Twitch byl hostitelem festivalu nezávislých her

Autor: Lukáš UrbanPublikováno: 11.8.2021, 9:23

Publikováno: 11.8.2021, 9:23

Přiřazené štítky

Sociální sítě

O autorovi

Lukáš Urban

Lukáš Urban

Je autorem 3197 článků

V kalendáři běžně máme poznamenaná data velkých her, jejichž marketing nás mlátí od rána do večera, sotva vstoupíme do vod internetu. V jejich stínu se pak krčí indie scéna, která má své místo v programu ID@Xbox. A abychom se o těchto projektech, za nimiž často stojí pouze pár osob, dozvěděli víc, existují malé akce jako ta včerejší na platformě Twitch. Tam se představilo sice jen pár her, avšak měly společný prvek, a tím je konzolová prvotina. Pro autory všech her je jejich projekt prvním, který míří na Xbox.

Zvířecí Button City znamená pro vývojáře krok kupředu, který osloví konzolové hráče. Těm chtějí nabídnout malebnou hříčku o přátelství a síle komunity, s níž se budete cítit opět jako dítě. Netradiční farmaření Lightyear Frontier je pro autory naopak výzva. V konzolovém vydání vidí především možnost ocenění vlastní práce. Jednak díky hráčům a pak prostřednictvím samotného vydání, protože konzolové prostředí schvalovacích procesů je mnohem přísnější.

Nejen konzolovou, ale i tvůrčí prvotinou je Planet of Lana. Artová adventura s prvky plošinovky si slibuje, že osloví velký počet lidí. Zároveň může být pro ostatní tvůrce ukázkou, že vydání pouze na PC nemusí být tou nejlepší možností a že pokud má titul na konzoli co nabídnout, měl by tam vyjít. A pak jsou tituly jako Pupperazzi, které jsou pro vývojáře zadostiučinění. Bláznivé fotografování psů splní autorce sen, a to stát se součástí platformy, na níž od dětství hraje.

Jak můžeme vidět, hry nejsou jen o penězích, ale také o splněných snech, výzvách, očekáváních a nových tvůrčích milnících. A díky tomu se ze začátečníků stávají profesionálové. A z nich později, snad i veteráni herního průmyslu.