Říjnová aktualizace pro konzole Xbox

Autor: tonyskatePublikováno: 22.10.2021, 8:21

Publikováno: 22.10.2021, 8:21

Sociální sítě

O autorovi

tonyskate

tonyskate

Je autorem 5196 článků

Tým Xbox nadále pokračuje ve zlepšování rozhraní svých konzolí Xbox a tento měsíc přináší několik příjemných novinek, jež ocení především majitelé Xbox Series X. Ano, tato nejvýkonnější konzole nové generace se po dlouhé konečně dočkala rozhraní (dashboard) ve 4K rozlišení, takže vše teď bude ještě ostřejší a lépe čitelné.

4K rozhraní/dashboard na Xbox Series X
Doposud bylo rozhraní konzole Xbox Series X včetně rychlého menu a dalších nabídek v nativním rozlišení 1080p a poté navýšeno na 4K, což bylo poměrně překvapivé, vzhledem k výkonu konzole. Nicméně konečně jsme se dočkali a dashboard teď běží v plnohodnotném 4K rozlišení, takže je ještě ostřejší. Nativní renderování rozhraní ve 4K se týká všech nabídek a prvků na obrazovce a díky ostrostí je vše také čitelnější.

Noční režim Xbox
Noční režim Xbox je sada nastavení, které upravují světelné zdroje, aby byla místnost v noci tmavší, což ocení hráči, kteří jsou citliví na světlo. Můžete ztlumit a upravit světlo z připojené obrazovky, tlačítka na ovladači a také svítivost tlačítka na konzoli. Pokud jste fanoušky filmů, můžete si užít prakticky kinematografický zážitek díky úplné tmě při sledování filmů.

Kromě ztlumení také tento režim nabízí nastavitelný filtr modrého světla pro váš obraz, ačkoliv tato specifická funkce je dostupná pouze na Xbox Series X|S. Veškeré toto nastavení nemá žádný vliv na výkon, screenshoty či herní klipy. Také si můžete vytvořit program nočního režimu, který bude dynamicky přepínat mezi temným a světlým nastavením. Noční režim můžete samozřejmě libovolně zapínat i vypínat anebo jej načasovat s východem a západem slunce či si prostě vytvořit vlastní rutinu.

Noční režim Xbox najdete v Nastavení > Usnadnění přístupu > Noční režim nebo Nastavení -> Obecné > Možnosti TV a displeje > Noční režim.

Rychlá nastavení
Abyste ještě rychleji a snadněji mohli nastavit možnosti přístupnosti, byla do průvodce Xbox, kterého spustíte tlačítkem Xbox, přidána nabídka Rychlých nastavení. Můžete tak snadno zapnout či vypnout zmíněný noční režim, vysoký kontrast a další funkce.

 

12. 01. 2022 • tonyskate0

Prodeje Xbox Series X|S přes 12 miliónů kusů

Navzdory nedostatku čipů patří Xbox Series X|S po 14 měsících mezi nejprodávanější konzole Microsoftu. Prozradil to Phil Spencer, šéf Xboxu, v nedávném rozhovoru, takže je jasné, že se jim investice do her vyplácí a snad je pro ně úspěšné i předplatné Xbox Game Pass, protože my si jej nemůžeme vynachválit.

»
05. 01. 2022 • tonyskate0

Ubisoft+ se skutečně chystá na Xbox!

Je tomu rok, co se spekulovalo, že by služba Ubisoft+ mohla být součástí předplatného Xbox Game Pass Ultimate, tedy stejně jako EA Play, ale to se nejspíše nestane, alespoň zatím ne. Nejdříve musí předplatné Ubisoftu zamířit na Xbox a stát se tak má v budoucnosti, jak francouzský vydavatel před chvíli potvrdil. Konkrétní datum neznáme, ale je pravděpodobné, že se tak stane během letošního roku.

»
22. 12. 2021 • Cryptah0

Seagate Expansion Card 1 TB pro Xbox od XkoGuru

Čas od času se spolu podíváme na nějaký ten hardware pro naše konzole. Jedna z nejdůležitějších věcí, kterou mi hráči musíme řešit velmi často, je právě místo, kam si své hry ukládat. Na trhu je nespočetně možností a to jak který disk nebo kartu vybrat, tak i po stránce cenové. My se dnes podíváme asi na to nejlepší a zároveň i nejdražší, co můžete svému stroji dopřát. Rád bych vám...

»
13. 12. 2021 • tonyskate0

Sledujte dokument Zapnuto: Příběh Xboxu s CZ titulky

Během oslav 20. výročí Xboxu Microsoft oznámil, že na dnešní den chystá rozsáhlý dokument „Zapnuto: Příběh Xboxu“, ve kterém popíše dvacetiletou historii své herní konzole. Tato šestidílná série je teď zdarma ke zhlédnutí na YouTube a dokonce obsahuje české i slovenské titulky. Více už vás nebudeme zdržovat, protože se jistě chcete dozvědět o původním Xboxu, jeho přehnaně velkém ovladači, úspěchu Xboxu 360 navzdory RROD, neúspěchu Xbox One a nakonec obrovské...

»
29. 11. 2021 • tonyskate0

Xbox Series S nejprodávanější konzolí na Černý pátek

Ačkoliv byla většina z nás vůči modelu dvou konzolí nové generace od Microsoftu spíše skeptická, dlouhodobě na tom možná bude líp, než se čekalo. Ostatně tvrdil to i Phil Spencer, který před vydáním nové generace řekl, že Xbox Series X si pořídí většina především zpočátku, ovšem během celé generace by prodávanější mohl být levnější model Xbox Series S.

»
24. 11. 2021 • Lukáš Urban0

Xbox dostal vlastní muzeum

Jako praví herní fanoušci si nahlaste v práci dovolenou, ve škole oznamte náhlé úmrtí ve vašem bleším cirkusu a vytáhněte kufry. Vzdor světové zdravotní situaci, vzdor finančním možnostem, okamžitě vycestujte do svátého stánku každého fanouška Xboxu. A nemusíte ani vytáhnout hřbet z teple vysezeného křesla, protože historie slavné herní konzole přijde až k vám.

»
23. 11. 2021 • tonyskate0

Další zpětně kompatibilní hry už nebudou

Microsoft během oslav 20. výročí Xbox nadělil hráčům moc pěkných dárek v podobě 76 zpětně kompatibilních her, mezi nimiž neschází ani kultovní série Max Payne a F.E.A.R. či pecky jako Red Dead Revolver, Skate 2, další hry Star Wars nebo Viva Piñata: Party Animals. Současně také 37 her dočkalo funkce FPS Boost, tedy zdvojnásobení počtu snímků na konzolích Xbox Series X|S. Na jeden den to bylo skutečně obdivuhodné množství, na kterém...

»
18. 11. 2021 • tonyskate0

Listopadová aktualizace pro Xbox

Minulý týden tomu bylo rok, co vyšly konzole Xbox Series X|S, a zvláště výkonnější model je stále nedostatkovým zbožím. To je sice dobře, jelikož to dokazuje zájem o Xbox, ovšem na druhou stranu to není dobře, jelikož tak spousta hráčů ještě nemohla přejít na novou generaci. Každopádně nové konzole i Xbox One jsou nadále vylepšovány skrze systémové aktualizace a ta listopadová přináší například barevné filtry, lepší nastavení zvuků a došlo...

»