Říjnová aktualizace pro Xbox

Autor: tonyskatePublikováno: 20.10.2022, 8:26

Publikováno: 20.10.2022, 8:26

Sociální sítě

O autorovi

tonyskate

tonyskate

Je autorem 5533 článků

Microsoft se s aktualizacemi pro konzole Xbox v poslední době poměrně rozjel a i tento měsíc nám přináší několik systémových novinek. Říjnová aktualizace přináší například možnost měnit hlasitost televize skrze Xbox Series X|S, zatímco jií hráči jistě ocení možnost vypnout všechny zvuky při zapnutí konzole… a novinek je ještě více.

Změňte hlasitost TV – nová CEC funkce pro Xbox Series X|S
Konzole Xbox Series X|S využívají funkce HDMI-CEC, aby poslaly pokyny zařízením, které CEC podporují jako třeba televize, které jsou ke konzoli připojeny. Díky tomu se vám například může při zapnutí konzole současně spustit televize apod. Nově díky tomuto propojení budete moci ovládat i hlasitost televize v rychlé nabídce po stisknutí tlačítka Xbox v sekci „Zvuk a hudba“, kde můžete změnit hlasitost televize anebo ji úplně ztlumit. Nemusíte tak uprostřed hraní či sledování filmu šmátrat po ovladači.

Vypnutí zvuku při zapnutí konzole
Fanoušci si už nějakou dobu žádali o možnost vypnutí zvuku, který zazní při zapnutí konzole, což teď můžete učinit. Stačí jít do nastavení konzole a v sekci „Obecné“ vybrat „Hlasitost a zvukový výstup“, pak „Další možnosti“ a „Ztlumit zvuky při spuštění“. Každopádně tato funkce už byla dostupná v možnostech napájení, ale třeba o ní někteří uživatelé nevěděli.

Snazší nastavení domácího Xboxu
Možnost nastavit konzoli jako váš domácí Xbox umožní přátelům i rodině hrát vaše hry a obsah, i když jste zrovna přihlášeni. Váš domácí Xbox vám takto umožní hrát také digitální hry offline, tedy bez připojení k internetu. V rámci aktualizace přidali vývojáři několik nových obrazovek, které vám usnadní vybrat a změnit vaši domácí konzoli, když byste nastavovali svou novou konzoli Xbox.

Změna názvů pro možnosti napájení Xboxu
Určitě víte, že konzole Xbox Series X|S i Xbox One nabízí dvě možnosti napájení, které jsme doposud znali jako „Okamžité zapnutí“ a „Úsporný režim“, kdy ta první varianta s příchodem SSD trochu ztrácí kouzlo, ale přesto se může hodit třeba pro stahování her na vypnuté konzoli. Každopádně v rámci aktualizace jsou režimy nově pojmenovány jako „Vypnout (úspora energie)“ a „Spánek“. Snad je to tedy nyní jasnější a Microsoft nejspíše tuto změnu učinil vzhledem k rostoucím cenám energií. Určitě tedy doporučujeme možnost úplného vypnutí, kdy mají konzole nejnižší spotřebu energie, a to konkrétně asi 20krát menší než v případě spánkového režimu.

Klíč profilu je teď kód PIN
Klíč profilu Xbox (passkey), kterým můžete zabezpečit svůj účet, aby se na něj nepřihlásil nikdo jiný, byl přejmenován na kód PIN, což zní praktičtěji. Změna se týká opravdu pouze názvu a nic jiného se nemění. Nadále můžete využívat kód PIN jako zabezpečení nejen při přihlášení k profilu, ale také co se týče změny (rodičovského) nastavení či nakupování v Microsoft Store.

Aktualizace firmwaru pro ovladače Xboxu
Ovladače pro konzole Xbox Series X|S a Xbox One včetně Xbox Elite 2 a adaptivního ovladače Xbox taktéž dostaly aktualizaci s různými opravami, kdy jedna z nich se týká i leteckých USB kniplů, které se připojí k adaptivnímu ovladači Xbox. Ovladače můžete aktualizovat bezdrátově či přes USB kabel.

Stříhání klipů v mobilní aplikaci Xbox
Během svého hraní jistě pořídíte nespočet klipů, o které se pak chcete podělit s kamarády. Často ale jde jen o několik sekund, zatímco rychlostní záznam pořídí posledních 30 sekund dění. Klipy tak nově můžete sestříhat přímo v aplikaci Xbox pro Android a iOS. Ve spodní nabídce vyberte sekci „Moje knihovna“ a „Záznamy“, kde si vyberte jakýkoliv herní klip a následně můžete upravit začátek i konec klip a pochopitelně jej sdílet s přáteli. Stříhání klipů je dostupné v rámci aktualizace, které by měla být dostupná od dnešního dne a postupně vyjde pro všechny hráče.

