Ubisoft pošle do battle royale žánru Hyper Scape

Autor: Lukáš UrbanPublikováno: 3.7.2020, 16:06

Publikováno: 3.7.2020, 16:06

Sociální sítě

O autorovi

Lukáš Urban

Lukáš Urban

Je autorem 3197 článků

Francouzský vydavatel je jeden z mála, který by teoreticky z každé své značky mohl bleskurychle udělat battle royale. Hrají mu do karet obrovské otevřené světy a dlouholetá zkušenost se všemi typy bojových struktur. Od potyček na blízko, přes máchání mečem, až po tradiční střelné zbraně. A přesto se stovka lidí střetne ve fungl novém místě, které montrealská pobočka oznámila jako nadcházející projekt pro nynější generaci konzolí. Ano, battle royale tematika má své krále a zdánlivě jen těžko uživí novou konkurenci. Ale znáte to, jeden nikdy neví.

Jisté je, že Hyper Scape to nebude mít mezi dalšími free-to-play hrami jednoduché. Varianta pro jednoho nebo skupinu tří? To už tu dávno máme. Modifikovatelné zbraně a pomocné prvky obrany a útoku? Odškrtnuto, další! Stylizovaná grafika se silnými kontrasty? Jedno slovo, Fortnite. Tak proč to vlastně Ubisoft zkouší? Protože má Neo Arcadia, a to nevypadá vůbec špatně. Jde o virtuální město o sedmi čtvrtích, které odráží futuristické představy vizionářských architektů a to nejlepší z historie. Úzké uličky, výškové budovy, rozsáhlá náměstí a dlouhé bulváry. To jsou atributy prostředí, které v konkurenčních hrách většinou nebývají a pokud ano, ne v takové míře.

Hratelnost by měla být hodně dynamická. V závislosti na místě a aktuální výbavě. Zbraně jsou všude, stejně jako prvky pojmenované Hacks. Díky nim skupina nebo jednotlivec získají krátkou výhodu spočívající v obranném valu, minách, viditelnosti ostatních nebo naopak neviditelnosti. Vše je modifikovatelné fúzemi. Zajímavým prvkem je pak Echo. Po zabití vás hra neodpojí, ale umožní oživení spoluhráčem. Cíl je samozřejmě tradiční, tudíž přežít jako poslední. Alternativou je získání koruny. Jakmile dostatečně klesne počet hráčů, nastane Showdown. V něm stačí mít předmět v držení po dobu 45 sekund.

Datum vydání nebylo oznámeno. Místo toho víme, že na titulu se podílí i Twitch, který přes speciální rozšíření umožní divákům ovlivnit průběh hry na streamu. Výsledkem hlasování mohou být neomezené zásoby střeliva, omezená gravitace a další vypečené nástrahy.

03. 08. 2020 • Lukáš Urban0

Hyper Scape startuje 11. srpna

Bezplatným battle royalem vstoupí Ubisoft do světa zlatých prutů, napěchovaných sejfů a nalezišť nekonečného bohatství. Právě v online řežbách stovek lidí se dnes točí největší peníze a možná to je i důvod, proč v nich chce mít každý svého zástupce. Městské souboje Hyper Scape to zkusí v poměrně lákavém prostředí virtuálních soubojů, ze kterých vede cesta do lepšího světa. Ale je tomu skutečně tak? Zjistit to můžete už 11. srpna, kdy titul vyjde...

»
13. 07. 2020 • Lukáš Urban0

Hyper Scape se pochlubil příběhem

Věřte nebo ne, ale i battle royale hry mají právo na příběh. Project francouzského Ubisoftu přitom vůbec netroškaří a do děje zapojil hned globální katastrofu. Tentokrát za ní nestojí mocná příroda nebo obyvatelé vesmíru, ale technologie. Futurističtí pomocníci všeho druhu dělají z živých tvorů závislé jedince, kteří se bez moderních zařízení snad ani nepodrbou. Je tu však možnost, jak z dystopického světa uniknout. Existuje prý část civilizace, kde technologický pokrok nepřevzal rozhodující...

»