Přes 60 demoverzí v letním festivalu Xbox

Autor: tonyskatePublikováno: 2.7.2020, 12:56

Publikováno: 2.7.2020, 12:56

Sociální sítě

O autorovi

tonyskate

tonyskate

Je autorem 5465 článků

Na herních akcích či veletrzích jako E3, PAX, gamescom, GDC se běžně vyskytují i nezávislí vývojáři, kteří zde prezentují své hry, často za pomoci ID@Xbox. Letošní rok jim narušil plány koronavir, ovšem Xbox přišel s naprosto luxusním řešením, který potěší nejen vývojáře, ale především nás jakožto hráče. Normálně bychom se totiž na takovou akci dopravovali jen těžko, nemluvě o financích, ovšem v rámci Summer Game Fest se od 21. do 27. července uskuteční speciální demo akce.

Během trvání této události bude zdarma ke stažení více než 60 demoverzí právě nezávislých her jako Cris Tales, Destroy All Humans!, Haven, Hellpoint, Skatebird, The Vale: Shadow of the Crown, Raji: An Ancient Epic, Welcome to Elk a nespočet dalších. Podle toho, jak budou vývojáři a studia stíhat, má být k dispozici mezi 75 až 100 demoverzemi, takže bude rozhodně co zkoušet, ačkoliv asi nestihnete vše.

Je také důležité poznamenat, že se nebude jednat o tradiční herní demoverze, protože ty zpravidla vznikají až po vydání hry či krátce před jejím dokončením, a reprezentují finální podobu hry. V tomto případě bude řada demoverzí z titulů, které jsou v rané fázi vývoje, a pochopitelně bude možné narazit na chyby. Většinou tedy nebudou odpovídat kvalitě finálního produktu, což je třeba vzít v potaz, ale přesto se jedná o skvělou akci a rádi si některé kousky vyzkoušíme.