Zářijová aktualizace pro Xbox a streamování na Discord

Autor: tonyskatePublikováno: 6.9.2023, 6:39

Publikováno: 6.9.2023, 6:39

Sociální sítě

O autorovi

tonyskate

tonyskate

Je autorem 5907 článků

Na vydání Starfieldu si Microsoft schoval jednu parádní funkci pro konzole Xbox. Už před měsícem jsme se dozvěděli, že se chystá streamování her z Xboxu na Discord a teď byla tato novinka zpřístupněna všem uživatelům. Novinek je ovšem více, takže si je pojďme představit.

Streamujte hry z Xboxu na Discord
Jak už jsme zmínili v úvodu, během tohoto týdne budete moci začít streamovat hry přímo ze své konzole Xbox na Discord, aby mohli vaše hraní sledovat přátelé na této platformě. Jako první je třeba spárovat svůj účet Discord s konzolí Xbox, poté se můžete připojit na hlasové kanály serverů Discord přímo z konzole a nově také rovnou začít živě streamovat své hraní. Jelikož je spuštění funkce načasováno na vydání Starfieldu, můžete se tak na Discordu pochlubit tvorbou své postavy, objevováním nových planet či třeba budováním vesmírné lodi v tomto novém díle od Bethesdy.

Aktualizace Variabilní obnovovací frekvence (VRR) na Xbox Series X|S
Variabilní obnovovací frekvence (VRR) umožňuje vaší televizi či monitoru dynamicky upravovat obnovovací frekvenci na základě počtu snímků obsah, který sledujete, aby během vašeho hraní vše běželo plynule. Nicméně v případě jiného využití jako třeba při sledování filmů, nemusí být VRR vždy aktivní. Aktualizace vám tak umožní nastavit, jestli mít VRR aktivní pouze pro hraní anebo prostě neustále.

Požádejte přátele, jestli se můžete přidat do jejich hry
Chcete zjistit, jestli je místo v rámci party hry, kterou zrovna hraje kamarád? Nově teď můžete využít funkce dotazu, jestli se můžete přidat do hry. Dotyčný pak obdrží upozornění o vaší žádosti se přidat a může vám odpovědět pozvánkou do hry, do párty či zprávou.

Nová upozornění v rámci seznamu přání na Microsoft Store v Xboxu
Seznam přání v obchodě Microsoft Store na konzolích Xbox teď nabízí ještě více možností ohledně upozornění, takže například zjistíte, jestli žádané tituly jsou ve výprodeji, byly přidány do nabídky předplatného Xbox Game Pass anebo že třeba teprve byly vydány.

Snadné párování nového příslušenství s konzolemi Xbox
Abyste spárovali nové příslušenství se svou konzolí Xbox, už se nemusíte zvedat z gauče, křesla či třeba postele, abyste na konzoli stiskli tlačítko pro párování. Stačí otevřít aplikaci Příslušenství pro Xbox a využít novou funkci Připojit zařízení.

24. 09. 2023 • tonyskate0

Britové předběžně schválili akvizici Activision Blizzard

Britský antimonopolní úřad CMA způsobil při akvizici společnosti Activison Blizzard nespočet problémů a Microsoft musel přijít s určitými ústupky, aby hlavouni snad byli konečně spokojení. Microsoft sice mohl akvizici uzavřít bez nich a přijít s nějakým řešením, ovšem v rámci zachování dobrých vztahů vyšel CMA vstříc, jelikož v budoucnu přes ně musí projít i jakékoli další akvizice.

»
19. 09. 2023 • lindros88cze0

Únik prozradil nový Xbox Series X bez mechaniky a úplně nový ovladač Xbox

Soudní spory ohledně akvizice Activision Blizzard se táhnout už moc dlouho a jak jste jistě zaregistrovaly, kvůli sporům byla uveřejněna spousta interních dokumentů. V zásadě to ale nebylo nic zásadního a spíše jen nějaké emaily. Teď ovšem od americké obchodní komise FTC, která si vytahovala triko v létě a chtěla zablokovat zmíněnou akvizici, unikly zásadní interní dokumentu Microsoftu popisují jeho plány v herním průmyslu zhruba do roku 2030, kdy nová generace (Gen10) by...

