Polský Bloober Team má několik neoznámených projektů

Autor: Lukáš UrbanPublikováno: 6.7.2021, 10:50

Publikováno: 6.7.2021, 10:50

Sociální sítě

O autorovi

Lukáš Urban

Lukáš Urban

Je autorem 3180 článků

Někomu trvá hra osm let a jiní za tu dobu stihnou ze svých projektů nafotit kalendář. Jedněmi z produktivních workoholiků jsou hororoví experti z Polska, kteří teprve nedávno oznámili strategické partnerství s Konami. Legendárního vydavatele nejspíš oslovily dřívější tituly jako The Medium, Layers of Fear či Observer. Ale práce pro nového partnera je otázkou budoucnosti, kdežto minimálně dva tajemné projekty jsou ve výrobě teď a oficiálně zůstávají stále pod pokličkou. A nebýt informací o financování Evropskou unií, nevědělo by se o nich zhola nic.

V roce 2018 putoval štědrý obnos na projekt „H2O“ a v tomto případě jsou ve hře dvě varianty. Buď šlo o injekci na dokončení Layers of Fear 2, kde, jak víme, se nestabilní umělec potloukal „lodí duchů“ nebo byl už tehdy v plánu třetí díl a nás čeká v budoucnu pokračování. Možné je obojí, protože indicie, že volby povedou k většímu vtáhnutí do děje, se hodí i na již vydanou dvojku.

Další hrou je kód „Black“ s dotací 150 000 € v roce 2019. Zde jsou zajímavé hned dvě věci, jednak středověké zasazení, které má čerpat z historických událostí a reálií, a pak skutečnost, že do celého děje budou zapojeni mimozemšťané. Opět, jak bývá zvykem, určitou roli sehrají rozhodnutí, ale tentokrát i boj, který bude možností, nikoliv nutností. Na možnosti Bloober Teamu jde o velice ambiciózní titul, a tak se ho asi jen tak nedočkáme.

Posledním tajemným je „Dum Spiro“ s nacistickou tematikou. Konkrétně se podíváme do židovského ghetta v Lodži, kde se chopíme osudu malého chlapce. Ten se snaží zachránit jak sebe, tak mladší sestru, přičemž během svého útěku ovlivňuje jak život svůj, tak osudy druhých. V závěru se dočkáme několika konců dle učiněných rozhodnutí během hry.

17. 08. 2021 • tonyskate0

Xbox Game Pass brzy opustí 4 hry

S přísunem nových her do Xbox Game Pass včetně thrilleru Twelve Minutes či kultovní adventury Myst, byly také potvrzeny čtyři tituly, které budou 31. srpna z nabídky předplatného vyřazeny.

»
03. 09. 2019 • Lukáš Urban17

Recenze: Blair Witch

Zeptejte se mě o půlnoci na oblíbené hororové studio a určitě řeknu Bloober Team. Poláci si za poslední roky našli čitelný styl, který je rozpoznatelný a mně sedí. Z trouchnivějícího domu postavili uměleckou galerii, hnusným panelákem vzdali poctu Blade Runnerovi a liduprázdné kajuty dotáhly na Broadway. Tak co asi udělají s legendou Blair Witch? S kultem, který na přelomu tisíciletí přepsal hororovou kroniku a umetl cestičku found footage žánru. Stane se hluboký les...

»
19. 08. 2019 • Lukáš Urban3

GC 2019: V zajetí šílenství s hororem Blair Witch

Microsoft otevřel speciální Inside Xbox novým trailerem na horor Blair Witch. Ten nabízí neviděné záběry ze hry a také odtajňuje více z hlavní zápletky. Pokud si chcete uchovat nějaká tajemství, možná se mu vyhněte. Zdánlivě duchařská atmosféra totiž hodně zabíhá do psychologické roviny a hráči předchozí produkce studia Bloober Team budou rychle doma. Polští tvůrci se prostě nezapřou a na konci měsíce naservírují depresivní horor se vším všudy.

»
14. 08. 2019 • Lukáš Urban7

Na túru do lesa s autory Blair Witch

Jestli jste dnes ještě nebyli na pravidelné procházce, projděte se z pohodlí domova. Bloober Team, studio odpovědné za sérii Layers of Fear 2 a hru Observer, vypustilo krátké video, ve kterém se zaměřuje na les. Obyčejný, pustý a zdánlivě ničím nezajímavý. Tedy do chvíle, než zapadne slunce a pozornost upoutají děsivé propriety královny lesa. Ale vy těm báchorkám o čarodějnicích určitě nevěříte a už se nemůžete dočkat, až 30. srpna vyrazíte...

»
27. 07. 2019 • Lukáš Urban5

Blair Witch a nejlepší přítel člověka

Záhada Blair Witch před dvaceti léty odstartovala mánii kolem found footage hororů. Je tak více než příhodné, že její výročí oslavíme s herní variací. Zajímavou historii kolem snímku si necháme do recenze, protože teď jsou v centru dění záběry ze hry. Polský tým, který relativně nedávno naservíroval Layers of Fear 2, pojal fiktivní historku o čarodějnici trochu jinak a hlavnímu hrdinovi dal k ruce psa. Neříkáme, že to originalitu mlátí po tvářích, ale...

»
10. 06. 2019 • Lukáš Urban1

E3 2019: Blair Witch ožije díky autorům Layers of Fear

Je to pár dní, co polští vývojáři vydali pokračování Layers of Fear a už tu od nich máme další počin. Tentokrát jde nepřímou adaptaci hororu Záháda Blair Witch, který ve své době znamenal průlom v žánru found footage. Psychologický horor z první osoby nás zavede do roku 1996. Mladý chlapec se ztratil v lesích Black Hills a my jako policejní důstojník s pohnutou minulostí pátráme po jeho stopách. Jak se cesta do tajemných lesů...

»