Poděkování sponzorům XKO TV

Autor: Lukáš UrbanPublikováno: 19.7.2020, 12:33

Publikováno: 19.7.2020, 12:33

Sociální sítě

O autorovi

Lukáš Urban

Lukáš Urban

Je autorem 3185 článků

Že je náš web v chodu jen silou dobré vůle, hráčského zápalu a štědrosti vydavatelů nemusíme připomínat. Přestože si celá řada návštěvníků myslí, že jsme něco jako kolonie českého Microsoftu, bohužel tomu tak není a vlastně nikdy ani nebylo. Redakční aktivita pro nás byla vždy na prvním místě, a tak se streamy na kanálu XKO TV objevovaly, mizely a přerušovaly. V posledních měsících se nám podařilo kanál plnit záznamy her z oficiálního facebooku Xbox CZ a nově také videorecenzemi, i když jen v omezené míře. Jako největší „úspěch“ jsme vzali opětovné nasazení streamů, které zatím fungují a své diváky si nachází. A protože YouTube zavedlo poměrně jednoduchý princip finanční podpory, dali jsme vám možnost hodit po nás nějaký ten groš.

Předně bychom rádi řekli, že nás až zaskočilo množství příspěvků prostřednictvím Superchatu. Nečekali jsem ani použitý toaletní papír, natož pak peníze, na které musíte makat a jejichž využití by našlo dozajista lepší uplatnění. Navíc, za příspěvky jsme nic neslíbili, neboť určitá forma merchandisu je v řízení v rámci vedení redakce, tudíž nehodláme vymýšlet kolo, když auto je na cestě. Přesto se od konce května sešla částka, která nám odpálila dekl, a to zejména díky jednomu sponzorovi. A i když víme, že nechtěl být jmenován, zaslouží si pozornost.

Za necelé dva měsíce se sešla suma 3699 Kč. Pro někoho to může být k smíchu. My si vážíme každé jedné koruny, protože po večerech jen hrajeme. Ještě k tomu nepříliš dobře a v omezeném rozsahu. Celé dvě třetiny obnosu pochází od Davida Symona. Pravidelného čtenáře webu, a ještě pravidelnějšího diváka streamů. Jemu tedy nejvíce děkujeme za štědrost, kvůli které se okrádá o točená piva nebo jedno číslo v domě uspokojení. Ani s jedním totiž nemůžeme soupeřit. Výčet všech příspěvků dáváme níže.

David Symon 2450 Kč
Pavel Daneš 369 Kč
Petr Droník 200 Kč
Zdeněk Bulín 350 Kč
Filip Mrnak 200 Kč
dan3377able 80 Kč
Jaroslav Janik 50 Kč

Nabízí se otázka, co s penězi uděláme. Jelikož jsou spojeny s hraním, investice bude opět do her. Příspěvky pomohou při pořizování nových her (které redakce nedostane), k dokoupení zajímavých dodatků či pro ukázku speciálního/podařeného příslušenství. Do streamů nově přidáme i soutěže o hry a předplatná. Ty si zaobstaráme jinou cestou. Nejsme totiž loterie, kde jiní přispívají na radost jednotlivce. Prozatím jsou finance netknuty neb jejich čas nejspíš přijde na podzim.

Streamy samozřejmě pokračují dál. Nejsou vázány na dary. Děláme je z jiných důvodů, ne pro vlastní obohacení. Proto skončí-li podpora od našich diváků, rozhodně tím nekončí večerní hraní. Dokud budeme schopni zasednout v půl sedmé ke konzoli, vždy se nějaké dny přihlásíme. A co vás čeká v nejbližší době na XKO TV? Recenze remaku Destroy All Humans!, který už horlivě hrajeme. Další várka hraní, představení nového turnaje a ve čtvrtek snad i online z akce Xboxu. Ještě jednou díky.