Redakce v půjčovně

Autor: Lukáš UrbanPublikováno: 4.8.2019, 19:10

Publikováno: 4.8.2019, 19:10

Sociální sítě

O autorovi

Lukáš Urban

Lukáš Urban

Je autorem 3054 článků

Předplatné, díky kterému máte stovky her jako na talíři, je výborná záležitost. Pokud ovšem máte dost času, abyste nabídku dostatečně prošmejdili, vyzkoušeli a především využili. A věřte, že dobře víme, jaká řehole plnohodnotné zužitkování Xbox Game Passu je. V rámci tohoto článku se totiž ukázalo, jak málo času na jeho nabídku sami máme. Myšlenkou občasné rubriky totiž je, doporučit vám z nabídky něco zajímavého. A jelikož nás v redakci dobře znáte, sami se rozhodnete, jakou váhu pro vás tipy mají. Pokusíme se vybrat buď věci starší anebo ty, kterým jsme se nevěnovali v recenzi. Tentokrát jsme sáhli do posledních měsíců.

ChaosteoryCZ
Void Bastards:
Roquelike sci-fi střílečka, která si dělá legraci z akčních her, 90. let a celé to stylizuje do vývaru východního vizuálního stylu. Gauneři zbytečných existencí jsou použiti jako vojáci prozkoumávající hluboký vesmír. Kombinace RPG, tahovky a nelítostné střílečky v pozdějších levelech pořádně natahuje nervy. Přesto je nechutně návyková a nečekaně vynalézavá. A z padouchů dělá hrdiny.

Everspace: Pokud nemáte čas na Elite Dangerous a No Man’s Sky je pro vás jaderná fyzika psaná v čínštině, zkuste trochu rychlejší výlet do vesmíru. Procedurálně generovaný průzkum kosmu vás pokaždé zavede někam jinam a cestování zpříjemní arkádovými souboji či sběrem surovin. Nezapomíná ale na pěknou grafiku, která obzvláště na Xboxu One X občas bere dech.

Zmínka bez keců: Alien Isolation

Luk83
Astroneer
: krásně stylizovaná grafika, těžba surovin a objevování planet. Tak nějak by se dal ve zkratce popsat pozapomenutý klenot her s tématem objevování vesmíru, Astroneer. Ani zde není život kosmonauta procházkou rozkvetlou zahradou a mimo těžby surovin je třeba dávat pozor na počasí a zajištění dostatečného přísunu kyslíku. Navíc je hra dostupná v rámci Game Passu, takže doporučuji vyzkoušet.

Bridge Constructor Portal: Stavění mostů bylo vždycky zajímavá herní výzva a obrovská legrace při následném testování stavebního snažení. Bridge Constructor Portal posouvá tento žánr díky portálům, turretům nebo krabicím se srdíčkem na další úroveň a stavění příjemně osvěžuje. Obtížnost postupně přituhuje a dostat v pozdějších fázích hry vysokozdvižné vozíky úspěšně do cíle není vůbec jednoduché. Tak ať se vám podaří uspět.

Zmínka bez keců: Banner Saga 3

CryLineT
Metal Gear Solid V: The Phantom Pain:
Odpověď na Splinter Cell. Výsměch Far Cry. A vyzyvatel Ghost Recon. Big Boss a Hideo Kojima se tentokrát nesešli ve vrcholné formě, což je na pátém díle trochu znát. I tak je japonská variace na spletité špionážní akce o několik tříd před západní produkcí. Způsob kombinování žánrů je megalomanský. Zároveň přehledný a plně využitý. Nebojte se Kojimova rukopisu a nechte se hrou pozvolna pohltit. Metal Gear Solid totiž už nikdy nebude stejný.

ARK: Survival Evolved: Pouze, pokud disponujete opravdu velkým množstvím volného času. Hra o přežití míchá základní životní potřeby, dinosaury a technologii budoucnosti do obrovského otevřeného světa. Plného života, vzpurné přírody a příležitostí. Navíc už v něm nutně nemusíte čelit dalším hráčům. Virtuální druhý domov není pro každého. První minuty jsou jako přijímací zkoušky. Buď postoupíte nebo se vydáte jinam.

Zmínka bez keců: ABZU

Ať už něco z našeho doporučení zkusíte nebo ne, určitě se zastavte v komentářích. Můžete si zchladit žáhu, jak vám náš pitomý tip sebral kus života. Nebo doporučte něco z posledních přidaných her vy. A my se někdy příště rádi vrátíme, abychom nahodili další tipy z půjčovny her. Rádi bychom vytáhli například něco z PC nabídky anebo se zaměřili na jeden určitý žánr. Pokud by vám tipy z Game Passu vyhovovaly spíš jako video, mohli bychom zvážit.

19. 02. 2021 • tonyskate0

Dotykové ovládání pro 7 cloudových her

Tento týden se rozšířila nejen nabídka předplatného Xbox Game Pass o tituly Wreckfest a Pillers of Eternity 2, ale taktéž byla přidána podpora dotykového ovládání pro sedm her, které si můžete zahrát skrze cloudové hraní s Xbox Game Pass Ultimate. Konkrétně se jedná o logickou Bridge Constructor Portal, světelnou plošinovku Morkredd, korejskou fantasy Neoverse, karetní Nowhere Prophet, Spiritfarer o převážení duší, adventura The Little Acre a krásná plošinovka Yooka-Laylee and the...

»
05. 11. 2019 • p.a.c.o0

První DLC pro Bridge Constructor Portal

Když se spojilo stavění mostů (Bridge Constructor) společně s portály od Valve, vznikla výborná strategicko-budovatelská hra, kde překonání jednotlivých úrovní rozhodně není procházka růžovou zahradou. Tím spíš, že úrovní nebylo málo a jejich překonání chvilku zabralo. Je to již však dva roky, co hra vyšla, takže fanoušci jistě mají dohráno. Dobrou zprávou je, že 12. listopadu dorazí první DLC nazvané Portal Proficiency, které nás opět vezme do laboratoří Aperture a prověří...

»
04. 03. 2018 • Lukáš Urban2

XKO Souhrn #3

Tento týden byl na živá vysílání poněkud línější. Ne, že bychom se flákali a nesnažili se přinést zajímavá témata. Většina ale měla takové ležérnější tempo, kdy nikdo nikam nespěchal. Pondělí: Fable Fortune Lionhead Studios jsou kaput, ať žijí Flaming Fowl Studios. Fable v RPG podobě zatím asi nebude. Minimálně ne od původních autorů, kteří se aspoň realizují karetní hrou Fable Fortune. Jelikož jde o F2P titul, můžete si ho vyzkoušet zcela...

»
28. 02. 2018 • p.a.c.o1

RECENZE: Bridge Constructor Portal

Mosty jsou nedílnou součástí naší civilizace skoro od samého počátku, protože přecházet velké i menší toky bylo důležité. Ani v moderní společnosti se tato potřeba nijak nezmenšila, spíše naopak. Mostů se staví stále více a je jedno, jestli jsou součástí dálnice, nebo pomáhají cyklistům snáze překonávat vzdálenosti. Ve virtuálním světě se stavěním mostů hráči zabývají rádi zejména proto, že se dají vytvářet nejrůznorodější konstrukce bez rizika, že by někdo skutečně přišel...

»