Konference Xbox Games Showcase živě 11. června

Publikováno: 3.5.2023, 15:04

Sociální sítě

O autorovi

tonyskate

tonyskate

Je autorem 5763 článků

Sice už to není žádné tajemství, ale letošní konference Xbox Games Showcase se uskuteční v neděli 11. června v 19:00 našeho času. Hned poté bude následovat speciální prezentace Starfield Direct věnovaná nové vesmírné RPG autorů The Elder Scrolls, která by pak měla vyjít 6. září. Pojďme tedy na chvíli zapomenout na žalostný start Redfallu, který prý vydavatel chtěl jen odbavit, protože je to asi lepší než PR pohroma, co by vyvolalo i dřívější zrušení, a zaspekulujme si, co bychom na letošní konferenci mohli vidět.

Hned na úvod je důležité říct, že název konference je Xbox Games Showcase a tentokrát tedy v názvu schází Bethesda, což znamená, že její hry na tiskovce neuvidíme a zvláštní pozornosti se dostane jen Starfieldu po samotné konferenci.

Je jasné, že nejvíce pozornosti si uzme především nová Forza Motorsport, na kterou už čekáme sakra dlouho a snad se dozvíme více o kariéře, okruzích, a především také datum vydání, ke kterému by mělo dojít na podzim. Pevně doufáme, že se ukáže také Senua’s Saga: Hellblade II, zvláště poté co se hra objevila v nedávném spotu na Xbox Game Pass, jak se ostatně můžete podívat níže a třeba to taktéž znamená letošní vydání. Přece jen už by bylo načase…

Nicméně her, které už bychom si po letech čekání zasloužili spatřit je daleko více. Už tomu totiž budou tři roky, co jsme naposledy viděli či spíše byly oznámeny hry Fable, Everwild, Avowed, Perfect Dark a State of Decay 3. Doufejme tedy, že spatříme alespoň některé z nich, kdy nejblíže vydání by snad mělo být akční RPG Avowed od Obsidian Entertainment. Připraveni už by také mohlo být ve francouzském studiu Compulsion Games, kde nějakou dobu vzniká příběhová hra zasazená do temného fantasy světa.

Opomenou nesmíme ani projekty studií, které Microsoft nevlastní a vznikají v rámci spolupráce. Jedním z nich je i Contraband od autorů Just Cause a má cílit na kooperativní hru ve více hráčích, kdy zavítáme do pašeráckého ráje 70. let minulého století. Projektů od jiných studií má být ovšem více a snad na konferenci spatříme alespoň jeden z nich. A zapomenout nesmíme ani na S.T.A.L.K.E.R. 2, který snad letos opravdu dorazí.

Xbox Games Showcase i Starfield Direct bude možné sledovat živě 11. června od 19:00 našeho času na YouTube, Twitchi a Facebooku. V úterý 13. června od 19:00 pak bude následovat tradiční prezentace Xbox Games Showcase Extended s rozhovory a bližším zamřením na novinky z hlavní konference. Snad se i letos dočkáme českých titulků, zatímco pokus o živý dabing bude zapomenut.

15. 05. 2023 • tonyskate0

Evropská unie schválila akvizici Activision Blizzard

Předpověď z minulého týdne se potvrdila a Evropská unie schválila akvizici Activision Blizzard společností Microsoft. Nejvíce tomu jistě napomohly smlouvy s konkurenčními cloudovými službami, že jim Microsoft neodřízne hry Activisionu, Blizzardu a Kingu. Smlouvy nejspíše nepokrývají ostatní vlastní hry Microsoftu, ale to nám vlastně může být jedno. Každopádně jeden ze tří největších trhů je schválen a Microsoft nejspíše v dalším kroku začne uzavírat akvizici v Americe navzdory námitkám FTC. Zajímavé také bude, jak se...

»
11. 05. 2023 • tonyskate0

Květnová aktualizace pro Xbox

Tým Xbox nadále pokračuje ve vylepšování rozhraní Xboxu a přidává další zajímavé funkce na konzolích i mimo ně. Zatímco na předělanou hlavní nabídku si ještě budeme muset chvíli počkat, mezitím tu máme další novinky ohledně Discordu či aktualizaci pro ovladače.

»
10. 05. 2023 • tonyskate0

Evropská unie údajně schválí akvizici Activision Blizzard

Zahraniční magazín Reuters před chvíli přišel se zprávou, že antimonopolní úřad Evropské unie má schválit akvizici Activision Blizzard společností Microsoft za 69 miliard dolarů. Se stejnou informací chvíli na to přišel i server Bloomberg. Veřejného rozhodnutí bychom se nejspíše mohli dočkat už v pondělí 15. května, nejpozději však 22. května. Rozhodnutí schválit akvizici dle všeho pomohla slíbená podpora konkurenčním cloudovým službám Nvidia, Boosteroid, Ubitus a dalším. Společnosti Nintendo a Valve pak...

»
09. 05. 2023 • tonyskate0

Microsoft na akvizici Activisionu najal právnické eso

Rozhodnutí britského úřadu CMA zabránit akvizici Activision Blizzard, bylo pro Microsoft zklamáním. Nicméně americký gigant se snadno nevzdává a už tehdy potvrdil, že se proti rozhodnutí odvolá. Teď ještě přiložil pod kotel, kdy najal právníka Daniela Barda, aby vedl toto odvolání proti CMA. Daniel Beard KC je dle všeho známý právník, který má zkušenosti ve zvrácení rozhodnutí regulačních a antimonopolních úřadů.

»
05. 05. 2023 • tonyskate0

Pozvěte kamarády, aby si vyzkoušeli PC Game Pass

Je pravda, že Microsoft nedávno zrušil nabídku, kdy si noví uživatelé za symbolických 25 Kč mohli na měsíc vyzkoušet předplatné Xbox Game Pass Ultimate a PC Game Pass, a někteří toho hojně zneužívali. Taktéž Microsoft řekl, že přijde s novými variantami, jak si mohou noví hráči předplatné vyzkoušet a teď vyšel minimálně vstříc hráčům na PC. Pokud totiž máte předplatné PC Game Pass či Xbox Game Pass Ultimate (PCGP je součástí)...

»
03. 05. 2023 • DandyCZE0

Xbox Dashboard update 2023

Chystá se na vás (mě už dorazil) update našeho dashboardu na Xboxu. První co vás zaujme jsou menší ikonky na ploše, takže se tam vejde více informací. Hlavní linka je věnována vaší poslední aktivitě, kam se nyní vejde 9 posledních her či aplikací. Je fajn, že se vám pozadí mění podle ikonky kterou máte aktivní. Někdo by ta možná raději viděl videa, ale i statické obrázky jsou fajn. Samozřejmě, pokud...

»
26. 04. 2023 • tonyskate0

Británie blokuje koupi Activision Blizzard

Britský antimonopolní úřad CMA jako první začal působit problémy v akvizici Activision Blizzard společností Microsoft a teď přišel s finálním verdiktem, který zní zamítnuto. Neopírá se ovšem o konkurence schopnost konzolového trhu, kde prvně začala dělat peklo ubrečená Sony, ale své finální rozhodnutí učinil s ohledem na trh cloudového hraní, který je nicméně stále v plenkách.

»
21. 04. 2023 • lindros88cze0

Xbox omezil sdílení videí na Twitter

Pokud se rádi chlubíte na Twitteru vaším video obsahem, tak došlo ke změně. Xbox (Microsoft) omezil sdílení vašich úspěchů a již nelze sdílet přímo z konzole Xbox nebo na počítačích z Game Baru. 

»