Xbox Game Pass přivítá Monster Hunter Rise

Autor: tonyskatePublikováno: 2.12.2022, 7:28

Publikováno: 2.12.2022, 7:28

Sociální sítě

O autorovi

tonyskate

tonyskate

Je autorem 5600 článků

Microsoft nás opravdu nešetří a po včerejším představení novinek pro Xbox Game Pass nám servíruje další, a to podstatně větších rozměrů. Capcom totiž už v lednu na Xboxu vydá svůj hit z Nintendo Switch v podobě akční RPG Monster Hunter Rise, která bude hned v den vydání dostupná v předplatném Xbox Game Pass. Hra je zatím posledním díle populární série Monster Hunter a tentokrát zavede hráče do barvité vesnice Kamura s jedinečnou kulturou a inovativními loveckými technologiemi.

V jádru pak hra zůstává věrná sérii, tedy zvolíte vybavení a jdete lovit monstra, abyste byli lepší, a to ať už sami anebo s dalšími třemi lovci v online kooperaci. Novinkou je pak například hák pro snazší zkoumání světa, ovšem oceníte jej i při soubojích stejně jako možnost na chvíli ovládnout dané monstrum. Za zmínku stojí také možnost osedlat si některou zvěř, abyste mohli rychleji cestovat a případně s nimi i lovit.

Co se týče technické stránky, hra na Xbox Series X nabídne dva režimy – 4K při až 60 FPS nebo 1080p při až 120 FPS. Pro Xbox Series X|S je také přislíbena podpora 3D zvuku, ovšem jak hra poběží na Series S zatím nebylo zmíněno, ale jelikož hra přechází ze Switche tak určitě poběží hladce. Tvůrci navíc nezapomněli ani na společné hraní mezi oběma generacemi Xboxu stejně jako na sdílený postup. Během jara se pak můžete těšit na obsáhlé rozšíření Sunbreak s novými lokacemi, monstry a propracovanější hratelností.

Monster Hunter Rise vychází 20. ledna 2023 na Xbox Series X|S a Xbox One. V den vydání bude hra také dostupná v předplatném Xbox Game Pass.

10. 01. 2023 • tonyskate0

Monster Hunter a Persona brzy v Game Passu

Prvotní letošní přísun novinek do předplatného Xbox Game Pass je sice trochu slabší, ale to na začátku roku není nic neobvyklého. Už jsme se dočkali survivalu Stranded Deep, vrátila se souslike Mortal Shell a novinky na příští týden si představíme teď. Předtím ještě připomeneme, že na konci ledna vyjde kultovní Age of Empires II na Xbox v definitivní edici.

»