Zářijová aktualizace pro konzole Xbox

Autor: tonyskatePublikováno: 22.9.2022, 7:54

Publikováno: 22.9.2022, 7:54

Sociální sítě

O autorovi

tonyskate

tonyskate

Je autorem 5600 článků

Po delší době tady máme obsáhlejší systémovou aktualizaci pro konzole Xbox. Novinky se týkají knihovny her a nových možností co se týče úložiště a instalace her. Zapomenout nesníme ani na změnu tlačítka Xbox na ovladačích Elite Series 2 či třeba potlačení hluku, které je nově dostupné i na Xbox One.

Změna barvy tlačítka Xbox na ovladačích Xbox Elite 2
Zatímco s Xbox Design Lab si můžete navrhnout vlastní ovladač Xbox a brzy i ten elitní, na tuhle barevnou změnu vám postačí ovladač Xbox Elite 2, případně dostupnější varianta Core. V aplikaci Xbox Accessories si totiž nově můžete změnit podsvícení tlačítka Xbox. Na výběr je z bohaté škály barev, a to díky kombinaci červené, modré a zelené LED, čímž můžete dosáhnout až 16 miliónů odstínů.

Úplné přepracování knihovny her na konzolích Xbox
Abyste měli snadnější přístup ke všem svým hrám a aplikacím, Microsoft překopal knihovnu her na konzolích Xbox Series X|S a Xbox One. V sekci „Moje hry a aplikace“ vás teď tedy čeká nová knihovna, která pochopitelně zobrazuje všechny hry, ke kterým máte přístup. Hry jsou navíc formou záložek rozděleny nejen na všechny hry, co si máte možnost zahrát, ale také na hry, které vlastníte, které vám zpřístupňují předplatná včetně Xbox Game Pass, EA Play a her zdarma Games with Gold. Současně tak získáte i pěkný přehled her z předplatných a pochopitelně neschází ani zmíněné aplikace.

Vyberte si úložiště pro instalaci svých her
Další novinkou je možnost určit výchozí úložiště pro instalaci všech svých her a aplikací na konzolích Xbox Series X|S a Xbox One. Díky tomu můžete efektivní spravovat své úložiště i instalace jednotlivých her. V nastavení úložiště tak můžete vybrat místo, kam instalovat optimalizované hry, zpětně kompatibilní hry nebo aplikace, tedy pokud máte připojeny externí disky či třeba rozšiřující kartu. Pochopitelně je také možné rozhodnutí ponechat na Xboxu.

Potlačení hluku v párty chatu i na Xbox One
Tato funkce byla začátek měsíce dostupná pro Xbox Series X|S a nyní ji mohou využít i hráči na Xbox One a PC s Windows. Potlačení hluku pomáhá odstranit nechtěný hluk jako zvuky tlačítek, dýchání a zvuky pozadí z vašich společných chatů. Pokud byste chtěli tyto zvuky ponechat ve vašich chatech, stačí potlačení hluku (Noise suppression) vypnout v nastavení párty.

Zahajte párty s kamarády v aplikaci Xbox
V mobilní aplikaci Xbox nově najdete tlačítko „Zahájit párty“, abyste se mohli snadno zapojit do hry s kamarády. Nemusíte tak vše od počátku nastavovat v konzoli, ale už začít v telefonu a na konzoli se rovnou vrhnout na hraní. Abyste začali, v aplikaci jděte na záložku „Social“, sekce Párty a tady najdete vše potřebné včetně posledních párty či možnost zahájit úplně novou. Taktéž můžete snadno vybrat kamarády, které chcete pozvat.

Sdílení s herním panelem Xbox Game Bar na PC
Herní panel Xbox Game Bar funguje s většinou PC her, takže máte okamžitý přístup ke snímání obrazu a sdílení, hledání kamarádů do hry, chatování napříč zařízeními apod. To vše aniž byste museli hru vypínat. Novinkou je možnost získání sdíleného odkazu pro jakýkoliv záznam, který pořídíte a následně jej skrze odkaz můžete s kýmkoliv zasdílet.


