnite

Dnešní předpověď počasí na ostrově hlásí pěkné větrno. Pokud uvidíte, že se začíná tvořit tornádo, není to signál k rychlému úprku. Místo toho do něj můžete vběhnout a nechat se přesunout po mapě. Tornáda se derou přes jakýkoli terén, který jim stojí v cestě a ničí stromy, domy, nebo bere auta, ale pro hráče se může stát naopak výhodou. Pokud budete dostatečně blízko, vír vás zvedne a budete se točit dokola, dokud...

»