Listopadová aktualizace pro Xbox

Autor: tonyskatePublikováno: 18.11.2021, 17:24

Publikováno: 18.11.2021, 17:24

Sociální sítě

O autorovi

tonyskate

tonyskate

Je autorem 5465 článků

Minulý týden tomu bylo rok, co vyšly konzole Xbox Series X|S, a zvláště výkonnější model je stále nedostatkovým zbožím. To je sice dobře, jelikož to dokazuje zájem o Xbox, ovšem na druhou stranu to není dobře, jelikož tak spousta hráčů ještě nemohla přejít na novou generaci. Každopádně nové konzole i Xbox One jsou nadále vylepšovány skrze systémové aktualizace a ta listopadová přináší například barevné filtry, lepší nastavení zvuků a došlo i na ovladači či mobilní aplikaci Xbox. Taktéž byla vylepšena stabilita Xbox Series X při hraní her jako NBA 2K22, FIFA 22 a Battlefield 2042, kdy v posledním případě dále spolupracují s EA na zlepšení stability hry.

Nové a vylepšené barevné filtry na Xbox Series X|S
Hráči trpící barvoslepostí či mají potíže s rozlišením barev, si teď díky barevným filtrům na Xbox Series X|S mohou zahrát starší tituly. Barevné filtry vám umožní upravit si vizuální podobu a lépe odlišit barvy, které mohou jinak splývat a působit podobně. Je tak například možné více odlišit červené a zelené tóny, které mohou barvoslepým hráčům připadat podobné, jako určité prvky ve hře anebo jim splývají s pozadím. Zatímco některé hry mají podobné filtry implementovány, barevné filtry v nastavení konzolí Xbox Series X|S se týkají všeho včetně her, filmů, aplikací i rozhraní.

Barevné filtry najdete v Nastavení -> Usnadnění přístupu -> Barevné filtry. Také můžete barevné filtry zapnout či vypnout v rychlém nastavení v Profil a systém -> Rychlá nastavení, aniž byste museli opustit zrovna puštěný obsah.

Vylepšené nastavení hlasitosti a výstupu zvuku pro všechny konzole Xbox
Pro všechny konzole Xbox je teď dostupné lepší nastavení zvuku včetně možnosti ztlumit mikrofon, když je připojen headset. Nastavení hlasitosti a výstupu zvuku pak bylo přeorganizováno, aby bylo relevantní nastavení snadněji přístupné. Sami se na nastavení zvuku můžete podívat v Nastavení -> Obecné -> Hlasitost a zvukový výstup, kde také zjistíte podporu připojených zařízení a případně nastavení resetujete.

Přehled prvků přístupnosti v obchodě Microsoft Store
Herní vývojáři teď mohou tagy označit, jestli jejich hry podporují některé až z 20 běžných prvků přístupnosti, které využívá komunita handicapovaných hráčů. Hráči žijící s postižením tak mohou snadněji najít titul, který jim bude vyhovovat, a to ještě před jeho koupí. Tyto tagy zahrnují například upravitelnou obtížnost, vlastní nastavení hlasitosti, možnosti barev, přenastavení tlačítek atd. Aby byla zajištěna konzistence, vývojáři musí splnit určitá kritéria, aby mohli používat tyto tagy. Tagy přístupnosti jsou viditelné s informacemi o hře v obchodě Microsoft Store, Xbox.com, mobilní aplikaci Xbox Game Pass či aplikaci Xbox pro Windows. Také jsou na speciální stránce v Microsoft Store vyzdvihnuty tituly, které mají alespoň čtyři či více tagů přístupnosti.

V současnosti více než 325 her včetně Microsoft Flight Simulator a Sea of Thieves zobrazuje informace o přístupnosti. Třídění a filtrování na základě těchto tagů bude doplněno v následujících měsících.

Aktualizace firmwaru ovladače
Nová aktualizace firmwaru pro bezdrátový ovladač Xbox One s podporou Bluetooth, Xbox Elite Series 2 a adaptivní ovladač Xbox nabízí prvky nové generace dříve dostupné pouze pro ovladače Xbox Series X|S, a to včetně lepší propojitelnosti napříč zařízeními a nižší latenci. Microsoft tedy nadále myslí i na zpětnou kompatibilitu s příslušenstvím, což oceníte především při vzdáleném hraní z vaší konzole či při cloudovém hraní s předplatným Xbox Game Pass Ultimate. Po aktualizaci firmwaru si ovladač navíc budou pamatovat jedno Bluetooth zařízení a jedno bezdrátové zařízení, mezi kterými pak můžete plynule přepínat dvojitým stisknutím tlačítka pro párování na ovladači.

Mobilní aplikace Xbox – sdílení odkazů a trendy
Také aplikace Xbox brzy obdrží několik novinek. Aby bylo sdílení vašich herních snímků či záznamů ještě jednoduší, bude brzy možné sdílet je skrze odkazy kdekoliv na internetu. Dalším prvkem pro mobilní aplikaci Xbox pak bude možnost sledovat populární obsah hráčů, který můžete sledovat, lajkovat, komentovat či sdílet.

