Klasika je tu! Sonic Origins s XkoGuru

Autor: CryptahPublikováno: 11.7.2022, 9:12

Publikováno: 11.7.2022, 9:12

Sociální sítě

O autorovi

Cryptah

Cryptah

Je autorem 65 článků

Tak schválně, kdo z vás je takový pamětník, že pozná hru Sonic od prvního dílu? Moc by mě zajímalo, kdo z vás úplně první díly Sonica hrál a hlavně na čem? Byli jste majiteli SEGA MegaDrive? Nebo jste hráli ježka Sonica až na Amiga nebo jiném legendárním stroji? My tu dnes máme nové vydání starých klasických dílů kompilace Sonic, která nese název Origins, neboli návrat ke kořenům.

Popravdě, nikdy jsem nebyl tím pravým fanouškem, který levely láme do pár sekund jako ninja se zavázanýma očima. Vždy jsem do něčeho napálil, o něco se zasekl a moje cesta na konec levelu prostě ideální nebyla. SEGA nám servíruje svou starou klasiku v podobě jedné velké kompilace starých dílů. Obsahuje první díl, díl CD, druhý a třetí díl. Na závěr máte ještě možnost sjet všechny díly na jednou ve formě kompletního příběhu. Poslední položkou v menu je pak Museum, kde uvidíte všechny otevřené úspěchy, písničky a filmečky, které vás doprovází celou hrou.

Kompilace je optimalizována pro novou generaci Series S/X což jsem během hraní tedy nepoznal. Jak asi využít pixeli s podporou nové generace konzolí? Ale to nechme stranou. V čem se tedy tato kompilace liší od prvního vydání, které vzniklo v roce 1991 a na hře studio pracovalo jeden rok. Na starosti hru měl team s názvem AM8, který se později přejmenoval na Sonic Team. Sonic the Hedgehog byl ovlivněn hrami autora série Super Mario, Šigeru Mijamoto. Hru jako takovou nemá smyl představovat, ale pojďme si říci, v čem je soubor dílů jiný.

V zásadě skoro v ničem. Jedinou výjimkou je mód Anniversary, který vylepšuje mírně obraz a hlavně je aplikuje na celou obrazovku. K dispozici je pak ještě klasik mód a ten naopak zachovává poměr stran, tak jak tomu bylo na starých automatech a CRT televizích. My se dnes na tuto kompilaci spolu podíváme a já jsem moc zvědavý, kolik fanoušků modrého rychlíka zde na Xboxwebu máme. Video z prvních minut hraní na kanále XkoGuru.

10. 11. 2017 • Lukáš Urban9

Recenze: Sonic Forces

Doktor Eggman už to zase zkouší. Opět se chce stát pánem světa, tedy těch zbytků, které nestačí jeho parta lotrů zničit. Aby mu to Sonic tentokrát nepřekazil, má Eggman trumf poháněný magickým krystalem, tajemnou postavu pojmenovanou Infinite. Ta dokáže manipulovat s časem, dimenzemi a Sonica hned v prvních minutách deklasuje. Slavný modrý hrdina tak končí na doktorově „Hvězdě smrti“, kde na něm Robotnik hodlá dělat pokusy, aby našel zdroj jeho síly a dokončil...

»
09. 11. 2017 • Lukáš Urban0

Sonic Forces součástí redakčního streamu

Ve stejný den, kdy do obchodů dorazil lišák Lucky, poslala Sega mezi hráče letos už druhého Sonica. Ten opět přichází s kombinovaným herním režimem, kdy se v úrovních střídá 3D s klasickým bočním pohledem. Forces jsme včera téměř hodinu hráli a vy jste během této chvíle dostali možnost okouknout herní principy, celou řadu úrovní, přizpůsobení avatara, a to je tak asi vše. Dnes, když už ucelujeme myšlenky po dohrání hry a vám můžeme...

»