Středověké variace na GTA oznámena pro konzole

Autor: Lukáš UrbanPublikováno: 18.3.2021, 14:34

Publikováno: 18.3.2021, 14:34

Sociální sítě

O autorovi

Lukáš Urban

Lukáš Urban

Je autorem 3180 článků

Že princip rebelského hrdiny, který v otevřeném světě dělá vždy a všude bordel funguje, vyzkoušel nespočet titulů včetně samotné klasiky Grand Theft Auto. Většina moderních klonů se sice hlásí k původu této značky díky izometrickému zpracování, ale retro je v módě, tak proč ne. A že blbnout se dá i ve středověku ukazuje hra Rustler, která po PC zamíří tento rok také na konzole. V ní se chopíte postavy jménem Guy, jejíž alkoholový opar má neblahý vliv na paměť. To ji zavede až k velkému královskému turnaji, na který ovšem vede cesta skrz speciální pozvánku. A získat ji na černém trhu není vůbec žádná sranda.

V honbě za dostatečným obnosem pro falešnou vstupenku udělá Guy takřka cokoliv. Od legálních úkolů od obyvatel, po černoty za hranicí zákona, které mu zadají mocní páni z podhradí. Postaví se templářům, zlodějům, mnichům, závodníkům, ale i jízdní policii, již tehdy vybavené majáky. Krádeže koní jsou na denním pořádku, stejně jako boje, sabotáže a podrazy. Ironický tón hry má i celou řadu zajímavostí. Jako například pouličního hudebníka, jehož úkolem je simulovat rádio. Po najmutí doprovází hrdinu na každém kroku, dynamicky mění tempo skladby na základě událostí a na požádání rád přepne z loutny třeba na beatbox. Šílená akce nemá přesné datum vydání, ale čekat ji máme v příštích měsících.

31. 08. 2021 • tonyskate0

RECENZE: Rustler – středověká parodie na GTA

Kdo by si nechtěl zahrát středověkou GTA, která je navíc parodií na slavný hit umí si udělat srandu i sama ze sebe. Přesně tak se dá popsat Rustler, jenž si po předběžném přístupu našel cestu i na konzole a my se v naší recenzi podíváme, jestli je tato premisa skutečně tak dobrá, jak zní.

»
19. 05. 2021 • tonyskate0

Středověké GTA Rustler v srpnu

Tak nějak si říkáme, že o chlapíkovi jménem Guy, který je hlavním hrdinou hry Rustler, jste již nejspíše slyšeli. Ono totiž přirovnání středověké GTA nezní jen lákavě, ale je také velmi pravdivé. Rustler se ovšem drží prvních dvou titulů kultovní série, takže nás čeká izometrický pohled, tedy ptačí kamera. Toho se ovšem nemusíme vůbec bát, jelikož předloňský American Fugitive ukázal, že taková hra může skvěle fungovat a být zábavná. Každopádně...

»