Nejlepší předplatné Xbox Game Pass pro vás
Microsoft představil nový design, který vám zobrazí informace o každém dostupném předplatném Xbox Game Pass na konzoli, abyste jasně viděli, co každé předplatné nabízí a případně si výhody porovnali.

27. 09. 2022 • tonyskate0

Minerály kamuflují nový ovladač Xbox

Microsoft letos pochopil, že není dobré vydávat tolik nových ovladačů, že to překonává počet samotných her, ale už se nám to pomalu zase rozjíždí. Naštěstí dnes představený i vydaný ovladač Xbox ve speciální edici Mineral Camo se opravdu povedl. Kombinace barev různých nerostů ve stylu kamufláže je parádní a pochopitelně neschází ani texturovaný povrch zadních rukojetí a tlačítek. Tlačítko sdílet a hybridní směrový ovladač už jsou pak samozřejmostí stejně jako...

»
22. 09. 2022 • Lukáš Urban0

Xbox Rádce: Nastavujeme konzoli s mobilem

První zapnutí konzole patří mezi ty nejkrásnější okamžiky, které hráč může začít. Tedy až do chvíle, než na něj vyskočí úvodní nastavení, jehož proces se může pořádně protáhnout. Víte, že si tuto povinnou štaci můžete zpříjemnit pomocí mobilního telefonu, který vám s úvodním vstupem do konzole pomůže. V dnešním vydání XKO Focus se na postup podíváme, protože si jím projdete nejenom jako úplní nováčci, ale také jako ostřílení hráči při přechodu na...

»
22. 09. 2022 • tonyskate0

Zářijová aktualizace pro konzole Xbox

Po delší době tady máme obsáhlejší systémovou aktualizaci pro konzole Xbox. Novinky se týkají knihovny her a nových možností co se týče úložiště a instalace her. Zapomenout nesníme ani na změnu tlačítka Xbox na ovladačích Elite Series 2 či třeba potlačení hluku, které je nově dostupné i na Xbox One.

»
19. 09. 2022 • tonyskate0

Bližší představení Xbox Elite 2 Core

Představení dostupnější verze profi ovladače Xbox Elite Series 2 Core provázejí spíše rozporuplné reakce, jelikož při dokoupení kompletní sady komponentů, se cenově dostane o něco výše, než stojí tradiční verze ovladače se vším všudy. Každopádně si níže můžete pustit video, které shrnuje všechny zásadní informace o ovladači včetně jeho plánovaného uvedení do Xbox Design Labu.

»
15. 09. 2022 • tonyskate0

Propojte ovladač Xbox s telefonem

Hraní přes cloud bude v době, kdy už mobilní připojení pojede pořádně naplno, zásadní komoditou herního průmyslu, čehož si je Microsoft vědom. Proto nám už nějaký ten pátek servíruje vlastní cloudové hraní Xbox, které si nejlépe vychutnáte, když k telefon připojíte svůj ovladač. Jak to udělat a případně hrát s ovladačem i skrze vzdálené hraní, se dozvíme v jednom z videí od týmu Xbox CZ.

»
14. 09. 2022 • tonyskate0

Další tipy a triky pro Xbox Series X|S

Pomalu se blíží druhé výročí konzolí Xbox Series X|S a je dost možné, že už máte vše parádně nastaveno, ale třeba vám unikly některé vychytávky. Právě na ně se zaměřuje herní pořad Xbox CZ. Možná prvně uslyšíte o HDMI-CEC pro současné ovládání televize anebo třeba propojení účtu s ovladačem, abyste byli přihlášeni právě ke svému účtu. Ocenit můžete i síťový přenos, pokud se teprve chystáte na novou generaci a nechce se...

»
08. 09. 2022 • Lukáš Urban0

Nový ovladač Xbox Elite Series v XKO Focus

Máme radost, když naše týdenní videa tematicky navazují. A díky včerejšímu oznámení můžeme plynule přejít od možností gamepadu z minulého videa k novému ovladači řady Elite Series 2, který nese označení Core a obléká bílou barvu. Co ovladač nabídne, co mu naopak bude chybět, kdy ho dostaneme do ruky a bude za to vůbec stát? Na většinu základních dotazů vám odpovíme v novém videu XKO Focus.

»
08. 09. 2022 • tonyskate0

Zářijová aktualizace pro Xbox

Systémové aktualizace konzolí Xbox nadále pokračují, ačkoliv už se jedná spíše o symbolická vylepšení, ale jistě se najdou hráči, kteří je ocení. Zatím poslední update přináší dvojici novinek v podobě potlačení hluku v párty chatu a možnosti spustit hru ze sdíleného záznamu.

»