Hororové Dark Fracture dorazí až na konci příštího roku

Autor: p.a.c.oPublikováno: 28.6.2021, 20:21

Publikováno: 28.6.2021, 20:21

Sociální sítě

O autorovi

p.a.c.o

p.a.c.o

Je autorem 2285 článků

U hraní se dá krásně relaxovat, což se snažím aplikovat nejen na sebe, ale i své okolí...

Kdo má rád hororové hry a tím spíše ty, kde je nutné přežít, jistě už slyšel o Dark Fracture. Jde totiž o survival horor, do něhož se budeme ponořovat skrze první pohled hlavního hrdiny Edwarda. Ten je samotářem, ovšem jak to bývá, jeho minulost ho týrá na každém jeho nešťastném kroku. K hororu je tak blíž, než byste kamen sousedovým oknem prohodili. Mimo přežívání nás čeká také paralelní dimenze nebo řešení hádanek, což by v tom všem stresu mohl být docela dost velký oříšek.

S tím ostatně půjde ruku v ruce ukazatel zdravého rozumu, který bude vhodné držet v co nejvyšších hodnotách. Zajímavým prvkem také budou procedurálně generované nadpřirozené události, čímž se vývojáři chtějí vyhnout naskriptovaným sekvencím a akcím v herním světě. Výsledkem toho bychom měli být stále ve střehu, protože by nemělo být dopředu jasné, kdy se nám něco nadpřirozeně špatného připlete do cesty. Pro všechny ty zdejší hrůzy si autoři vzali příklad z děl H.R. Gigera a surrealistického malíře Zdzisława Beksińskiho.

Kdo by toužil po ochutnávce toho, co na nás čeká ve finální hře a má k dispozici nějaké to PC, na kterém se dá hrát, může se vydat na Steam pro demo nazvané Dark Fracture: Prologue. Všichni ostatní si pak budou muset počkat na vydání kompletního díla, jehož datum je zatím plánován na konec příštího roku a to jak pro konzole Xbox Serie, tak Xbox One.