Mixer skončí a nahradí jej Facebook Gaming

Autor: tonyskatePublikováno: 23.6.2020, 11:29

Publikováno: 23.6.2020, 11:29

Sociální sítě

O autorovi

tonyskate

tonyskate

Je autorem 5604 článků

Streamovací služba Mixer, kterou Microsoft koupil v srpnu 2016 ještě pod názvem Beam, nedokázala ani po letech prorazit. Nepomohla přímá integrace do Xboxu, ani nákup hvězd streamovacího světa jako Ninja či Shroud. Na Twitch či YouTube byl zkrátka Mixer krátký, a to i na Facebook, jehož herní streamovací platforma Facebook Gaming jej 22. července nahradí. Správně, v ten den budou ukončeny aktivity Mixeru a vše bude přesměrováno právě na Facebook Gaming.

Microsoft poskytne své streamovací technologie s nízkou odezvou a Facebook pak bude podporovat jejich streamovací službu xCloud. Je tedy možné, že by skrze xCloud bylo možné hry spouštět přímo přes Facebook jakožto jedno z mnoha míst, a případně je rovnou i streamovat na Facebook Gaming. Podobně by tak tomu mohlo být i při hraní z konzole, telefonu apod. Moudřejší budeme až dojde k ostrému startu streamovací služby xCloud, což by se mohlo stát ještě letos.

Pokud se ptáte proč padla volba zrovna na Facebook, odpověď je jednoduchá. YouTube totiž vlastní Google, zatímco Twitch před lety koupil Amazon. V obou případech se jedná o velké společnosti, které jsou přímou konkurencí Microsoftu.