RECENZE: Minecraft Dungeons – Season Pass

Publikováno: 3.3.2021, 7:10

Sociální sítě

O autorovi

HusekD

Je autorem 179 článků

Minecraft Dungeons je s námi už téměř jeden rok. Za dobu své existence se díky patchům a placeným přídavkům rozrostl do obřích rozměrů a dokázal tak přilákal více jak 10 miliónů hráčů. Díky příběhovým dodatkům mohou hráči prozkoumávat nové biomy, mezi které patří například nebezpečná Jungle Awakens či zamrzlý Creeping Winter. Po těchto přídavcích dorazil nový Season Pass díky kterému budete mít přístup do všech budoucích DLC. Dostanete se tak do míst jako je Howling Peaks, Flames of the Nether a do další dvou dosud nezveřejněných lokací, které dorazí v budoucnu. Pojďme si teď podrobněji tyto již vydané přídavky ze Season Passu představit.

Howling Peaks je celkově již třetí rozšíření, které nám vývojáři z Mojangu přinesli. Jeho vydání jsme se dočkali 9. prosince 2020. V tomto DLC se vydáme na výpravu do zasněžených kopců a hor. Naším hlavním úkolem bude vyšplhat do nejvyššího patra a porazit nového bosse pod názvem Golem Tempest. Dobrodružství se odehrává ve Windswept Peaks, Gale Sanctum a v tajné lokaci s názvem Colossal Rampart. V tomto nehostinném prostředí budete čelit nejen ohromným hordám nových nepřátel, ale na vaší výpravě si budete muset dávat pozor na každý krok, který uděláte. Cestou na vrchol hory potkáte větrné pasti, jež se vás pokusí shodit do tajemných hlubin, nebo alespoň na začátek lokace. Nic vás totiž nepotěší více, než když vyjedete posledním výtahem až na vrchol hory, nepřítel vás svojí větrnou magií odmrští do pasti a vy skončíte opět na prvním podlaží. Ačkoliv má tento dodatek jen tři lokace, tak vše dohání svojí obtížností. Ta je podle mě nejtěžší ze všech vydaných rozšíření a nováčci by se této lokaci měli vyhýbat obloukem. Rozhodně si jí ale nenechte ujít, protože přináší do Minecraft Dungeons zase něco nového a vytváří ten úžasný celek, který máme tak rádi.

Howling Peaks se vás nepokusí zaujmout jen hezkou zasněženou hornatou krajinou. Přináší nám i logické hádanky, při kterých využijete větrné tunely. Díky nim si otevřete uzamčenou cestu a budete moci pokračovat ve výpravě. Sice se nejedná o nic složitého, ale rozhodně to gameplay trochu obzvláštní a odtrhne vás to od toho nekonečného rubání všech nových nepřátel. Mezi novými nepřáteli narazíte například na Wind Callera, Mountaineera, nebo Squall Golema. Většina z nich má speciální schopnosti, díky kterým vás buď ochromí, nebo shodí ze skály. Nejzajímavější nepřítel je jednoznačně bájné stvoření Ravagers, které připomíná obrovského býka. Navíc, když se jich sejde více najednou a vy nebudete mít vyčištěné okolí, tak máte zaručeně velký problém. Na svých toulkách narazíte i na zvířata, jako jsou kozy, krávy a lamy. Díky nim budete mít dostatek masa na doplnění zdraví. Abyste měli průchod co nejjednodušší, tak budete moci sesbírat celkem 12 kusů nového vybavení a 4 nové artefakty. Naleznete mezi nimi kousky jako je například výstroj Climbing Gear, díky které je mnohem jednoduší odolávat poryvům větru. Nezbývá mi nic jiného, než vám popřát hodně štěstí při stoupání do nebeských výšin a při lovu na bájného golema.

Posledním přídavkem, který jsme do Minecraft Dungeons dostali je rozšíření pod názvem Flames of the Nether. Příběh tohoto DLC nijak nenavazuje na základní hru a nenajdeme zde ani žádného hlavního bosse. To ovšem neznamená, že by byl tento přídavek o cokoliv ochuzen. Podíváme se tentokrát do pekelného Netheru a to hned ve třech základních a třech tajných lokacích. Patří mezi ně Nether Wastes, Basalt Deltas, Warped Forest a Nether Fortress, Crimson Forest, Soul Sand Valley. Díky tomuto širokému výběru se jedná o zatím nejrozsáhlejší DLC, které jsme doposud obdrželi. Co se týče obtížnosti, tak mi ale přijde jako jedno z nejpřístupnějších a nebál bych se ho doporučit i hráčům, kteří právě doběhli základní příběhovou linku.

