The Vanishing of Ethan Carter pro Xbox One

Autor: tonyskatePublikováno: 5.1.2018, 14:43

Publikováno: 5.1.2018, 14:43

Sociální sítě

O autorovi

tonyskate

tonyskate

Je autorem 5205 článků

Příběhové hry, v nichž se procházíte nádhernými lokacemi, jež na vás dýchají dech beroucí atmosférou, jsou samozřejmě stále v kurzu. The Vanishing of Ethan Carter od polského studia The Astronauts, kteří nedávno oznámili Witchfire, je jedním ze skvostů tohoto „chodícího“ žánru s důrazem na příběh a poklidné hraní bez akce. Původně hra vyšla už v roce 2014 a mezitím se dočkala vylepšené verze, která konečně 19. ledna zamíří také na Xbox One.

Hlavním hrdinou je Paul Prospero, okultní detektiv, jež obdrží dopis od jistého Ethana Cartera. Paul zjistí, že chlapec je ve smrtelném nebezpečí a okamžitě se vypraví do Ethanova domova, jímž je údolí Red Creek. Po příjezdu se ale ukáže, že situace je daleko horší, než si představoval. Ethan bezprostředně zmizel po brutální vraždě, která není jedinou, která stojí za Paulův zájem. Čeká nás tedy příběh plný fikce, záhad a dalších mysterií z počátku 20. století. A dokonce si popovídáme i s mrtvými…

Nelineární příběh skloubí prvky soukromého vyšetřování a hororové fikce po vzoru kultovních autorů, jakými Raymond Chandler a H. P. Lovecraft nepochybně jsou. Verze pro Xbox One navíc také nabídne dlouho žádaný režim Free Roam, který vám umožní zkoumat krásy Red Creek Valley bez omezení či známek vražd, což znamená, že zmizí i veškeré stopy krve. Aby toho nebylo málo, na konzoli Xbox One X si hru zahrajete ve skutečném 4K, což u tak nádherně vizuálně zpracovaného titulu jistě oceníte.

The Vanishing of Ethan Carter vychází 19. ledna za cenu 399 Kč pro Xbox One.