Přijďte se podívat na naše další kanály a zkuste nás podpořit odběrem. Případně moc děkujeme!
Discord – pobavíme se o všem kolem Xbox, ale i mimo něj https://discord.gg/QSkvng7
Náš web – https://www.xboxweb.cz/
Facebook – https://www.facebook.com/xboxweb.cz
Instagram – https://www.instagram.com/xboxweb/
Twitter – https://twitter.com/Xboxwebcz
TikTok – https://www.tiktok.com/@xboxweb
Twitch – https://www.twitch.tv/xkotvcz
Trovo – https://trovo.live/s/xkotv

24. 11. 2022 • tonyskate0

Game Pass má téměř 30 miliónů předplatitelů

Kauza týkající se prošetřování akvizice Activision Blizzard společností Microsoft, které se Sony zuby nehty stačí zabránit do takové míry, až v podstatě pomlouvá vlastní praktiky anebo třeba tvrdí, že PS Plus zaostává za Game Passem, ačkoliv to není pravda. Potíž je v tom, že britský antimonopolní úřad postrádá jakoukoli objektivitu, natož řádné porozumění hernímu průmyslu. Doufejme ale, že právníci Microsoftu nakonec vše obhájí a třeba už příští Call of Duty najdeme v našem...

»
24. 11. 2022 • lindros88cze0

Slevy a black friday v česku

Tento týden se na nás hrnou „slevy“ ze všech stran, takže buďte hlavně pozorní, ať jde opravdu o slevu. Pokud můžu doporučit, tak jsem našel zajímavou slevu na Alze. Budu rád, když ovšem čtenářům a návštěvníkům doporučíte v komentářích a reakcích na sociálních sítích další zajímavé slevy. Akční nabídka zde: Konzole Xbox Series S – 5999.- Jednobarevné ovladače Xbox Series – 1049.-

»
21. 11. 2022 • tonyskate0

Next-gen konzole Xbox Series S jen za 5990 Kč!

Černý pátek, tedy ten skutečný Černý pátek počínaje dneškem odstartoval, ovšem slevy na hry už běží, jak jsme vás ostatně informovali. Přesto je tady ještě několik nabídek, které byste si rozhodně neměli nechat ujít. Microsoft totiž nezlevnil jen hry, ale také next-gen konzoli Xbox Series S, kterou tak teď můžete pořídit za pouhých 5990 Kč. Níže cena konzole určitě alespoň rok nespadne. Takže pokud nemusíte hrát zrovna ve 4K a...

»
17. 11. 2022 • tonyskate0

Listopadová aktualizace pro Xbox

Snad už jste stihli strávit všechny novinky z předchozí systémové aktualizace, protože je tady další. Většinu hráčů jistě potěší lepší integrace hlasových kanálů Discordu, protože na tom ještě bylo třeba zapracovat, ovšem potěší i vylepšení seznamu přání, nová aplikace pro vaše herní záznamy či další možnosti streamování přímo z Xboxu.

»
17. 11. 2022 • tonyskate0

Cloudové hraní Xbox pro loňské televize Samsung

Microsoft letos dostal cloudové hraní Xbox i na chytré televize od Samsungu, ovšem pouze v případě modelové řady 2022. Určitě vás proto potěší, že ještě tento rok bude podpora aplikace Xbox, a tak i cloudového hraní rozšířena na vybrané televize Samsung modelové řady 2021, jejichž seznam najdete níže. S předplatným Xbox Game Pass Ultimate si tak zahrajete aktuální novinky jako A Plague Tale: Requiem, Pentiment a Grounded či stálice typu Sea of...

»
10. 11. 2022 • tonyskate0

Novinky v systémové aktualizaci Xboxu

Během října došlo k poměrně větší systémové aktualizaci konzolí Xbox, kdy v některých případech šlo pouze o vhodnější pojmenování stálých funkcí, ale došlo i na několik novinek. Například jistě oceníte možnost ovládat hlasitost přímo v konzoli díky HDMI-CEC. Potěší i vypnutí startovního zvuku, ačkoliv to už bylo možné delší dobu, jen na jiném místě v nastavení. Především ale mrkněte na nastavení napájení, ať v těchto bídných časech ušetříte drahocenné koruny.

»
05. 11. 2022 • tonyskate0

Online festival 2022 už příští týden!

Český tým Xboxu příští týden odstartuje už třetí ročník Online festivalu, během kterého spatříme celou řadu zajímavých hostů a každý večer tak budeme mít na co koukat. Tento rok festival potrvá pět dní, což nám přijde naprosto ideální a večery tak budou o to nabitější. Hned první den nás čeká lokální zastoupení Xboxu a další hosté, a v úterý potom dorazí skutečné hvězdy v podobě dvou tygrů ze show Tři tygři, kterými...

»
04. 11. 2022 • tonyskate0

Nastavte si zvuk Xboxu naplno

Hry ani filmy nejsou jen o tom vidíte, ačkoliv zrakový vjem je zde naprosto zásadní. Neméně důležitou roli ovšem hraje i sluch, jelikož hudební doprovod či zvukové efekty dotváří celkový audiovizuální dojem. Proto se hodí zkontrolovat nastavení zvuku svého Xbox podle nového videa od týmu Xbox CZ, abyste si tak své hry skutečně užili naplno.

»