Připomeňte si existenci hry Werewolf: The Apocalypse

Autor: Lukáš UrbanPublikováno: 23.1.2021, 13:58

Publikováno: 23.1.2021, 13:58

Sociální sítě

O autorovi

Lukáš Urban

Lukáš Urban

Je autorem 3095 článků

Počátek letošního roku nehýří velkými hrami, což je plus pro ty menší, jejichž hvězda tak může zazářit trochu víc. Je ovšem otázka, jestli všem titulům pozornost prospěje, neboť jsou projekty, u nichž méně světla není na škodu. Jak nakonec řídký kalendář využije Werewolf: The Apocalypse, teprve uvidíme. Práce studia Cyanide vyjde 4. února, ale už teď se dá odhadovat, že o velký hit nejspíš nepůjde. Proč? Inu podívejte se na nový vývojářský deníček a spojte si ho s tím, co o hře víme.

Titul vychází ze světa World of Darkness, což je fiktivní prostředí, kde se v různých podobách, událostech a časech vyskytují nám dobře známé příšery jako démoni, upíři, vlkodlaci a mumie. Ostatně z univerza můžete znát Vampire: The Masquerade, jehož zpracování potkalo světlo světa už v roce 2004. Ale zpět k vlkodlakům. Jako jeden z nich poznáme osud vyhnance, když opustíme smečku a vydáme se cestou samotáře. Stranou všem však nebudeme dlouho, protože smečka se dostane do spárů prohnilého člena a do děje se vloží ještě těžební společnost Endron, jejíž drancování Země předznamenává zkázu. To je příliš práce na jednoho člověka, a tak se ústřední hrdina postaví všem hned ve třech hratelných podobách.

A vlastně o tom je celý druhý vývojářský deník. Vývojáři vysvětlují akční složku hry, přibližují různé způsoby boje a doplňují je o záběry z hraní. Jen připomínáme, že první pohled do zákulisí se věnoval hernímu univerzu a příběhu. Po dvou videích si však stále nejsme jisti, že má Werewolf: The Apocalypse místo v roce 2021. Mechaniky se jeví zastaralé, engine také a celé to působí nemastně, neslaně.