Krysí příběh o lásce a cestě za svobodou

Autor: Lukáš UrbanPublikováno: 18.7.2019, 17:03

Publikováno: 18.7.2019, 17:03

Sociální sítě

O autorovi

Lukáš Urban

Lukáš Urban

Je autorem 3285 článků

V poslední době začínají být v kurzu myší hrdinové. Jako by si někdo vzpomněl, že krysy, potkani a další hlodavci nejsou jen škůdci, ale také domácí mazlíčci s dlouholetou tradicí v příbězích všeho druhu. Jedním z mnoha dalších bude také A Rat’s Quest – The Way Back Home, který je v přípravě mexického studia The Dreamerians. Naneštěstí vývoj není příliš daleko, a tak se hotové hry dočkáme až v roce 2021. Má tedy smysl brát hru zatím v potaz?

Pakliže máte rádi rodinné plošinovky, ve kterých se malý hrdina staví nástrahám obrovského světa, tak určitě. Ústřední postavou A Rat’s Quest je krysák Mat, jehož srdce patří myšce Nat. Společně plánují dát všemu sbohem a vyrazit vstříc dobrodružstvím okolí. Plány ovšem kazí fakt, že myška je domácím mazlíčkem, kterému se volnosti neodstává. A protože za lásku a sny se má jít, vyráží Mat na misi téměř nemožnou.

Od ostatních her se nemá titul lišit jen hlubším příběhem, ale také světem bez pomoci a taháků. V pozici krysy máte jen vlastní instinkty a možnost prozkoumat téměř vše. Vždy je nějaká cesta, jen je zapotřebí ji najít a využít. Nikde však není psáno, že prostředí nemůže nabídnout klíč či prostředek k řešení problémů.