Remaster Sam & Max: Beyond Time and Space

Autor: olishuPublikováno: 9.12.2021, 13:26

Publikováno: 9.12.2021, 13:26

Sociální sítě

O autorovi

olishu

Je autorem 76 článků

Hráli jste už někdy Sama & Maxe? Znáte tyhle antropomorfní postavičky z New Yorku? Nebo jste o téhle policii na volné noze nikdy neslyšeli?

Sam & Max je neuctivé komediální duo – dvoumetrového psa s čichem na spravedlnost a hyperkinetického králíka se zálibou v chaosu, jejichž vtip a metody boje se zločinem baví lidi s pochybným vkusem už téměř 35 let. Objevili se v komiksech Steva Purcella, v adventuře LucasArt z 90. let, v krátce vysílaném kanadském televizním pořadu a ve třech sezónách epizodických her, které v letech 2006–2010 vydala společnost Telltale Games. Většina prvních zaměstnanců Telltale přišla z LucasArts, kde společně pracovali na hře Sam & Max: Freelance Police, ta byla ale v roce 2004 zrušena.

V roce 2018 získalo práva na Sam & Max studio Skunkape Games a to nyní tyto hry s pomocí několika původních zaměstnanců Telltale remasteruje. První epizoda Sam & Max: Save the World vyšla na Xbox letos v srpnu. Proč si ale kupovat remaster, když originály se hrají poměrně dobře ve zpětné kompatibilitě? Pro začátek proto, že nová verze vypadá a hraje se jako hra z roku 2021 a ne 2007.

Vývojáři přepracovali osvětlení, zvětšili textury a vylepšili synchronizaci rtů. Původní zvuk, který byl komprimován, aby se udržela malá velikost stahování, byl remasterován a znovu zakódován z původních zdrojových souborů. Nová verze má navíc grafiku v rozlišení ve 4K na konzoli Xbox One X a Xbox Series a také přepracované ovládání na gamepadu, které funguje mnohem lépe než v původním portu. Další změnou je přiblížení hry ke vzhledu a atmosféře komiksů Steva Purcella. Se Stevovým přispěním byly upraveny všechny modely postav, včetně Sama a Maxe. Díky novému hlavnímu menu a úvodní titulkové sekvenci působí hra jako jeden soudržný celek namísto pěti samostatných epizod. Mnoho scén bylo prošpikováno novými hereckými výkony a kamerou a skladatel Jared Emerson-Johnson přispěl osmi novými jazzovými skladbami, které hrají někteří z původních hudebníků.

Pokud jste hru Sam & Max: Save the World nehráli, nejspíš vás bude zajímat, zda můžete začít druhou sezónou. Sam & Max: Beyond time and Space je samostatná hra, ale některé opakující se postavy, vtipy a dějové prvky se přenášejí z první sezóny.

Hra začíná nečekanou zásilkou ze Severního pólu: obřím bojovým robotem, kterého poslal sám Santa Claus, aby Sama a Maxe zničil. Zdá se, že se starý Santa zbláznil a sabotuje Vánoce dárkem, který by zalarmoval Komisi pro bezpečnost spotřebitelských výrobků do nejvyšší pohotovosti. Je ale jasné, že tohle není žádný problém. Na případu totiž pracuje duo nezávislé policie.

Zachránit Vánoce ale nestačí. Hra zavede Sama a Maxe portálem na ostrov obývaný hašteřivými moai, dětmi z baru a sopkou, která se chystá vybuchnout. Pak je čeká odbočka do Stuttgartu, kde se utkají s emo upírem, který má zálusk na Samovu a Maxovu duši. Na konci pěti dílného příběhu budou naši detektivové cestovat časem, překážet ve vesmíru a nahlížet za oponu, která odděluje mrtvé od živých. Když se ale setkají tváří v tvář s démony, kteří rozhodují o Pekle s.r.o., je možné, že se nezávislá policie dostala na konec své cesty.

Sam & Max: Beyond Time and Space je dobrodružná hra se spoustou podivných míst k prozkoumávání, podivných postav k pokecu a matoucích hádanek k vyřešení. Hra rozpozná, když se hráč někde zasekne a poskytne mu malé nápovědy – ty lze zesílit, pokud chcete víc pomoci, nebo naopak vypnout, pokud chcete hádat zcela sami. K dispozici jsou také čtyři řidičské minihry s obtisky, které můžete sbírat pro detektivní vůz, 12 achievementů a nové Easter eggy, které pobaví dlouholeté fanoušky Sama a Maxe.

Hra Sam & Max: Beyond Time and Space je od včerejšího dne k dispozici k zakoupení na Xbox Store, tak se nebojte a naskočte do vozu DeSoto, který vás vezme na zábavnou jízdu. Už napoprvé získala hra ocenění adventury hry roku od IGN a nyní vypadá a zní ještě lépe.

