Listopadová aktualizace pro Xbox

Autor: tonyskatePublikováno: 17.11.2022, 13:41

Publikováno: 17.11.2022, 13:41

Sociální sítě

O autorovi

tonyskate

tonyskate

Je autorem 5536 článků

Snad už jste stihli strávit všechny novinky z předchozí systémové aktualizace, protože je tady další. Většinu hráčů jistě potěší lepší integrace hlasových kanálů Discordu, protože na tom ještě bylo třeba zapracovat, ovšem potěší i vylepšení seznamu přání, nová aplikace pro vaše herní záznamy či další možnosti streamování přímo z Xboxu.

Připojte se ke hlasovým kanálům Discordu přímo z Xboxu
Nově je teď ještě jednodušší chatovat s přáteli na Discordu přes telefon, konzoli a počítač. Když máte účet Discordu spárován se svým Xboxem, můžete se připojit do hlasových kanálů ze svých serverů Discordu přímo z konzole Xbox. Stačí otevřít rychlou nabídku tlačítkem Xbox na ovladači, přejít na záložku „Párty a chaty“ a vybrat Discord. Rozbalí se vám přehled vašich serverů z Discordu a stačít vybrat žádaný kanál. Taktéž spatříte, kteří kamarádi jsou zrovna přítomni v daném serveru a hlasovém kanálu Discordu, a to ještě předtím, než se připojíte.

Potlačení hluku v hlasovém chatu Discordu na Xbox Series X|S
Funkci potlačení hluku už nějakou dobu máme u běžného chatu a teď je součástí i hlasového chatu Discordu na konzolích Xbox Series X|S. Zvuky na pozadí jako štěkot psů či třeba klikání ovladače nebo klávesnice jsou potlačeny, abyste tak měli čistý přenos hlasu. Funkci je pak pochopitelně možné vypnout.

Upozornění na seznam přání a výprodeje v Microsoftu Store na Xboxu
Letošní Vánoce bude shánění dárků o něco jednoduší, díky sdílení seznamu přání z vaší konzole nebo webu xbox.com s přáteli a rodinou, jelikož obdrží upozornění, aby se na seznam podívali. Mohou poté v obchodě Microsoft Store vybrat „Koupit jako dárek“ a poslat vám danou hru, samozřejmě v digitální podobě.

Taktéž dostanete upozornění, když položky z vašeho seznamu přání budou ve slevě. Upozornění se objeví v rychlé nabídce a tradičně na vás i vyskočí stejně jako třeba achievement, abyste tak věděli, když je žádaná hra ve výprodeji a jak moc velká sleva je. I tato upozornění si pochopitelně můžete libovolně nastavit.

Nová integrovaná aplikace Záznamy pro vaše herní chvilky
Do konzolí Xbox byla přidána nová aplikace Záznamy, kterou najdete nejen v rychlé nabídce na záložce „Záznam a sdílení“, ale pochopitelně také v sekci „Moje hry a aplikace“. Aplikace nabízí přehlednější správu i editaci vašich herních klipů a screenshotů. Taktéž umožňuje kopírovat záznamy přímo na externí disk. Pro lepší přehrávání také konzole Xbox Series X|S nabízí zvýšený bitrate pro herní klipy pořízené v rozlišení 720p a 1080p.

Vylepšené možnosti napájení a další nastavení
Už předešlá aktualizace přinesla přepracované možnosti napájení konzolí Xbox Series X|S a Xbox One, které jsou nyní ještě přehlednější. Oba režimy, tedy Vypnout (úspora energie) a Spánek můžete nyní snadněji porovnat, a navíc uvidíte, kolik energie konzole spotřebovává v daném režimu, když je vypnutá.

Taktéž potěší další možnosti přizpůsobení napájení, které se například týkají doby, po jaké době nečinnosti se má konzole vypnout apod. Vlastně se nejedná o nic nového, ale teď je toto nastavení součástí možností napájení.

Živé streamování přes Twitch, Lightstream a Streamlabs přímo z Xboxu
Nově teď můžete živě streamovat přímo z konzolí Xbox přes služby Twitch, Lightstream a Streamlabs. V rychlé nabídce na záložce „Záznam a sdílení“ přejděte na „Živé streamování“, „Další možnosti“ a sjeďte dolů, kde můžete vybrat, z které aplikace chcete streamovat. V rámci nově integrovaného streamování teď aplikace Twitch na Xboxu slouží pouze ke sledování.

Vibrace ovladače v cloudovém hraní Xbox pro PC a Mac
Cloudové hraní Xbox vás teď ještě více vtáhne do akce díky vibracím ovladače, které jsou nově dostupné přes prohlížeče Microsoft Edge a Google Chrome, a podporované televize Samsung bude následovat ještě tento měsíc. Stačí tedy připojit oblíbený ovladač Xbox, který vibrace podporuje, což se samozřejmě týká i ovladačů Xboxu.

Doporučení v Nastavení
Do Nastavení konzolí byla přidána nová sekce Doporučení, která nabízí různá shrnutí, jak ze svého Xboxu dostat maximum. Doporučení se pak liší mezi konzolemi a účty na základě vašeho současného nastavení.

