Oznámen eFootball od Konami

Autor: p.a.c.oPublikováno: 21.7.2021, 21:06

Publikováno: 21.7.2021, 21:06

Sociální sítě

O autorovi

p.a.c.o

p.a.c.o

Je autorem 2279 článků

U hraní se dá krásně relaxovat, což se snažím aplikovat nejen na sebe, ale i své okolí...

Včera jsme si představili novou tvář pro fotbalovou hru Pro Evolution Soccer, Neymara Jr., abychom se dnes dozvěděli, že Pro Evolution Soccer končí. Respektive končí tato značka, jelikož Konami do budoucna budou používat pouze značku eFootball. Restart série tak vzali opravdu od podlahy, kdy mimo nového enginu, který bude v dalších letech hru pohánět, se mění také prodejní model celé hry. Ta bude od podzimu free to play, což znamená, že základní verze bude hratelná zcela zdarma a vydělávat se bude na mikrotransakcích ve hře. Zatím nebudeme předbíhat, zda je to dobrý model či nikoliv, protože bližší informace k monetizačnímu systému sděleny nebyly.

Co ale víme již teď je, že novým pohonným motorem hry se stane Unreal Engine, který v kombinaci s výkonem nových konzolí umožní vývojářům přinést ten nejlepší fotbal, jaký jsme prý kdy měli možnost hrát. Největší důraz je kladen na práci hráčů s míčem, kdy mimo Messiho a Neymara přizvali k vývoji i další známe fotbalisty, aby jim ukázali nějaké finty, kličky a střely. Ty se následně vývojáři pokusí co nejlépe převést do hry, díky čemuž by výsledný dojem měl být přímo báječný. V oznamovacím trailer vidíme třeba Andrése Iniestu. Na hru je opravdu radost pohledět a jsme moc zvědaví, co dalšího nám Konami naservírují za měsíc, kdy budou k dispozici konkrétnější informace.

Než se tak stane, pojďme se podívat na road mapu, jak to bude všechno probíhat. Brzy na podzim se prvních herních zážitků dočkají hráči na konzolích, kdy bude umožněn cross-gen multiplayer. Spolu s tím si budeme moct zahrát lokální zápasy s devíti týmu, s nimiž mají Konami exkluzivní smlouvy. Těmi týmy jsou například Bayern Mnichov, Manchester United nebo Juventus Turín. Později dojde na online ligy a možnost stavět vlastní týmy, dostaneme match pass systém a také bude možné vyzvat hráče z ostatních konzolí a PC. V posledním kroku budou spuštěny esporotvé ligy a také kompletní cross play multiplayer mezi všemi platformami, kde hra nakonec vyjde. Není toho rozhodně málo a jsme moc zvědaví, jak celý tento opravdu velký restart ve všech Konami nakonec vyjde.