Nevídané sny hráčů s Xbox Series X

Publikováno: 7.12.2020, 20:35

Sociální sítě

O autorovi

tonyskate

tonyskate

Je autorem 5355 článků

Microsoft především pro svou výkonnější konzoli Xbox Series X nové generace zvolil reklamní kampaň Power Your Dreams, která nás provázela celým podzimem. Teď nastupuje její další fáze, která vznikla s pomocí několika členů komunity Xbox a také talentovaných tvůrců, aby odhalili, jestli Xbox Series X skutečně dokáže pohánět sny hráčů. S pomocí nejpokročilejší technologie pro zaznamenávání snů, provedli se vědci experimenty jasného snění, kdy zachytily a rozebrali skutečné sny hráčů, poté co hráli na konzoli Xbox Series X. Poté spojily síly s umělci a tvůrci z celého světa, kteří se těmito snovými daty inspirovali, aby sny hráčů přivedly k životu. Kampaň Power Your Dreams tak pokračuje sérií Made from Dreams…

Lucid Odyssey
V tomto krátkém filmu oscarového režiséra Taika Waititi (Králíček Jojo, Thor Ragnarok a chystaný Thor: Love and Thunder), splynou světy umění, vědy a hraní, když přivede k životu sny hráčky Krystal Holmes (aka MoonLiteWolf) poté, co hrála na Xbox Series X. Toto velkolepé dobrodružství zachycuje bytost aktuálního výzkumného procesu, bezmezné hlubiny detailních a živých snů Krystal, a poté aktivně vyzývá naše vnímání jedné konkrétní postavy Xboxu trochu jinak, než ji známe. MoonLiteWolf ve filmu hraje sama sebe, zatímco vyprávění je skutečný záznam pořízený během snové studie.

OBJ a jeho vysněné vybavení
Níže můžete vidět ovladače a boty ze snů Odella Beckhama Juniora, které vznikly na základě skutečný snů, které OBJ měl po hraní na Xboxu, kde ovládal velké, blikají hvězdy ve vesmíru. Vznikly tak zmíněné ovladače s pomocí Nike a Odella také speciální pár bot Nike Air Force 1.

Umění digitálního snu
Vizuální umělec a režisér Quentin Deronzier zvolil surreální přístup při vyložení snů hráče s přezdívkou Stallion83, který má největší gamerscore na světě, a to samozřejmě poté, co hrál na novém Xboxu. Přiložen obrázek dokazuje, jak živé a pohlcující mohou naše sny být.

Snové filtry rozšířené reality
S filtry rozšířené reality, které vznikly ze snů hráčky Emericagirl24, stvořila digitální umělkyně Johanna Jaskowska příležitost, jak se mohou hráči vyjádřit skrze sérii jedinečných a nekonvenčních filtrů, dosud nevídaných v herním průmyslu.

Procházka sny nevidomého Steva
Když všichni hrají, vyhrajeme všichni. Tento slogan stál za kampaní Xboxu, který chtěl s pomocí svého adaptivního ovladače umožnit hrát skutečně všem, a to zvláště hráčům žijícím s tělesnými či jinými postiženími. Spojily proto síly se zvukovými studiem Big Orange, které stvořilo pohlcující a přístupný příběh/dobrodružství ve 3D zvuku, inspirovaný skutečnými sny nevidomého hráče BlindGamerSteve, které měl po hraní Destiny 2: Beyond Light s prostorovým 3D zvukem Xboxu Series X. Steve v tomto příběhu sám vystupuje a popisuje svůj sen spolu se zvukovým záznamem jeho snové studie.

Rozhodně se jedná o zajímavé projekty, o kterých tento měsíc jistě ještě uslyšíme a doufejme, že budoucí exkluzivity Xboxu nás třeba budou provázet i v našich snech.

09. 06. 2022 • tonyskate0

Vybrané demoverze připravovaných her pro Game Pass

Microsoft ještě před svou nedělní Xbox & Bethesda Games Showcase, která se bude soustředit čistě na hry, přišel s několika řekněme technologičtějšími oznámeními. Dnes tak došlo ke spuštění programu Xbox Design Lab pro tvorbu vlastního ovladače v Česku a Slovensku, a také oznámení aplikace Xbox pro chytré televize značky Samsung modelové řady 2022, abyste koncem června mohli na své televizi užívat cloudové hraní Xbox, aniž byste měli konzoli či jiné další zařízení....

