Konzole pro cloudové hraní zatím nebude

Autor: p.a.c.oPublikováno: 16.11.2022, 18:26

Publikováno: 16.11.2022, 18:26

Přiřazené štítky

Sociální sítě

O autorovi

p.a.c.o

p.a.c.o

Je autorem 2875 článků

U hraní se dá krásně relaxovat, což se snažím aplikovat nejen na sebe, ale i své okolí...

Je tomu už něco přes rok, co Microsoft představil plány na vývoj zařízení pro cloudové hraní. Byla by to taková chytrá krabička, kterou bychom připojili k televizi a přes cloud pěkně hráli i bez konzole jako takové. Phil Spencer se v podcastu Decoder věnoval mimo jiné i tomu, jak to s tím zařízením, které nese kódové označení Keystone, a které jsme mohli zahlédnout na jeho pracovní poličce, vypadá. Dá se říct, že zařízení je svým způsobem hotové a Microsoft čeká na správný čas, aby ho mohl uvést na trh.

Někteří ze zaměstnanců měli možnost si ho vzít na domácí testování, kdy Keystone splnil všechna očekáváná na jedničku. Tím je myšleno uživatelské rozhraní, design a samozřejmě jeho funkčnost. I Phil si ho pochvaloval, takže se nabízí otázka, proč ho ještě nemáme? Ten důvod je prostý. Aktuálně jsou výrobní náklady Keystonu příliš velké, než aby se Microsoftu toto zařízení vyplatilo prodávat. Je to dáno hlavně tím, že konzole Xbox Series S stojí 299 dolarů, kdy cena Keystonu bude nejspíš aktuálně hodně blízko této ceně. A kdo by si koupil streamovací krabičku, za takové peníze, když může mít „plnohodnotnou“ konzoli.

Dle vyjádření šéfa Xboxu by ideální cena tohoto zařízení měla ležet někde v hladině 99 dolarů – 129 dolarů, byť to samozřejmě není žádné odhalení ceny, ale jenom uvažování nad její tvorbou. Sluší se ještě zmínit, že ke streamovací krabičce bude součástí také Xbox ovladač. I proto se celý tým soustředil na streamovací aplikaci pro chytré televizory, aktuálně ze stáje Samsungu. S jejím fungováním je Microsoft také velice spokojen, takže se snad v dohledné době dočkáme podpory i pro další značky. Nechme se tedy překvapit, kdy se výrobní náklady dostanou k nějaké rozumné ceně a my si Keystone budeme moct koupit. Samozřejmě v případě, že vás hraní skrze cloud baví a máte k němu dostatečně výkonný internet.