Microsoft představuje Project xCloud

Autor: p.a.c.oPublikováno: 8.10.2018, 16:46

Publikováno: 8.10.2018, 16:46

Sociální sítě

O autorovi

p.a.c.o

p.a.c.o

Je autorem 2205 článků

U hraní se dá krásně relaxovat, což se snažím aplikovat nejen na sebe, ale i své okolí...

Na letošní E3 se Microsoft vytasil s prohlášením, že další generace konzolí by mohla mít dvě verze. První bude výkonná konzole tak, jak ji známe dnes, která bude stále vlajkovou lodí firmy. Kdo však nebude chtít investovat do nové konzole, mohl by se spolehnout na streamování obsahu, v tomto případě her, do nějakého zařízení. Dnes streamovací budoucnost získala konkrétnější obrysy, jelikož Microsoft představil Project xCloud, na němž aktuálně celou věc testuje.

Největším nepřítelem streamovacích služeb je samozřejmě internet, respektive infrastruktura pro streamování. Aktuálně firma hlásí datacentra v 54 zemích světa, ale v průběhu příštího roku by chtěli trial verzi spustit ve 140 zemích. Zda mezi nimi bude i ta naše těžko odhadovat, ale vzhledem k počtu zemí to není nereálné. Následná představa je taková, že na svém zařízení, ať je to chytrá televize, tablet či pouhopouhý mobil si zahrajete současné i budoucí herní pecky z konzole Xbox.

U příležitosti představení Project xCloud bylo zveřejněno i video, kde se mimo těch klasických frází „hraní do každé rodiny“, „vidíme v tom budoucnost“ a „každý chce mít možnost si všude zahrát Halo“ objevují i záběry toho, jak to funguje. Lidé tak na mobilu hrají poslední Forzu nebo třeba Sea of Thieves. To, jestli má cenu hrát takovéto hry na úhlopříčce mobilu je věcí jinou. Nicméně služba byla oznámena a my tak můžeme sledovat, jak by to mohlo vypadat, když to obrovská firma s ještě větším kapitálem vezme do ruky a bude chtít nám všem přinést streamované hraní. Na soudy je ještě hodně brzo, ale rozhodně se v komentářích podělte o své pocity z možnosti streamovat AAA tituly do libovolného zařízení a nevlastnit přitom konzoli fyzicky.