Autorka Portalu pomůže s cloudovými hrami pro Xbox

Autor: tonyskatePublikováno: 22.6.2021, 7:36

Publikováno: 22.6.2021, 7:36

Sociální sítě

O autorovi

tonyskate

tonyskate

Je autorem 5456 článků

Microsoft ve svých snahách v herním průmyslu rozhodně nepolevuje a po nabité konferenci Xbox & Bethesda Games Showcase tady máme další zajímavé informace pro hráče. Xbox totiž najal Kim Swift, která má na triku dobře známý titul Portal, ale podílela se i na sérii Left 4 Dead či dodatečných epizodách pro Half-Life 2. Její zatím poslední štace pak byla u interního studia Googlu jako ředitelka designu, ovšem jelikož společnost své snahy o vývoj vlastních her pro Stadii ukončila, byla tak opět k mání.

Momentálně tedy zakotvila v divizi Xbox Game Studios Publishing a bude se soustředit na cloudové hry či hry, které cloud využívají jako například Microsoft Flight Simulator. Proslýchá se pak, že by měla přímo asistovat legendárnímu vývojáři, kterým je Hideo Kojima. Už delší dobu se totiž spekuluje, že Microsoft si plácl s tvůrcem Metal Gear Solid a připravují teď novou exkluzivitu pro Xbox. A jelikož chtěl Kojima po Death Stranding udělat hru v cloudu, oslovil tehdy Google a jejich Stadii, což ovšem jak víme, neklaplo a zdá se, že se hry ujal právě Microsoft.

Zatím si budeme muset počkat, co se z toho nakonec vyklube, ale hra od Hidea Kojimy by rozhodně přitáhla k Xboxu spoustu pozornosti a díky Game Passu si nepochybně našla i nespočet hráčů. Tak či onak, samotná Kim Swift pro Xbox jistě bude velký přínos a snad brzy získají další zajímavé jméno.