Spekulace: Po akvizici Bethesdy uspořádá Xbox konferenci

Autor: tonyskatePublikováno: 22.2.2021, 8:12

Publikováno: 22.2.2021, 8:12

Sociální sítě

O autorovi

tonyskate

tonyskate

Je autorem 5701 článků

Už je tomu pět měsíců, co Microsoft oznámil svůj záměr koupit společnost ZeniMax Media, jejíž součástí je i vydavatelství Bethesda Softworks a tak celá řada herních studií jako id Software, Arkane Studios či třeba MachineGames, kteří pracují na Indiana Jonesovi. Součástí akvizice, která by měla být ukončena v následujících týdnech, jsou pak samozřejmě i věhlasné značky včetně The Elder Scrolls, DOOM, Dishonored, Fallout nebo Wolfenstein.

Z této akvizice budeme samozřejmě nejvíce těžit my, hráči. Microsoft totiž uvádí všechny své hry v den vydání do předplatného Xbox Game Pass a my si je tak můžeme zahrát za velmi příznivou cenu. Nicméně jste si asi všimli, že Microsoft ohledně budoucího dění a exkluzivity her zatím mlží, což je v pořádku. Bylo by totiž nelegální říkat, co má Bethesda dělat či jaké jsou jejich plány, když ještě není vše hotové po právní stránce.

Vše se ovšem blíží ke zdárnému konci a dle novináře i insidera Jeffa Grubba, bychom se odpovědi na zásadní otázky mohli dozvědět krátce poté. Jak Grubb uvedl, po akvizici ZeniMax Media/Bethesda Softworks uspořádá Microsoft konferenci, kde promluví o okamžitém dopadu této akvizice spolu s dalšími informacemi. Stát by se tak mělo zhruba v polovině března. Přesto nečekejte velká oznámení her, ale spíše povídání o byznysu, předplatném Xbox Game Pass, případné exkluzivitě a samozřejmě i hrách.

Pochopitelně není vyloučeno oznámení nové hry, ale více bychom věřili, že se třeba dozvíme něco o vesmírné RPG Starfield, na které pracují autoři The Elder Scrolls. Tak či onak, stále se nejedná o potvrzenou informaci, ale je jisté, že následující týdny budou zajímavé.