Oceanhorn 2 ve vývoji

Autor: tonyskatePublikováno: 26.4.2017, 14:34

Publikováno: 26.4.2017, 14:34

Přiřazené štítky

Sociální sítě

O autorovi

tonyskate

tonyskate

Je autorem 5394 článků

Možná si někteří z vás budou pamatovat moc pěknou akční dobrodružnou hru Oceanhorn: Monster of Uncharted Seas, která si to z mobilů loni napochodovala rovnou na Xbox One. Na tom by nebylo nic výjimečného, kdyby jen hra tak strašně moc nepřipomínala kultovní sérii Zelda od Nintenda. Tvůrci se inspirací samozřejmě netajili a navíc je hra překvapivě vydařená, takže bychom to rozhodně nenazvali parazitováním na herní legendě. Hru můžeme jedině doporučit a v obchodě Xbox si ji můžete koupit za 299 Kč nebo si zdarma vyzkoušet demo.

Dnes se ale chceme zaměřit na už dříve oznámené pokračování Oceanhorn 2: Knights of the Lost Realm. Jak můžete poznat z prvního obrázku, tvůrci přechází do plnohodnotného 3D a opouští tak částečně izometrický úhel pohledu první hry. Jelikož bude dvojka zasazena do jiné časové osy světa Oceanhorn, rozhodli se vývojáři pro nového hrdinu, jehož cílem je stát se rytířem Arcadie. Jinak ale hra zůstane věrná svému předchůdci, ať už se jedná o zkoumání pestrého světa, poutavý příběh plný tajemství a zvratů, úžasnou hudbu a především klasické akční RPG s předměty, hádankami, souboji a bossy.

Oceanhorn-2-Screenshot-1

Jak už jsme zmínili, tak pokračování bude hráno z pohledu třetí osoby a zavede nás tentokrát přímo do centra dění. Navíc budete moci do nejmenších detailů prozkoumat svět Arcadia, takže se připravte i na spoustu vedlejších úkolů apod. Bojový systém se opět zaměří na souboj s mečem, mocná kouzla a využívání předmětů, které najdete cestou. Jednou z mnoha novinek bude zbraň Caster, která střílí magické projektily, a to nebude její jediné využití. Jako poslední tvůrci slibují rozlehlou mapu plnou polí, lesů, hor a vody, které budou spojovat různé úrovně, jeskyně a města, jak je tomu v ostatních RPG.

Brzy se o hře dozvíme více, ale datum vydání zatím není stanoveno.

Oceanhorn-2-Worldmap

Oceanhorn-2-Caster

26. 05. 2017 • tonyskate1

Oceanhorn 2 poprvé v akci

Že se povedená výprava malého chlapce v podobě akční dobrodružné hry Oceanhorn: Monster of Uncharted Seas, jež se silně inspiruje kultovní sérií Zelda, dočká pokračování, jsme už psali. Nedávno si hra odbyla svou první veřejnou prezentaci, z níž pochází také přiložené video, které zachycuje prvních 15 minut z Oceanhorn 2: Knights of the Lost Realm. Jedná se o neupravené záběry mobilní verze, takže na konzolích bude hra vypadat minimálně stejně dobře, což...

»