Nevídané sny hráčů s Xbox Series X

Publikováno: 7.12.2020, 20:35

Sociální sítě

O autorovi

tonyskate

tonyskate

Je autorem 5011 článků

Microsoft především pro svou výkonnější konzoli Xbox Series X nové generace zvolil reklamní kampaň Power Your Dreams, která nás provázela celým podzimem. Teď nastupuje její další fáze, která vznikla s pomocí několika členů komunity Xbox a také talentovaných tvůrců, aby odhalili, jestli Xbox Series X skutečně dokáže pohánět sny hráčů. S pomocí nejpokročilejší technologie pro zaznamenávání snů, provedli se vědci experimenty jasného snění, kdy zachytily a rozebrali skutečné sny hráčů, poté co hráli na konzoli Xbox Series X. Poté spojily síly s umělci a tvůrci z celého světa, kteří se těmito snovými daty inspirovali, aby sny hráčů přivedly k životu. Kampaň Power Your Dreams tak pokračuje sérií Made from Dreams…

Lucid Odyssey
V tomto krátkém filmu oscarového režiséra Taika Waititi (Králíček Jojo, Thor Ragnarok a chystaný Thor: Love and Thunder), splynou světy umění, vědy a hraní, když přivede k životu sny hráčky Krystal Holmes (aka MoonLiteWolf) poté, co hrála na Xbox Series X. Toto velkolepé dobrodružství zachycuje bytost aktuálního výzkumného procesu, bezmezné hlubiny detailních a živých snů Krystal, a poté aktivně vyzývá naše vnímání jedné konkrétní postavy Xboxu trochu jinak, než ji známe. MoonLiteWolf ve filmu hraje sama sebe, zatímco vyprávění je skutečný záznam pořízený během snové studie.

OBJ a jeho vysněné vybavení
Níže můžete vidět ovladače a boty ze snů Odella Beckhama Juniora, které vznikly na základě skutečný snů, které OBJ měl po hraní na Xboxu, kde ovládal velké, blikají hvězdy ve vesmíru. Vznikly tak zmíněné ovladače s pomocí Nike a Odella také speciální pár bot Nike Air Force 1.

Umění digitálního snu
Vizuální umělec a režisér Quentin Deronzier zvolil surreální přístup při vyložení snů hráče s přezdívkou Stallion83, který má největší gamerscore na světě, a to samozřejmě poté, co hrál na novém Xboxu. Přiložen obrázek dokazuje, jak živé a pohlcující mohou naše sny být.

Snové filtry rozšířené reality
S filtry rozšířené reality, které vznikly ze snů hráčky Emericagirl24, stvořila digitální umělkyně Johanna Jaskowska příležitost, jak se mohou hráči vyjádřit skrze sérii jedinečných a nekonvenčních filtrů, dosud nevídaných v herním průmyslu.

Procházka sny nevidomého Steva
Když všichni hrají, vyhrajeme všichni. Tento slogan stál za kampaní Xboxu, který chtěl s pomocí svého adaptivního ovladače umožnit hrát skutečně všem, a to zvláště hráčům žijícím s tělesnými či jinými postiženími. Spojily proto síly se zvukovými studiem Big Orange, které stvořilo pohlcující a přístupný příběh/dobrodružství ve 3D zvuku, inspirovaný skutečnými sny nevidomého hráče BlindGamerSteve, které měl po hraní Destiny 2: Beyond Light s prostorovým 3D zvukem Xboxu Series X. Steve v tomto příběhu sám vystupuje a popisuje svůj sen spolu se zvukovým záznamem jeho snové studie.

Rozhodně se jedná o zajímavé projekty, o kterých tento měsíc jistě ještě uslyšíme a doufejme, že budoucí exkluzivity Xboxu nás třeba budou provázet i v našich snech.

28. 07. 2021 • tonyskate0

Prodeje Xbox Series X|S okolo 6,5 miliónů kusů

Microsoft se přes noc pochlubil s dalším úspěšným kvartálem i celkovým fiskálním rokem, během kterého dosáhl opravdu úžasných čísel. Za minulé čtvrtletí trvající od dubna do června utržil 46,15 miliard dolarů, kdy z toho zisk činil 16,46 miliard dolarů. Za celý fiskální rok 2021 pak dosáhl neuvěřitelného obratu 168,09 miliardy dolarů (nárůst 18 %) a z toho 61,27 miliard dolarů (narůst 38 %) činil zisk.