Přijďte se podívat na naše další kanály a zkuste nás podpořit odběrem. Případně moc děkujeme!
Discord – pobavíme se o všem kolem Xbox, ale i mimo něj https://discord.gg/QSkvng7
Náš web – https://www.xboxweb.cz/
Facebook – https://www.facebook.com/xboxweb.cz
Instagram – https://www.instagram.com/xboxweb/
Twitter – https://twitter.com/Xboxwebcz
TikTok – https://www.tiktok.com/@xboxweb
Twitch – https://www.twitch.tv/xkotvcz
Trovo – https://trovo.live/s/xkotv

26. 01. 2023 • Lukáš Urban0

Sdílejte hry s XKO Focus

Další z funkcí konzole Xbox, která může být pro nové hráče novinkou, je sdílení herní knihovny. To vám umožní sdílet s jednou osobou svou digitální knihovnu her, včetně služby Xbox Live Gold či předplatného Xbox Game Pass. A to zcela zdarma a bez nutnosti dalšího příslušenství, aplikací a propriet. Že je to pro vás novinka? Že chcete funkci využívat? A že nevíte jak? Pak přesně pro vás je nové video řady XKO...

»
19. 01. 2023 • Lukáš Urban0

Zpětně kompatibilní XKO Focus

Kdybyste novým nebo budoucím majitelům měli vyzdvihnout něco, v čem je Xbox Series X/S dobrý, co by to bylo? Výkon? Design? Herní portfolio? My bychom zkusili funkci zpětné kompatibility, díky níž lze hrát staré fláky na moderním zařízení. A nejde přitom jen o hry z konzole Xbox One, či dokonce Xbox 360, ale také z původního Xboxu. Jistě, vy možná o přednosti konzole víte, ale můžou být mezi vámi ti, kteří ne. A...

»
12. 01. 2023 • Lukáš Urban0

Vzdálené hraní s XKO Focus

Máte chvilku a toužíte si zahrát? Nebo naopak máte rozehranou parádní partii, ale musíte vyklidit místo před konzolí. Ať už je důvod rozlučky s vaším herním zařízením jakýkoliv, můžete si hrát v klidu dál. Pakliže máte při sobě mobilní telefon s ovladačem nebo PC se systémy Windows 10 a 11. A jak na to? To si povíme v našem dnešním vydání XKO Focus, kde se zaměřujeme na funkci vzdáleného hraní a postupy, jak si...

»
06. 01. 2023 • DandyCZE0

Xbox OLED ovladač ROG Raikiri Pro

Na našem Discordu stále probíhají debaty a souboje o tom, jaký ovladač je nejlepší. Do skupinky zajímavých se chce přidat herní divize společnosti Asus, která připravila na trh první Xbox ovladač s OLED displejem. Název nového ovladače je ROG Raikiri Pro, kromě OLED dokáže zaujmout i připojením, které bude možné klasicky přes USB-C, ale také přes Bluetooth.

»
05. 01. 2023 • Lukáš Urban0

Xbox Series S optikou XKO Focus

Někdo měl Vánoce skromnější, někdo zase bohaté, a tak našel pod stromkem nový Xbox. A možná to byla dokonce jeho první konzole. A třeba šlo o Xbox Series S. Jenže škarohlídové tvrdí, že jde o šmejd brzdící herní průmysl, tak co s ním? Nic. Zapojit a hrát, protože nic není tak horké, jak se uvaří. A třebaže bílý Xbox nepatří mezi nejvýkonnější mašiny na trhu, pořád jde o rozumnou konzoli za...

»
05. 01. 2023 • tonyskate0

Jak si nastavit konzoli Xbox Series X|S

Doufáme, že mnoho z vás pod stromečkem našlo herní Xbox Series X či Xbox Series S a v rámci xboxové rodiny jste tak vstoupili do nové generace hraní. Prvotní spuštění nové mašinky na hraní můžete pro někoho být výzvou, a tak případně doporučujeme příručku od týmu Xbox CZ, která vás provede od zapojení kabelů přes prvotní spuštění po nastavení obrazu i zvuku. Jsou mezi vámi čerství majitelé Xbox Series X|S?

»
21. 12. 2022 • DandyCZE0

Co jste hráli v roce 2022

Jako občasný hráč má rád, když jednou za rok na mě vyběhne nějaký souhrn. Jako Xboxáři si to můžeme udělat například přes #TrueAchievements. 

»
21. 12. 2022 • Lukáš Urban0

Vstříc vánočním svátkům a novému roku

Ať už nadcházející období vyloženě milujete, čímž rozdáváte vánoční atmosféru všem okolo nebo ji naopak nesnášíte, a tak byste rozjařené pošuky nejraději umlčeli, onen čas opět nastal. Ze svého náboženského, historického a popkulturního poselství vám tak neodvratně na pár dní změní život. Tudíž je fajn se na to připravit. Ačkoliv máte najednou čas dohrát dosud odložené záležitosti, okolnosti hrají proti vám. Zavřít se v kutlochu a pokojně se oddat neřesti moderní...

»