Mobilní aplikace Xbox vrátí achievementy

Autor: tonyskatePublikováno: 10.3.2021, 7:15

Publikováno: 10.3.2021, 7:15

Sociální sítě

O autorovi

tonyskate

tonyskate

Je autorem 5910 článků

Aplikace Xbox pro telefony se loni dočkala kompletního přepracování, které ovšem nepotěšilo snad nikoho, jelikož zmizely zásadní funkce. Největším nedostatkem byla absence achievementů, které jste si v aplikaci mohli přehledně prohlížet stejně jako v konzoli. Viděli jste tak, které ajchy máte odemčeny a které ne, případně kolik vám schází do jejich získání. Je jasné, že tato funkce byla hráči hojně používána.

Tým Xbox tento měsíc s omezeným počtem hráčů testuje různé varianty, jak achievementy opět zapojit do aplikace, než vydá aktualizaci pro všechny. V první aktualizaci se dočkáme seznamu achievementů, jejich podrobností a také upozornění při odemčení achievementu. V následujících měsících pak budou přidány další oblíbené funkce jako tabulky apod. Žádného vysvětlení, proč nebyly ajchy součástí nové aplikace, jsme se nedočkali.

01. 10. 2023 • p.a.c.o0

Xbox Game Pass míří do virtuální reality

Jak všichni dobře víme, Microsoft není, alespoň zatím, úplně nakloněn myšlence vyrábět vlastní VR zařízení ať již pro Xbox nebo pro svůj celý ekosystém. Jsou tady však firmy, které do VR pumpují nemalé peníze a jednou z nich je Meta (Facebook) Marka Zuckerberga. Ten před nedávnem oznámila již svůj třetí headset se značkou Quest, který bude cílit na širokou veřejnost a nutno podotknout, že jde rozhodně o velice zajímavé a navíc...

»
24. 09. 2023 • tonyskate0

Britové předběžně schválili akvizici Activision Blizzard

Britský antimonopolní úřad CMA způsobil při akvizici společnosti Activison Blizzard nespočet problémů a Microsoft musel přijít s určitými ústupky, aby hlavouni snad byli konečně spokojení. Microsoft sice mohl akvizici uzavřít bez nich a přijít s nějakým řešením, ovšem v rámci zachování dobrých vztahů vyšel CMA vstříc, jelikož v budoucnu přes ně musí projít i jakékoli další akvizice.

»
19. 09. 2023 • lindros88cze0

Únik prozradil nový Xbox Series X bez mechaniky a úplně nový ovladač Xbox

Soudní spory ohledně akvizice Activision Blizzard se táhnout už moc dlouho a jak jste jistě zaregistrovaly, kvůli sporům byla uveřejněna spousta interních dokumentů. V zásadě to ale nebylo nic zásadního a spíše jen nějaké emaily. Teď ovšem od americké obchodní komise FTC, která si vytahovala triko v létě a chtěla zablokovat zmíněnou akvizici, unikly zásadní interní dokumentu Microsoftu popisují jeho plány v herním průmyslu zhruba do roku 2030, kdy nová generace (Gen10) by...

»
14. 09. 2023 • tonyskate0

Xbox stále zvažuje platinové achievementy

Achievementy jsou s námi už počátku Xboxu 360 a přináší nám extra výzvu v našich oblíbených hrách. V průběhu let prošly růžnými změnami či mírnými vylepšeními jako jsou třeba vzácné achievementy, ovšem zásadně není do systému úspěchů zasahováno. Nicméně k jedné výraznější novince dojít může. Novinář Jez Corden se na gamescomu setkal s jedním ze zástupců Xboxu, který mu řekl, že Microsoft má zájem vylepšit systém achievementů a že je to vlastně jen otázka času...

»
13. 09. 2023 • tonyskate0

Seznam her pro Xbox Game Pass Core

Už zítra dojde ke změně členství Xbox Live Gold na předplatné Xbox Game Pass Core. Kolem a kolem se nic nezmění. Vše bude stát stále stejně, jen přijde nový název a nadále v rámci XGP Core (bývalé Xbox Live Gold) získáte hraní online na konzolích, nabídky a slevy, víkendové hry Free Play Days a taktéž neomezený přístup ke knihovně více než 25 her.

»
12. 09. 2023 • tonyskate0

Purpurový ovladač Astral Purple pro Xbox

Microsoft se tento rok konečně trochu začíná dostávat do tempa s exkluzivitami a po příchodu série Age of Empires na konzole Xbox, jsme se dočkali vesmírné RPG Starfield, kterou bude následovat Forza Motorsport. To ovšem není důvod, aby polevil ve výrobě nových ovladačů pro konzole Xbox a počítače, takže tady máme další kousek. Ovladač Astral Purple nabízí pohlednou kombinaci purpurové a bílé s černými tlačítky, spouštěmi a směrovým ovladačem. Máme tady tak...

»
11. 09. 2023 • tonyskate0

Xbox na Tokyo Game Show 2023

V Japonsku se Xbox pořád snaží horko těžko prorazit, ale je vidět, že v posledních letech se situace zlepšuje a Phil Spencer opravdu usilovně bojuje o to dostat na naše konzole i předplatné Game Pass největší japonské pecky. Na Xboxu už si tak zahrajete vyhlášené série Yakuza či Persona a nedávno dokonce bylo potvrzeno, že se dočkáme MMORPG Final Fantasy XIV Online, která míjela naši platformu dobrých deset let.

»
06. 09. 2023 • tonyskate0

Zářijová aktualizace pro Xbox a streamování na Discord

Na vydání Starfieldu si Microsoft schoval jednu parádní funkci pro konzole Xbox. Už před měsícem jsme se dozvěděli, že se chystá streamování her z Xboxu na Discord a teď byla tato novinka zpřístupněna všem uživatelům. Novinek je ovšem více, takže si je pojďme představit.

»