Licence na značku WRC se přestěhují ke Codemasters

Autor: Lukáš UrbanPublikováno: 1.6.2020, 14:31

Publikováno: 1.6.2020, 14:31

Přiřazené štítky

Sociální sítě

O autorovi

Lukáš Urban

Lukáš Urban

Je autorem 3219 článků

Zhmotnění noční můry pro jedny a splnění vlhkého snu pro druhé. KT Racing sice stále vytváří sérii WRC, ale je už definitivně jisté, že ji nebude mít v péči napořád. Od roku 2023 se totiž práva na oficiální šampionát WRC, jakožto na soutěže FIA WRC 2, WRC 3 a Junior WRC, stěhují k britským Codemasters. Ti mají značku předplacenou zatím na pět let, tedy do roku 2027. A teď se buď jděte demonstrativně oběsit nebo shánějte lihoviny na oslavu.

Ještě před drahnými léty bychom bouchali bublinky a volali k nebesům, že tam nahoře skutečně někdo sedí a poslouchá. Protože F1 je nádherným důkazem, kam se dá dopracovat závodní hra, pokud o ni mají zájem jak majitelé licencí, tak vývojáři. Jenže Codemasters nejsou jenom ti hodní strýcové z depa, ale také spekulanti s herním obsahem. DiRT Rally 2.0 a Grid jsou smutnými zajatci moderní doby, ve které se hra vydává v třetinové kondici, jen aby studio vydělalo na zbytku formou předplatných, balíčků a speciálních edic.

A teď je otázka, kam se zařadí WRC. Formule pomáhají živit naději, že kompletní licence přeci nedovolí vývojářům titul rozkouskovat. Nikdo nechce za plnou cenu polovinu šampionátů. Nebo jen vrcholnou sérii a nižší soutěže za příplatek. Jenže když bylo možné naporcovat FIA World Rallycross Championship pro DiRT Rally 2.0, proč tak nepokračovat i v budoucnu. Jen čas ukáže.