Spousta novinek ve FIFA 22

Autor: p.a.c.oPublikováno: 21.7.2021, 21:28

Publikováno: 21.7.2021, 21:28

Sociální sítě

O autorovi

p.a.c.o

p.a.c.o

Je autorem 2285 článků

U hraní se dá krásně relaxovat, což se snažím aplikovat nejen na sebe, ale i své okolí...

Dnešek by se dal označit za fotbalový den, protože hned po velkém oznámení od Konami přispěchal s hromadou novinek také konkurent od EA v podobě FIFA 22. Tím hlavním je půl hodinové video, v němž nám vývojáři představují ty největší novinky, s nimž se na trávníku nové generace budeme setkávat. Nové generace říkáme záměrně, protože novou verzi hry se spoustou vylepšeních dostanou i majitelé Xbox One konzolí, nicméně to nejzajímavější se odehraje pouze na konzolích z rodiny Xbox Series, kam dorazí největší novinka letošního ročníku, systém HyperMotion.

Díky němu a také díky výkonu nových konzolí se vývojáři konečně mohli zaměřit na nezávislou simulaci pohybů všech 22 hráčů na hřišti. To v kombinaci s novými animacemi, kterých je přes 4000, nabídne širší paletu pohybů hráčů. Upravený bude také kolizní model, reakce a spolupráce s ostatními hráči. Dobře by také měly vypadat souboje ve vzduchu a centrované míče obecně. Pomyslnou útočnou třešničkou na dortu se stane možnost „explozivní sprint“, která se v průběhu zápasu bude nabíjet, aby na krátký okamžik poskytla hráči rychlostní výhodu. Ale nebojte, vývojáři se dušují, že by rozhodně neměla mít negativní vliv na hratelnost.

A co by to bylo za fotbalová vylepšení, kdyby bylo zapomenuto na brankáře. Těm bylo kompletně předělané AI a aby dobře vypadli, dostali také nové pohyby. Vývojáři tvrdí, že změny v tomto směru by měly zabránit památným přestřelkám s vysokým skóre z loňského ročníku, ale neuvěříme, dokud si to na vlastní ovladač nevyzkoušíme. Kompletní přehled novinek s komentářem vývojářů si můžete prohlédnout ve zmíněném videu a to včetně gameplay záběrů ze hry. FIFA 22 pak na konzole Xbox One a Xbox Series dorazí přesně 1. října.

29. 07. 2021 • p.a.c.o0

FIFA 22 dostala první oficiální gameplay

Slovíčkem, které se budou muset naučit všichni hráči série FIFA na nových konzolích je technologie HyperMotion. Právě jí, ale nejen jí, je věnován nový gameplay trailer, v němž se dále představují ostatní novinky jako autentické pohybu týmů, práce s míčem, učení Al, nová fyzika míče nebo výbušný sprint, o kterém jsme si něco málo pověděli minule. Ovšem traileru se nic nevyrovná, takže je fajn, že EA nám přehled novinek připravili pěkně...

»
11. 07. 2021 • lindros88cze0

FIFA 22 se ukazuje v úvodním videu

Do vydání FIFA 22 nezbývá už moc času, a EA nám konečně naservírovali úvodní trailer a informace. Za sebe osobně jsem hledal hlavně novinky typu hratelnosti a třeba crossplay hraní. Bohužel zatím crossplay zůstává snem a v oblasti hratelnosti EA představuje HyperMotion. Tento název pod sebou skrývá pravidelné informace o nové technologii, která přinese do hry „úplně“ nový herní zážitek. AI se bude učit a zlepšovat svoji hru, aby poskytla...

»