XKO Focus se opíjí Nespressem a hraje s Xboxem

Publikováno: 19.3.2024, 13:57

Sociální sítě

O autorovi

Lukáš Urban

Lukáš Urban

Je autorem 3323 článků

Najít spolehlivého parťáka na hraní, není jen tak. Někoho, kdo je okamžitě při ruce, když je třeba. Kdo má řešení na každý problém, co nastane. Spoluhráče, co vás nakopne, když už to máte chuť vzdát. A kdo vlastně řekl, že takový kamarád do nepohody musí být člověk?

Jako správným milovníkům dobré kávy a kvalitního hraní nám nemohla uniknout speciální nabídka Nespressa a Xboxu na Alze. Konkrétně jde o sadu kávovaru Vertuo Pop dostupného v několika barvách, k němuž náleží poukaz na kávu v hodnotě 750 Kč, nový bezdrátový ovladač Xbox černé barvy a předplatné Game Pass Ultimate na měsíc. Jediné, co už k sadě nekoupíte, je dovolená, která by se na plné využití akce opravdu hodila. Pro nás jako noční dravce, jejichž hraní probíhá dlouho do noci pozdních hodin, je toto KPZ o níž jsme vždy snili, ale nikdy jí nedostali. A proč byste o ní měli přemýšlet i vy?

Inu, jsme jen lidé, tvorové šetrní, tudíž klíčovým argumentem může být cena. Zbaveny všech slev, vyjdou jednotlivé části sady téměř na 5 tisíc korun. Vertuo Pop totiž není žádná kapslovka z tržiště, ale kávovar určený pro moderní domácnost, jehož technologická vyspělost si nezadá s herní konzolí. V akční sadě je Nespresso za 3 189 Kč, a to ve všech barevných provedeních. Ušetřené peníze tak můžete zužitkovat jinde. Pozvat drahou polovičku na dobré jídlo, koupit dětem nové skiny do Fortnitu nebo psovi darovat dobrou mňamku. Dalším argumentem pro koupi je pak kvalita snoubená s jednoduchostí, kterou kávovar přináší. Celou přípravu kávy obstaráte jedním tlačítkem, aniž byste cokoliv nastavovali nebo studovali. Díky čárovému kódu na kapsli stroj sám pozná, o jaký produkt jde a přizpůsobí tomu přípravu. Ta probíhá inovativní technologií Centrifusion, kdy dochází k proplachu kapsle kruhovým pohybem tisíci otáčkami za minutu. Káva je díky tomu lahodnější, plnější, a to při mnohem efektivnější přípravě.

Vaše objednávka dorazí ve dvou balících. Tedy teoreticky ve třech, neboť jeden je digitální, a to Game Pass Ultimate. Alza vám měsíční kód pošle do mailu nebo si ho vyzvednete na vašem účtu na webu Alza.cz. Domů nebo do výdejního místa dostanete zbytek. Velkou krabici s kávovarem a menší, kde se nachází gamepad a dárkový poukaz. Balení Vertua myslí na přírodu, i na vaše nervy, tudíž slabý karton lehce otevřete nebo rozškubete. Pod povinným čtením, bez něhož to nejde, je už samotný kámoš do domácnosti. Samostatně je pouze podstavec na menší hrnky. Nespresso umí přípravu čtyř velikostí káv a na ty menší podstavec s odkapávačem rozhodně využijete. Nádobu na vodu opatrně odlepte a rovnou vypláchněte. Nebojte se za ni trochu vzít. Spodní pojistky drží jak bulldog, tudíž nemějte obavy, že by nádoba následně nedosedla. Když otočením zámku otevřete kávovar, jak vidíte místo pro kapsli, tak vyprazdňovací mechanismus.

Rovnou můžete začít přemýšlet jakou kávu vyzkoušíte jako první. Od toho je v balení uvítací balíček, který zahrnuje průřez nabídky Nespressa. Jak typem kávy, tak její velikostí. Dvanáct kapslí je takový odrazový můstek do světa náročné kávy s lehkou přípravou. Nerozhodní stačí před výběrem kapsle i úvodní údržbu kávovaru, kterou rovnou můžou doplnit o spárování s telefonem. Jak už bylo řešeno, jde o chytré zařízení. V obchodě s mobilními aplikacemi si stáhněte aplikaci Nespresso, proveďte registraci svou, vašeho kávovaru a proveďte spárování. Okamžitě vidíte, v jakém stavu Vertuo Pop je a zda mu něco nechybí. Kávovar je schopný upozornit na chybějící vodu v náplni, na špatnou kapsli nebo na zanedbanou údržbu. Možná se budete divit, co všechno se o přístroji dozvíte.

S aplikací také využijete dárkový poukaz na kávu. Oskenování QR kódu vás posune do registrace dárku, kde kromě výrobního čísla kávovaru zadáte kopii faktury. To abyste prokázali, že je Vertuo opravdu zakoupeno v průběhu akce. Po dokončení nezbytností se vám otevře e-shop, kde uplatníte slevu a nakupujete. Mějte na paměti, že kapsle se nakupují minimálně po deseti kusech, přičemž celá objednávka musí obsahovat alespoň 50 kusů. Objednávku si můžete vyzvednout osobně v jednom ze šesti Nespresso butiků nebo využít služeb kurýra. My jsme odpoledne objednali a druhý den na oběd už nám zvonil kurýr za dveřmi. Naprostá paráda. Náš nákup jsme si uložili jako pravidelnou objednávku s automatickým doručením.

Až při samotném používání nám došlo, že Xbox je jako stvořený pro Nespresso a opačně. Oba přístroje spustíte jedním tlačítkem a oba nastartují během pár desítek sekund. Díky Game Passu Ultimate neřešíte zdlouhavé instalace, jen si vyberete hru a prostřednictvím cloudu hrajete. Ani s Vertuem neřešíte nastavování přípravy kávy. Jen založíte kapsli s lahodným mokem a kávovar se o všechno ostatní postará. Jo, a nezapomeňte na vodu. Po skončení hraní konzoli jednoduše vypnete a ona zůstane připravena na pokračování v hraní. Také Vertuo Pop lehce vyprázdníte jedním otočením zámku, aby zůstalo připraveno na další kávovou seanci. Obě mašinky mají vlastní aplikace, které je umožňují spravovat, a to včetně přístupu do obchodu s hrami, potažmo kávovými kapslemi a příslušenstvím. A v neposlední řadě, hraní s dobrým šálkem kávy je úplně jiný zážitek. Pár kol na okruhu Maple Valley v doprovodu javorového sirupu a pekanových oříšků, do bojů s Master Chiefem jen s přispěním silného dvojitého espressa, kolem celého světa s Flight Simem a kostarickou arabikou a na vlny nekonečných pirátských dobrodružství s maxi šálkem Alto. Když už jsme u různých typů káv, tak kapsle nejsou plastové, ale kovové a recyklovatelné. Opatrně při jejich odebírání, neboť drží docela dlouho teplotu. A ještě větší opatrnost věnujte jejich vyhození tam, kam skutečně patří.

Doma to nejspíš ponesou špatně, protože starý kávovar byl dárek, nicméně Vertuo si vysloužilo své místo v přední linii. Jsme rádi, že jsme mohli využít akce Nespressa, Alzy a Xboxu, díky které si zahrajeme víc, a především s chutí. Ať už přemýšlíte, že zkusíte Game Pass, hledáte nový kávovar produkující výtečnou kávu nebo jen potřebujete další ovladač na vaše domácí hraní, zeptejte se, zda nemůžete snoubit vše do jednoho. Teď je to možné.