Recenze volantu Thrustmaster Ferrari 458 Spider na Xbox One

Autor: DandyCZEPublikováno: 2.10.2015, 10:50

Publikováno: 2.10.2015, 10:50

Přiřazené štítky

Sociální sítě

O autorovi

DandyCZE

DandyCZE

Je autorem 140 článků

V první recenzi se podíváme na nejlevnější mazlíky od společnosti Thrustmaster. Volant Thrustmaster Ferrari 458 Spider se pohybuje okolo 2 300 Kč, což na první pohled naznačuje „rozumnou investici“, ale jestli tato investice za to opravdu stojí, si přečtěte níže.

Provedení
Když vybalíte krabici, bude na váš čekat poměrně velký volant o průměru 28 cm. Červené části jsou pogumované a do ruky padnou naprosto skvěle. Samotné rozložení ovládacích prvků je velmi přehledné a nebudete mít problém kamkoliv dosáhnout. Volant se dá připevnit pomocí úchytných držáků, což udělá většina z vás, a pokud máte nějaké vytvořené nebo koupené závodní vnitřnosti (playseat), tak můžete uchytit pomocí dvou předpřipravených šroubů. Bohužel u levné varianty si moc práci s kompatibilitou otvorů nedali, takže třeba na originál Playseat to nejde přišroubovat.

U pedálů nečekejte spojku, což je u takové cenové třídy v pořádku. Dále zapomeňte na nastavitelný úhel základny, což taky moc nepotěší.

Ovládání
Samozřejmě nás na volantu nejvíce zajímá ovládání závodních her. Bohužel zde už se objevují první velké a řekl bych zásadní problémy. Volant není Force Feedback, což je u volantu opravdu problém. Při hraní tedy funguje tak, že je neustále vyvíjen tlak, aby se volant vrátil do základního umístění, tím máte falešný pocit, že volant má FF. Nemůžu říct, že je to vyloženě špatné, ale pokud vezmu volanty k Xbox 360, tak i v této kategorii měl originál od MS zmiňovaný FF.

th_spider458_x1_1Další velkou ranou je rotace 240 stupňů, což je opravdu hodně málo. Volant se tak stává extrémně citlivý a i díky práci s „death zone“ se mi nepodařilo nastavit volant do kvalitního jízdního modelu při vypnutých asistentech. Pokud ovšem hrajete s asistenty, dá se to pak používat pohodlně a ruku na srdce, je to opravdu levný model.

Závěr a testování
Tento volant jsem opravdu aktivně testoval na Forza Motorsport 5 a Forza Horizon 2. Upřímně musím říct, že časy na tomto volantu jsem zajížděl horší než na ovladači a třeba ve Forze 5 se třídy s vysokým výkonem „S,R“ nedali skoro udržet na silnici. Tento volant vám asi nijak nepomůže být rychlejší než na gamepadu, ale na druhou stranu, ten pocit z jízdy tam je. Pokud jste občasný jezdec, máte na stole místo na volant, tak si to klidně pořiďte. Cena je příjemná. Pokud si ovšem chcete užívat jízdu, tak tenhle volant nedoporučujeme a počkejte si na další recenzi.

Další recenze se již píší:
Thrustmaster TX Ferrari 458 Italia
Logitech G920
ClubSport Steering Wheel Universal Hub for Xbox One