03. 12. 2022 • lindros88cze0

Zimní večery s ID@Xbox

Na konci roku se na nás chystá ID@Xbox s nabídkou nahlednutí a hlavně otestování chystaných her. K dispozici budou klasická dema nebo vyvojářská, marně nějak hledám, jaký je v tom asi rozdíl 🙂 Winter Game Demo Event začne 6. prosince 2022 na Xboxu. Díky tomu získáte časný přístup k vybraným hrám, které jsou stále v rané fázi vývoje ve vývojářském demu.

»
29. 11. 2022 • tonyskate0

Prosinec 2022 a jeho hry zdarma

Už pouhá dvojice her zdarma pro členy Xbox Live Gold je skutečně jen malým bonusem pro hráče, kteří si připlácí za online hraní a nabídka Games with Gold zcela ustupuje Xbox Game Passu. V prosinci nás tak čekají dva nezávislé kousky, což ovšem nemusí znamenat, že vás nebudou bavit. První prosincovou hrou zdarma bude pixelová střílečka Colt Canyon z ptačí perspektivy, v níž se ujmete některého z kovbojů, jehož úkolem je zachránit jeho parťáky...

»
21. 11. 2022 • Cryptah0

XkoGuru navštívil Tokyo v Persona 5 Royal

Nečekaně zajímavá RPG adventura z dílny studia ATLUS. Původní díl Persona 5 vyšla v roce 2016 a už v tu dobu sklízela velmi vysoké známky. Nyní přichází vylepšená verze v královské verzi, která nejen že ctí původní příběh, ale dokonce přidává další hratelný obsah a nové postav do už tak velmi dlouhé hry. Hrací doba původní verze se pohybovala kolem sta hodin a Royal verze jde ještě dál. Hra je...

»
01. 11. 2022 • tonyskate0

Xbox Game Pass brzy opustí 6 her

První polovinu listopadu pro Xbox Game Pass obstarají především menší či nezávislé kousky, ale to neznamená, že se nebude jednat o zajímavé tituly. Ať už Pentiment, Somerville či třeba tradiční adventura Return to Monkey Island vypadají naprosto skvěle. Jelikož také dorazí nový ročník fotbalového manažera, bude 8. listopadu vyřazen Football Manager 2022 Xbox Edition. V polovině měsíce se s námi pak rozloučí umělecké závody Art of Rally, kouzelná Fae Tactics, vesmírná...

»
28. 10. 2022 • tonyskate0

Listopad 2022 a jeho hry zdarma

Nejspíše jste si už minulý měsíc všimli, že hry zdarma pro Xbox 360 byly vyřazeny z nabídky Games with Gold, takže nás opět čekají jen dva tituly pro Xbox One, potažmo Xbox Series X|S. Prvním titulem bude HD remaster oblíbené real-time strategie Praetorians, která vás uvrhne do politických machinací rozrůstající se říše římské. A bude jen na vás, jestli se stanete císařem. V polovině listopadu pak bude následovat Dead End Job, v níž...

»
08. 09. 2022 • p.a.c.o0

Atomic Heart až příští rok

Je docela zajímavé, když vývojáři oznamují posun hry, která vlastně oficiálně oznámený datum vydání neměla. Nicméně právě taková situace nastala kolem bláznivé akční řežby Atomic Heart, které se nám moc pěkně ukázala na letošním gamescomu. Konkrétního data vydání jsme se ani s novým oznámením nedočkali, protože vývojáři asi nechtějí vyvíjet tlak sami na sebe, nicméně z neurčitého roku 2022 teď víme, že hra dorazí sice stíle v zimě, ale až...

»
07. 09. 2022 • olishu0

Asterigos: Curse of the Stars vychází v říjnu

Tak už je to konečně tady! Pokud patříte mezi ty, které zaujal dřívější trailer této příjemně a zajímavě vypadající akční bojové adventury, tak právě pro ty z vás máme radostnou zprávu. Asterigos: Curse of the Stars vyjde už 11. října na Xbox Series X|S a Xbox One. Dokonce je možné si hru na Xbox Store předobjednat už dnes a získat tak bonusový balíček, který obsahuje 3 dny předčasného přístupu do hry,...

»
01. 09. 2022 • Cryptah0

XkoGuru zachraňuje svět v Soul Hackers 2

V dnešním díle První minuty s XkoGuru jsem si pro vás připravil nový díl, ze série Devil Summoner. I když se hra jmenuje pouze Soul Hackers s číslovkou dva, tak ve skutečnosti se jedná o již pátý díl této série.

»