»
29. 06. 2021 • tonyskate0

Cloudové hraní Xbox na iOS a PC s podporou Xbox Series X

Cloudové hraní Xbox je sice stále v betaverzi, což je naprosto pochopitelné, protože tato technologie se ještě bude vyvíjet a zlepšovat, ale doposud bylo dostupné pouze na zařízeních Android. Od dnešního dne je ovšem cloudové hraní Xbox dostupné všem předplatitelům Xbox Game Pass Ultimate, tedy i na zařízeních Apple (iOS) a počítačích s Windows 10. Jak už víte, aby Microsoft obešel pravidla App Store, zprovoznil cloudové hraní skrze prohlížeč a můžete tak...

»
17. 06. 2021 • tonyskate0

Letošní E3 bylo pro Xbox vůbec nejsledovanější

Už je tomu několik dní, co proběhla Xbox & Bethesda Games Showcase, ale pořád vzpomínáme na nabitou prezentaci, která mile překvapila hned v několika ohledech. Spousta hráčů také tvrdí, že Xbox vlastně zachránil letošní E3, protože jinak to dle jejich slov bylo slabší a musíme souhlasit, že bez Microsoftu by to byla trochu nuda. Že byl o společnou konferenci Xboxu a Bethesdy velký zájem, potvrdil i Phil Spencer, který na svém...

»
16. 06. 2021 • tonyskate0

Více než 20 nových her v den vydání v Xbox Game Pass

Jestli jste se ještě nestali předplatiteli Xbox Game Pass, pomalu je čas to napravit. Microsoft totiž na své konferenci Xbox & Bethesda Games Showcase představil takovou nálož, které hned v den vydání zamíří do předplatného, až se nám tomu nechtělo věřit. A nejde jen o jejich vlastní tituly, ale také nespočet projektů od ostatních vydavatelů či nezávislých vývojářů.

»
10. 06. 2021 • tonyskate0

Xbox chce dále nakupovat a vydávat hry každý kvartál

Matt Booty, který dohlíží na herní divizi Xbox Game Studios, v rozhovoru prozradil, že stále hledají další vývojáře, které by mohli koupit a jejich hlavním cílem je v budoucnu vydávat alespoň jednu vlastní hru každý kvartál, tedy každé čtvrtletí. To se jim sice zatím moc nedařilo, ale už v následujících měsících nám to vynahradí s Microsoft Flight Simulator, Age of Empires IV (pouze PC), Halo Infinite a doufejme, že i Forza Horizon 5.

»
10. 06. 2021 • tonyskate0

Xbox Game Pass pro chytré televize a expanze cloudového hraní

Před pár týdny jsme vydali článek na téma Xbox Game Pass jako herní Netflix, v němž jsme se zmínili, že je jen otázkou času, než se předplatné stanou součástí chytrých televizí formou vlastní aplikace s pomocí hraní z cloudu. A teď to potvrdil sám Microsoft. Phil Spencer i Satya Nadella promluvili o budoucnosti hraní a jedním z kroků je dostat Xbox i předplatné Game Pass na více obrazovek. Momentálně tak Xbox pracuje s výrobci televizí...

»
07. 06. 2021 • tonyskate0

Lepší FPS i rozlišení s AMD FidelityFX na Xbox Series X|S

Jak asi víte, herní konzole pohání grafické čipy od společnosti AMD, zatímco NVIDIA jim pak konkuruje na poli PC hraní. Obě společnosti se předhánějí v různých technologiích a je pravda, že NVIDIA bývá pokrokovější jako třeba se svou technologií DLSS, na niž AMD už brzy odpoví vlastní FidelityFX Super Resolution. Microsoft pak potvrdil, že tuto technologii budou podporovat i herní konzole Xbox Series X|S, což pro hráče znamená, že by se...

»
07. 06. 2021 • tonyskate0

Spekulace: Microsoft na E3 oznámí koupi studia

S dalším týdnem tady máme další spekulaci. Okolo blížícího se veletrhu E3, který se letos uskuteční v digitální podobě, se nadále množí různé domněnky a spousta z nich zahrnuje i přímo Xbox a jeho hry. V posledních dnech pak někteří z insiderů začali naznačovat, že Microsoft na své konferenci oznámí akvizici herního studia, jehož součástí bude i zajímavá značka, ačkoliv dle všeho není AAA rozměrů. Studio pak má být spíše střední velikosti jako třeba...

»