Většina lokací je hodně stísněná a budete se pohybovat po úzkých cestičkách lemovanými žhavou lávou. Pokud vlastníte hrdinu, který se zaměřuje na rychlý pohyb a větší počet kotoulů, tak si budete muset dávat velký pozor, abyste každou chvíli neskončili mimo pevné podlaží. Nepřátelé vám budou jistě dobře známí z klasického Minecraftu. Narazíte zde například na Ghasta, Zombified Piglina, nebo na Blaze, který vám svými spawnery dokáže pěkně zatopit a to doslova. Jako třešničku na dortu máte možnost získat Baby Ghasta, jakožto svého mazlíčka. A ten je opravdu k sežrání. Stejně jako v případě Howling Peaks, tak i tady si pro vás vývojáři připravili 12 kusů nového vybavení a 4 nové artefakty. Jedná se o další kousek skládačky, díky které je Minecraft Dungeons zase o něco lepší hrou.

Zároveň s novým rozšířením dorazili do Minecraft Dungeons nové mise pod názvem Ancient Hunt. Tento přídavek získali všichni hráči zdarma a nemusíte pro něj vlastnit jakékoliv vydané DLC. Pokud jste již v endgamu a nebaví vás chodit pořád dokola stejné úrovně, nebo daily challenge, jsou tyto výpravy přesně pro vás. V základním táboře se objevil portál, díky kterému můžete vyrážet na nové výpravy. Hned vedle něj na vás čeká obchodník, který se jmenuje Piglin Merchant. To, co si u něho budete moci zakoupit, vám nedá spát a budete chodit jednu výpravu za druhou, jen abyste získali speciální zlaté vybavení. Bohužel vám na koupi nebudou stačit jen nasyslené emeraldy, kterých máte jistě nadbytek. Budete se muset vydávat do Ancient Hunt a po cestě získávat zlaté cihličky bez kterých se u Piglin Merchanta neobejdete. A jak to v Ancient Hunt probíhá? Po vstupu do portálu se objevíte v základní nabídce. Zde musíte obětovat vybavení ze svého inventáře. Čím lepší vybavení vyberete, tím budete moct získat zajímavější odměny a také investovat více zkušenostních bodů. Díky nim si zvyšujete pravděpodobnost, že na mapě najdete právě to, co hledáte. Poté už jen stačí vybrat obtížnost a přežít celou výpravu až do konce, kde na vás čeká vysněná odměna. Za mě se zatím jedná o nejlepší vylepšení, co bylo do Micraft Dungeons přidáno a jsem opravdu zvědavý, s čím přijdou vývojáři příště.

Nový Season Pass, který bude obsahovat 4 nové lokace, si můžete pořídit za cenu 569 Kč (512 Kč s Xbox Game Pass) nebo každé DLC zvlášť při ceně 171 Kč. Také je dobré připomenout, že Minecraft Dungeons obdržel vylepšení pro Xbox nové generace, díky kterému si můžete hru vychutnat na Xboxu Series X ve 4K až při 120 FPS a na Xboxu Series S ve 1440p až při 60 FPS.

Verdikt:
Všechna nová rozšíření posouvají Minecraft Dungeons o něco dál a dělají z něho opravdu jedinečnou hru. Nemůžu se dočkat kam se vydáme zase příště. Každý milovník diablovek by měl této hře dát šanci a to včetně všech rozšíření. Rozhodně nebudete litovat.

09. 02. 2022 • HusekD0

Minecraft Dungeons oslavuje důležitý milník

Minecraft Dungeons je opravdu úžasná hra, která překvapila nejednoho hráče hack & slash žánru. Za dva roky své existence obdržela celkem šest rozšíření a každé posunulo herní zážitek zase o kousek víš. K dnešnímu datu si hru vyzkoušelo už více jak 15 miliónu hráčů, což jen dokazuje její kvality. Tento důležitý milník je potřeba oslavit a proč k tomu nevyužít novou herní událost pod názvem Festival of Frost. Tato akce...

