Napište vlastní historii vesmírného programu s Mars Horizon

Autor: Lukáš UrbanPublikováno: 22.11.2020, 11:36

Publikováno: 22.11.2020, 11:36

Sociální sítě

O autorovi

Lukáš Urban

Lukáš Urban

Je autorem 3180 článků

Nabídka vesmírných her je na Xboxu poměrně bohatá. Najít se dají velkolepé strategie, budovatelské dobývání vzdálených planet, vtipné simulátory jako Kerbal Space Program, nekonečná kosmická dobrodružství s No Man’s Sky a simulátory typu Elite Dangerous. Jestli jste si ovšem pořád mezi nabídkou nenašli favorita, možná jím bude novinka Mars Horizon. A ano, jak název predikuje, přistání na rudé planetě je hlavním cílem. Bohužel pro vás, hodně vzdáleným.

Titul, na jehož vývoji se podílely Evropská kosmická agentura a UK Space Agency, přináší komplexní historii vesmírných programů. Tudíž začátky jsou krušné a vůbec se nedá hovořit o pravidelném posílání lidí na oběžnou dráhu. V dobách dávných byl problém vypustit i funkční družici, natož plánovat přistání na Měsíci. To vše na vás teprve čeká v kůži šéfa nové kosmické agentury. A třebaže způsob vedení záleží na vás, hra se opírá o skutečné události a věrně simuluje souboj při dobývá vesmíru.

Lehce se tak může stát, že pedantský vývoj způsobí promrhání šance a první posádku vyšle do vesmíru konkurenční společnost. Co když to bude Rusko? Nebo nedej bože komunisti pod ním? Možná nebude špatné uzavřít spolupráci? Možná to chce jen vyměnit členy výzkumu? Dilemata, výčitky, pochyby, ale o tom cesta na Mars je. A vy máte vše podstatné, abyste přepsali historii a na tom Marsu skutečně stanuli jako první.