»
14. 09. 2023 • tonyskate0

Xbox stále zvažuje platinové achievementy

Achievementy jsou s námi už počátku Xboxu 360 a přináší nám extra výzvu v našich oblíbených hrách. V průběhu let prošly růžnými změnami či mírnými vylepšeními jako jsou třeba vzácné achievementy, ovšem zásadně není do systému úspěchů zasahováno. Nicméně k jedné výraznější novince dojít může. Novinář Jez Corden se na gamescomu setkal s jedním ze zástupců Xboxu, který mu řekl, že Microsoft má zájem vylepšit systém achievementů a že je to vlastně jen otázka času...

»
13. 09. 2023 • tonyskate0

Seznam her pro Xbox Game Pass Core

Už zítra dojde ke změně členství Xbox Live Gold na předplatné Xbox Game Pass Core. Kolem a kolem se nic nezmění. Vše bude stát stále stejně, jen přijde nový název a nadále v rámci XGP Core (bývalé Xbox Live Gold) získáte hraní online na konzolích, nabídky a slevy, víkendové hry Free Play Days a taktéž neomezený přístup ke knihovně více než 25 her.

»
12. 09. 2023 • tonyskate0

Purpurový ovladač Astral Purple pro Xbox

Microsoft se tento rok konečně trochu začíná dostávat do tempa s exkluzivitami a po příchodu série Age of Empires na konzole Xbox, jsme se dočkali vesmírné RPG Starfield, kterou bude následovat Forza Motorsport. To ovšem není důvod, aby polevil ve výrobě nových ovladačů pro konzole Xbox a počítače, takže tady máme další kousek. Ovladač Astral Purple nabízí pohlednou kombinaci purpurové a bílé s černými tlačítky, spouštěmi a směrovým ovladačem. Máme tady tak...

»
11. 09. 2023 • tonyskate0

Xbox na Tokyo Game Show 2023

V Japonsku se Xbox pořád snaží horko těžko prorazit, ale je vidět, že v posledních letech se situace zlepšuje a Phil Spencer opravdu usilovně bojuje o to dostat na naše konzole i předplatné Game Pass největší japonské pecky. Na Xboxu už si tak zahrajete vyhlášené série Yakuza či Persona a nedávno dokonce bylo potvrzeno, že se dočkáme MMORPG Final Fantasy XIV Online, která míjela naši platformu dobrých deset let.

»
02. 09. 2023 • tonyskate0

Xbox Series S 1 TB v prodeji

Včera byl oficiálně zahájen prodej nové konzole Xbox Series S, která oproti původní variantě nabízí dvojnásobné úložiště, tedy 1 TB SSD a mění bílý kabátek za stylovou karbonovou čerň. Cena je stanovena na relativně příjemných 8499 Kč, takže pokud jste ještě nevstoupili do světa současné generace her a nejste nároční co se grafiky týče, můžete se s novou konzolí vrhnout například průzkum vesmíru ve Starfieldu. Tato nová RPG mimochodem i na...

»
31. 08. 2023 • Lukáš Urban0

XKO Focus hledá paměť pro Xbox

Majitele konzolí Xbox Series X to asi příliš netrápí, ale pokud máte v obýváku „esko“, nejspíš jste už řešili, jak mu navýšit kapacitu úložiště. A ne, mazání her není řešení, to je pouze důsledek. Proto jsme se tentokrát podívali, jak je na tom poslední generace konzolí s možností rozšířené paměti. Ke slovu se tak dostaly maličké karty, jejichž použití je jedinou oficiální cestou, jak Xboxu přidat na volném místu. A jelikož nejde...

»