Nová Forza Motorsport s větším zaměřením na realitu

Autor: Lukáš UrbanPublikováno: 12.6.2022, 19:43

Publikováno: 12.6.2022, 19:43

Sociální sítě

O autorovi

Lukáš Urban

Lukáš Urban

Je autorem 3205 článků

Můžete klidně tvrdit, že na konzoli nikdy nebude plnohodnotný simulátor, ale z her, které mu mají nejblíže, je Forza Motorsport jednou z těch nejlepších. A aby to studio Turn 10 potvrdilo i na konzoli nynější generace, vybaví nový díl závodů celou řadou novinek, což ukázal jak trailer, tak demo přímo ze hry. Všechny tratě byly vytvořeny znova od prvního stébla trávy, po poslední milimetr asfaltu. Ať už jde o tratě dobře známé nebo fungl nové, mohou se pyšnit propracovanými detaily a obrovskou věrností.

Zcela přepracován byl systém dynamické denní doby a počasí. Plynutí dne bude nejenom reálnější, ale také přinese věrohodné dopady na vaši jízdu. Jak bude stoupat teplota, pneumatiky získají nové vlastnosti a možná ztratí ty, kvůli kterým jste je nazuli. Teplota ovlivní jízdu a nasvícení s využitím ray tracingu pak atmosféru závodu. A mimochodem pneumatiky jsme nezmínili náhodu, protože nově v depu najdete správu gum, paliva a další prvky hodny simulace.

Drobných změn doznal i demoliční model, i když Wreckfest nečekejte. A letos nečekejte ani okruhovou Forzu, protože Motorsport je v plánu až pro jaro příštího roku.

07. 04. 2021 • Lukáš Urban0

Přihlaste se k testování příští Forzy

Studio Turn 10 už dříve oznámilo, že potencionální Forza Motorsport 8 bude jiná. A to především v tom, že se do vývoje zapojí komunita, respektive vybraní hráči podílející se na testování. Jak řekl kreativní ředitel Chris Esaki, zkoušky s úzkou skupinou hráčů už probíhají, přičemž tvůrci vybírají z těch, kteří odpovídají na jejich dotazníky. A jelikož vývoj jde dobrou cestou, vývojáři se chystají na rozšíření řad testerů. Nic vám tedy nebrání vyplnit jednoduchý...

»
23. 07. 2020 • Lukáš Urban10

Oznámena Forza Motorsport bez pořadového čísla

Tohle nebude nový díl, ale spíše restart. Turn 10 povedeným trailerem dala na vědomí, že usilovně pracuje na nové okruhové Forze. A přestože ukázka vypadá skvěle, doprovází jí informace, že vývoj je v počáteční fázi. Po patnácti letech má jít o tu nejlepší Forzu Motorsport v historii, k čemuž pomůže modifikovaný engine ForzaTech zvládající ray tracing, dynamický svět a 4K/FPS. Máme se dočkat zcela nového konceptu a pojedí závodění. Titul bude samozřejmě pouze...

»