Xboxweb otevírá bránu vánočním svátkům

Autor: Lukáš UrbanPublikováno: 20.12.2021, 12:00

Publikováno: 20.12.2021, 12:00

Přiřazené štítky

Sociální sítě

O autorovi

Lukáš Urban

Lukáš Urban

Je autorem 3227 článků

„Je čas, přivést k nám do pekla…“, „Buzzi? Hrabu se ve tvý veteši…“, „Ty máš svaly, já mám čáry!“ „Yippee-ki-yay…“, „Takhle se na Severním pólu nemluví!“, „…nahoře ve sklepě, teda dole v podkroví.“

Je to tak. Už zase se blíží záplava ikonických hlášek, tradičních bijáků a tradic, které jsme ochotni akceptovat pouze proto, že jsou Vánoce. I my, skromné osazenstvo nesmrtelného webu věnovaného Xboxu, plánujeme hluboké oddání svátečním kratochvílím. To znamená ležérní, až povalečský, režim v oblasti přidávání novinek a zaručených zpráv. Někdy musíme dohrát těch 487 titulů, z nichž 475 nestojí ani za spuštění, o což se pokusíme mezi návštěvami blízkých, rozbalováním dárků, přežíráním a sledováním oblíbených snímků. Jenže předtím se sluší utrousit pár vlídných slov jménem celé redakce.

Naše staré životy nám stále ještě nepatří, protože jeden titěrný zmetek nepřestal okupovat moderní společnost. Proto jsme i letos byli svědky herních akcí, jejichž existenci udržuje pouze internet. Ostatně i tuzemská pobočka Xboxu se soustředila spíše na online zábavu, když přinesla už druhý ročník několikadenního festivalu. Ten, jako spousta globálních, a mnohem větších, akcí oslavoval dvacet let Xboxu. Krásné výročí se skloňovalo na všech velkých eventech, aby vše vyvrcholilo v druhé půlce roku, kdy jsme dostali předčasné Vánoce.

Však řekněte sami. Nový díl Halo Infinite, jehož multiplayerová část doslova sestřelila konkurenci. Pokračování Forzy Horizon, které nemělo co sestřelit, protože konkurenci přejelo už dávno. Mohutné vzpomínání na historii značky vyvrcholené nečekaně upřímným a kritickým dokumentem. Dále interaktivní Muzeum, sejf s největšími klenoty herní divize Microsoftu, neskutečně našlapaná nabídka předplatného Xbox Game Pass, rozšiřování cloudových služeb a samozřejmě výhled do budoucna, kde se rýsují nové a nové exkluzivní hry. Takže díky za celoroční nadílku, která se nejlépe vstřebává s nohami na stole a vaječňákem v žaludku.

Abyste informace dostali vždy, včas a v rodném jazyce, zasedají členové redakce pravidelně za klávesnici. Staří vlci nepotřebují chválit, protože pro ně je Xboxweb dlouholetá láska, které se těžko říká adié. Letos zmiňme především služebně mladší, jejichž entuziasmus a láska k hrám pomáhaly držet krok s děním ve světě. Ať už šlo o komunitní soutěže, novinky z méně zajímavých či opomíjených žánrů/her nebo o recenze, s nimiž si redakce udržuje vlastní názor. Proto díky slečně a pánům, bez nichž by tento článek neměl smysl. A díky i vám všem. Nezáleží, zda si nás najdete tady, na sociálních sítích nebo Discordu. Hlavně, že jste s námi a tvoříte to, čemu se říká komunita.

A dál? Jak letošní grafika napovídá, dál bude siesta. Během ní klesne informovanost na minimum, ale úplně nezmizí. Máme pár recenzí, jejichž vydání chceme ještě letos stihnout a nikdy nevíte, co se může stát, kdo koho koupí a jaká hra už nesnese odklad vydání. A pokud si něco přát, tak hodně kvalitních her. Pak máme my, o čem psát a vy, co hrát. Užívejte svátků, zbylých dní tohoto roku a zůstaňte s Xboxem.