The Sinking City nás ponoří do odkazu H. P. Lovecrafta

Autor: Lukáš UrbanPublikováno: 29.4.2018, 11:12

Publikováno: 29.4.2018, 11:12

Sociální sítě

O autorovi

Lukáš Urban

Lukáš Urban

Je autorem 3184 článků

Spisovatel Howard Phillips Lovecraft nedá herním vývojářům spát a stejně, jako jejich filmový kolegové za oceánem, se i oni snaží jeho díla a myšlenky přenést svému publiku. Dalším v řadě je ukrajinské studio Frogwares, které spojilo síly s vydavatelstvím Bigben při tvorbě projektu The Sinking City. Jestli vám je jméno východoevropského týmu povědomé, tak je to pravděpodobně ve spojitosti s detektivem Holmesem nebo hrou Call of Cthulhu, na které původně pracoval. Po méně známých událostech (hra byla nějaký čas považována za zrušenou) nakonec Focus Home hru studiu sebral a dal ji do rukou pánům ze Cyanide, kteří ji mají letos dokončit. Frogwares se ale Lovecrafta evidentně nechtělo vzdát a přišlo s vlastním projektem.

The Sinking City se řadí mezi hry s otevřeným světem, přičemž žánrově ho autoři řadí mezi dobrodružné kriminálky. Příběh se črtá ve dvacátých letech 20. století, konkrétně ve městě Oakmont. Nikdo neví, co se děje a kde se vzaly nebývalé záplavy a nadpřirozené jevy, které se odrážejí na myslích obyvatel. Právě proto na místo přijíždí soukromé očko, jež má situaci prošetřit. Lovecraftova tvorba je považována za klenot žánru psychologických hororů a adaptace nebývají příliš zdařilé. Možná proto se tvůrci chtějí vyhnout přímému srovnání a titul prodávají jako rozšíření mýtu o Cthulhu. Datum vydání zatím nebylo stanoveno, ale jelikož po sérii deníčků vydalo studio i video odpovídající na mnoho otázek, možná je blíž, než si myslíme.

Na vybrané dotazy odpovídá komunitní manažer Sergey Oganesyan, který mimo jiné prozradil, že herní doba sídlí mezi 30 až 40 hodinami. Právě on připomíná, že jejich hra není adaptací. Přesto respektuje tvorbu slavného spisovatele a pracuje se všemi jejími motivy. Uvidíme, zda se The Sinking City potká s Call of Cthulhu a pokud ano, který přístup hráče osloví více.