Na bondovku i exkluzivní fantasy od tvůrců Hitmana si počkáme

Publikováno: 1.9.2022, 8:56

Sociální sítě

O autorovi

tonyskate

tonyskate

Je autorem 5610 článků

Dánské studio IO Interactive má plné ruce práce, jelikož naplno pracuje na dvojici velkých projektů, které jsou ovšem ještě značně vzdáleny, jak jsme se nyní dozvěděli. Ve své finanční zprávě, že v dalších letech dojde k poklesu zisků, jelikož se budou soustředit především na vývoj nových projektů a dle jejich odhadů se nové hry tohoto studio dočkáme nejdříve v dubnu 2025. Zpráva také uvádí, že HITMAN 3 měl velmi úspěšný start a nadále pokračuje stabilními příjmy, kdy do kasy studia přisypal i Microsoft, jelikož hra byla přidána do předplatného Xbox Game Pass.

Ovšem zpět k budoucím titulům. Oficiálně víme, že studio pracuje na projektu 007, tedy na hře s legendárním špionem, kterým není nikdo jiný než James Bond. Bondovka má nabídnout originální příběh a nebude tedy inspirovány žádným filmem. Kromě této hry by studio také mělo pracovat na projektu Dragon, a to exkluzivně pro Xbox Series X|S, samozřejmě pod záštitou Microsoftu. Dle spekulací se má jednat o akční RPG se středověkou fantasy tématikou, kde by pochopitelně neměli chybět draci. Zásadní roli má hrát i multiplayer, ale snad jen v rámci sdíleného online světa.

Pokud by pak projekt Dragon sklidil úspěch, je možné, že by Microsoft měl zájem o koupi studia a třeba jej zkouší podobně jako s hrou Contraband od autorů Just Cause.