Přijďte se podívat na naše další kanály a zkuste nás podpořit odběrem. Případně moc děkujeme!
Discord – pobavíme se o všem kolem Xbox, ale i mimo něj https://discord.gg/QSkvng7
Náš web – https://www.xboxweb.cz/
Facebook – https://www.facebook.com/xboxweb.cz
Instagram – https://www.instagram.com/xboxweb/
Twitter – https://twitter.com/Xboxwebcz
TikTok – https://www.tiktok.com/@xboxweb
Twitch – https://www.twitch.tv/xkotvcz
Trovo – https://trovo.live/s/xkotv

04. 12. 2022 • tonyskate0

Vánoční soutěž od Xbox CZ

Tým Xbox CZ prvního prosince spustil svou každoroční vánoční soutěž pro fanoušky Xboxu v podobě Adventního kalendáře. Každý den až do Vánoc tak soutěží o zajímavé ceny, konkrétně o různé hry či předplatná Xbox Game Pass Ultimate, ovšem kdo ví, co mají nachystáno na předvánoční dny či samotné Vánoce. Každopádně soutěžit můžete na jejich Facebooku XboxCZ nebo Instagramu XboxCZSK, takže držíme palce a snad vám tento speciální adventní kalendář zpestří letošní...

»
24. 11. 2022 • tonyskate0

Game Pass má téměř 30 miliónů předplatitelů

Kauza týkající se prošetřování akvizice Activision Blizzard společností Microsoft, které se Sony zuby nehty stačí zabránit do takové míry, až v podstatě pomlouvá vlastní praktiky anebo třeba tvrdí, že PS Plus zaostává za Game Passem, ačkoliv to není pravda. Potíž je v tom, že britský antimonopolní úřad postrádá jakoukoli objektivitu, natož řádné porozumění hernímu průmyslu. Doufejme ale, že právníci Microsoftu nakonec vše obhájí a třeba už příští Call of Duty najdeme v našem...

»
24. 11. 2022 • lindros88cze0

Slevy a black friday v česku

Tento týden se na nás hrnou „slevy“ ze všech stran, takže buďte hlavně pozorní, ať jde opravdu o slevu. Pokud můžu doporučit, tak jsem našel zajímavou slevu na Alze. Budu rád, když ovšem čtenářům a návštěvníkům doporučíte v komentářích a reakcích na sociálních sítích další zajímavé slevy. Akční nabídka zde: Konzole Xbox Series S – 5999.- Jednobarevné ovladače Xbox Series – 1049.-

»
21. 11. 2022 • tonyskate0

Next-gen konzole Xbox Series S jen za 5990 Kč!

Černý pátek, tedy ten skutečný Černý pátek počínaje dneškem odstartoval, ovšem slevy na hry už běží, jak jsme vás ostatně informovali. Přesto je tady ještě několik nabídek, které byste si rozhodně neměli nechat ujít. Microsoft totiž nezlevnil jen hry, ale také next-gen konzoli Xbox Series S, kterou tak teď můžete pořídit za pouhých 5990 Kč. Níže cena konzole určitě alespoň rok nespadne. Takže pokud nemusíte hrát zrovna ve 4K a...

»
17. 11. 2022 • tonyskate0

Cloudové hraní Xbox pro loňské televize Samsung

Microsoft letos dostal cloudové hraní Xbox i na chytré televize od Samsungu, ovšem pouze v případě modelové řady 2022. Určitě vás proto potěší, že ještě tento rok bude podpora aplikace Xbox, a tak i cloudového hraní rozšířena na vybrané televize Samsung modelové řady 2021, jejichž seznam najdete níže. S předplatným Xbox Game Pass Ultimate si tak zahrajete aktuální novinky jako A Plague Tale: Requiem, Pentiment a Grounded či stálice typu Sea of...

»
10. 11. 2022 • tonyskate0

Novinky v systémové aktualizaci Xboxu

Během října došlo k poměrně větší systémové aktualizaci konzolí Xbox, kdy v některých případech šlo pouze o vhodnější pojmenování stálých funkcí, ale došlo i na několik novinek. Například jistě oceníte možnost ovládat hlasitost přímo v konzoli díky HDMI-CEC. Potěší i vypnutí startovního zvuku, ačkoliv to už bylo možné delší dobu, jen na jiném místě v nastavení. Především ale mrkněte na nastavení napájení, ať v těchto bídných časech ušetříte drahocenné koruny.

»
05. 11. 2022 • tonyskate0

Online festival 2022 už příští týden!

Český tým Xboxu příští týden odstartuje už třetí ročník Online festivalu, během kterého spatříme celou řadu zajímavých hostů a každý večer tak budeme mít na co koukat. Tento rok festival potrvá pět dní, což nám přijde naprosto ideální a večery tak budou o to nabitější. Hned první den nás čeká lokální zastoupení Xboxu a další hosté, a v úterý potom dorazí skutečné hvězdy v podobě dvou tygrů ze show Tři tygři, kterými...

»
04. 11. 2022 • tonyskate0

Nastavte si zvuk Xboxu naplno

Hry ani filmy nejsou jen o tom vidíte, ačkoliv zrakový vjem je zde naprosto zásadní. Neméně důležitou roli ovšem hraje i sluch, jelikož hudební doprovod či zvukové efekty dotváří celkový audiovizuální dojem. Proto se hodí zkontrolovat nastavení zvuku svého Xbox podle nového videa od týmu Xbox CZ, abyste si tak své hry skutečně užili naplno.

»