Horor Maid of Sker vyjde za pár týdnů

Autor: Lukáš UrbanPublikováno: 4.7.2020, 11:22

Publikováno: 4.7.2020, 11:22

Sociální sítě

O autorovi

Lukáš Urban

Lukáš Urban

Je autorem 3185 článků

Pro zázraky se tento rok nechodí do kostela, ale na internet. Tam se totiž začerstva dozvíte, zda bylo odloženo to a ono. A vyjde-li něco podle dlouhodobého plánu, je to skutečně malý zázrak. V případě hororu Maid of Sker se tak nestalo a autoři byli nuceni dokončení hry trochu posunout. Naštěstí už asi byli před cílovou rovinkou, protože finální podoba titulu dorazí 28. července, což je za chvíli. A budeme se bát? Jestli vás děsí démoni bez ksichtu a vyprávění velšských babiček, tak určitě ano.

Příběh čerpá z dávných legend. V 18. století se v hotelu Sker stalo neštěstí, když byla Elisabeth Williams utrápena vlastním otcem. Ten se rozhodl zamilovanou dceru držet v jejím pokoji, dokud ji nevychladnou lýtka. Nevychladla, což nakonec stálo Elisu život. My se jako hrdinové hry podíváme do budovy o století později a nejspíš se… však vy víte. Pátrat v minulosti druhých není dobrý nápad a otravovat přitom duchy už vůbec ne.

Maid of Sker slibuje hrůzu nahánějící umělou inteligenci reagující na zvuk. Poutavý příběh od autorů hororů SOMA a Don’t Knock Twice, který okoření zpěvačka Tia Kalmura a její zpracování dobových tradičních písní. Na konzoli Xbox One X s podporou 4K a grafických vylepšení.