»
18. 10. 2021 • p.a.c.o0

Nová sezóna obsadí Minecraft Dungeons

Minecraft Dungeons si svou přístupností a propracovaností dokázal získat zástupy fanoušků. Nutno podotknout, že právem, protože tahle hra skutečně má své kouzlo. V rámci DLC jsme se dočkali hromady nového obsahu, ale tvůrci s jeho přidáváním ani nadále nekončí. V přípravě je nové sezónní dobrodružství, které dorazí v prosinci. Jednou z jeho novinek bude herní mód Tower, v němuž budeme čistit postupně stále těžší a těžší patra věže. Za její...

»
12. 07. 2021 • p.a.c.o0

„Poslední“ DLC a ultimátní edice pro Minecraft Dungeons

Konec dobrodružství v Minecraft Dungeons je blíž, než se původně zdálo. Chystá se totiž uvedení šestého DLC, které by mělo uzavřít dění předešlých dílů tím, že nás pošle do dungeonu, jehož hlavním šéfem není nikdy menší než samotný Endermen. DLC ponese název Echoing Void a vyjde na konci tohoto měsíce, 28. července. Díky němu se dozvíme ještě neodhalené souvislosti, postavíme se novým nepřátelům a také do rukou vezmeme nové dovednosti a vybavení....

»
24. 02. 2021 • tonyskate0

Nové DLC a next-gen optimalizace pro Minecraft Dungeons

Minecraft Dungeons je jednou z her Xbox Game Studios, která loni obohatila nabídku předplatného Xbox Game Pass. Prvotní dvě rozšíření se ukázala býti úspěšná a tak nám pánové z Mojangu servírují další v rámci permanentky Season Pass a dnes je tady druhé ze čtyř nových. Flames of the Nether (171 Kč) vás pochopitelně zavede do podzemní, do Netheru. Tady vás bude čekat šest nových misí spolu s novými nepřáteli, zbraněmi, vybavením a artefakty. Neschází...

»
10. 02. 2021 • tonyskate0

Minecraft Dungeons slaví 10 milionů hráčů

Koncem května tomu bude rok, co vyšla odlehčená dungeon RPG Minecraft Dungeons, ovšem už teď tento titul zaznamenal více než 10 miliónů hráčů, což je moc pěkný úspěch. Arch-Illagera jakožto hlavního nepřítele hry porazili hráči 5 934 629krát. V táborech jste pak strávili tak dlouho, že by to vydalo na 1141 let. Překonání bosse Redstone Monstrosity zaznamenalo 19 511 994 pokusů, z toho 7 044 521 jich bylo úspěšných. Na...

»
09. 02. 2021 • HusekD0

Nové DLC pro Minecraft Dungeons

Společnost Mojang nám představila nové DLC do hry Minecraft Dungeons, pod názvem Flames of the Nether. Kromě tohoto placeného přídavku se ale dočkáme i bezplatného updatu pro všechny hráče.

»
05. 10. 2020 • tonyskate1

Cross-play pro Minecraft Dungeons už brzy

Sice to chvíli trvalo, ale Minecraft Dungeons se konečně dočká podpory hraní napříč více platformami. Cross-play totiž bude součástí listopadové aktualizace, která bude pochopitelně zdarma. Spolu tak budete moci hrát na platformách Xbox One, Nintendo Switch, PS4 a PC. Tím ale novinky o hře nekončí. Doposud se dočkala dvou rozšíření, ovšem přes víkend byla oznámena tradiční permanentka Season Pass. Ta vám zajistí přístup ke čtyřem novým rozšířením, kdy to první...

»
12. 08. 2020 • p.a.c.o0

Minecraft Dungeons plný ledu již v září

Další DLC pro podařený Minecraft Dungeons dnes dostalo datum vydání. Stane se tak již 8. září a jeho prostřednictvím pocítíme, jaké to je když světu Minecraftu vládne sníh a mráz. DLC ponese název Creeping Winter a mimo nových monster nás čekají smrtící sněhové bouře. To ale není všechno, co pro nás vývojáři mají. Mimo placeného DLC ve stejný den vyjde také obsah zdarma. Díky němu nám Blacksmith bude moci vylepšit vybavení...

»