»
09. 06. 2022 • Lukáš Urban0

Barevný svět Xbox Design Lab je tu!

Ještě než Microsoft zaplní zpravodajské servery svou nedělní konferencí, připravil si pro nás malé překvapení. To má pro vás rozdílnou váhu v závislosti na délce vlastnictví Xboxu a obecné informovanosti. Možnost sestavit si vlastní ovladač tu sice už víceméně byla, ale pro jinou generaci konzolí a s jinými tvůrčími možnostmi. Teď se Xbox Design Lab dostává konečně i do střední Evropy a dnešním dnem podporuje i Česko a Slovensko.

»
09. 06. 2022 • tonyskate0

Cloudové hraní Xbox v televizích Samsung!

Microsoft už své cloudové hraní Xbox rozšířil na nespočet platforem. Začalo to telefony a tablety s Androidem. Později se mu skrze webové rozhraní povedlo obejít pravidla Applu a dostal tak hraní přes cloud i na iOS a iPad. Jelikož hraní probíhá na adrese xbox.cz/play, můžete z cloudu hrát také na počítačích skrze tradiční prohlížeč. Nakonec se cloudové hraní rozjelo i na konzolích Xbox včetně Xbox One, takže si na staré generaci můžete...

»
06. 06. 2022 • tonyskate0

Xbox & Bethesda Games Showcase s CZ titulky

Podobně jako loni, i tento rok budeme moci sledovat prezentaci Xbox & Bethesda Games Showcase s českými či slovenskými titulky. Konference se uskuteční už tuto neděli 12. června od 19:00 našeho času a živě se budete moci dívat na kanálech Xboxu na YouTube, Twitchi, Twitteru a Facebooku. Totéž pak bude možné i na kanálech Bethesdy s výjimkou Twitteru.

»
28. 05. 2022 • lindros88cze0

Keystone – nový Xbox pro streamování

Microsoft se snaží vytvořit levný HW, který by do spousty domácností přinesl Cloud Gaming a zejména službu Game Pass. Zřejmě si MS zjistil a vyhodnotil fakt, že né každý chce doma vlastnit plnohodnotnou konzoli. Otázkou, ale stále zůstává, jak se MS chce vypořádat s vyžadovanou konektivitou, aby to jelo v každé lokalitě. Pokud jste v poslední době zkoušeli hrát něco přes stream, tak jistě víte, že rychlost a kvalita netu...

»
25. 05. 2022 • lindros88cze0

Xbox Series X/S Pro v roce 23/24 spekulace

To si takhle večer brouzdáte po Twitteru a najednou na vás vyskočí, že na prezentaci TLC prozradili, že očekávají nové Xbox a ty modré 🙂 v roce 2023/24.  Těšit se máme na 60-120 FPS a k tomu nám dopomáhej .. samozřejmě obrazovka TLC. Tak to budeme chvíli sledovat a uvidíme, co z této „tutovky“ nakonec vzejde.

»
24. 05. 2022 • tonyskate0

Patnáct vychytávek pro váš Xbox

Doufáme, že většině z vás se už doma ohřívají Xbox Series X|S, tedy konzole nové generace, které přináší pěknou řadu vychytávek. Hned patnáct tipů vám přináší video od Xbox CZ, kdy některé se dají uplatnit i na Xbox One. Věděli jste třeba, že můžete přepínat synchronizaci ovladače na předešlé zařízení anebo na konzoli využívat funkci lupy? Zajímavostí je i funkce kopilot na jednom ovladači anebo poslouchání Spotify při hraní vaší oblíbené...

»
23. 05. 2022 • DandyCZE0

Xbox a OPI tip na dárek

Dneska tady máme menší tip na dáreček pro pařmenky, tedy pokud jste Xbox pozitivní. Přední značka OPI připravila ve spolupráci s Xboxem celou sérii laků na nehty. Vyberete si ze spousty barevných odstínů, například zelené Halo nebo barevné forzácké. Jelikož i já mám doma početnou ženskou skupinu, tak jsem zakoupil a níže můžete vidět výsledek a třeba k vám taky dorazí sám Master Chief. Pokud si dárek nadělíte, tak budeme rádi...

»