Vetřelci se vrací a s nimi i mariňáci

Autor: Lukáš UrbanPublikováno: 2.3.2021, 16:43

Publikováno: 2.3.2021, 16:43

Sociální sítě

O autorovi

Lukáš Urban

Lukáš Urban

Je autorem 3197 článků

Začněte se modlit k památce H. R. Gigera, protože xenomorfové hlásí návrat. Populární šmejdi z vesmíru dostávají další šanci a tentokrát se rozhodně nebudou držet zkrátka. Po výtečném Alien: Isolation nastal čas, aby si odbyla reparát i pořádná akce, která dostala před léty na zadek v nepodařených Colonial Marines. Zase u toho budou mariňáci, ale tentokrát v týmu a s jiným tvůrčím uskupením za zády. Tím je studio Cold Iron, které v létě představí svou vizi boje proti vetřelcům, a to v projektu Aliens: Fireteam.

Z ukázky to tak nevypadá, ale titul bude mít hned čtyři kampaně po skromném množství úrovní. To má zajistit lepší znovuhratelnost a také lepší využití připravovaného obsahu. Proti kyselinovým milovníkům se postaví pět tříd vojáků. Každá se specifickými vlastnostmi a vybavením, což předznamenává, že velkou roli sehraje i taktika a dobře poskládaná skupina. Proti ní stane jedenáct druhů potvor, pomatení androidi a další, dosud neznámí nepřátelé. Očekávat máme dobře známé herní prvky a také arzenál.

Děj se postaví za třetí díl, po němž smrtící monstra nejsou žádným tabu. Naopak jsou vyhledávanou vědeckou kořistí, čemuž mají mariňáci přizpůsobený inventář. Pro lepší vyvážení sil budou v nabídce tři desítky zbraní, na sedmdesát modifikací a nějaké ty perky. Titul je designován pro tři hráče, nicméně v případě vypadnutí reálných spoluhráčů, přijde na řadu AI. Kdo by se bál náročné obtížnosti, může být v klidu. Tvůrci slibují různorodou náročnost podpořenou standardním nastavením.

Aliens: Fireteam tedy vyjdou v polovině roku, jako kooperační PVE akce pro tři, a to pro obě generace herních konzolí. Zda půjde alespoň o příjemnou jednohubku nebo další průšvih, tak uvidíme později. Nicméně záběry z průběžné verze hry nevypadají vůbec špatně.