Dánská produkční společnost koupila tvůrce Just Cause

Autor: Lukáš UrbanPublikováno: 31.5.2018, 9:41

Publikováno: 31.5.2018, 9:41

Sociální sítě

O autorovi

Lukáš Urban

Lukáš Urban

Je autorem 3325 článků

Švédský tým Avalanche Studios zná každý fanoušek série Just Cause, jde totiž o jeho nejúspěšnější tvorbu. Hned v závěsu se drží Mad Max a něco dále také lovecká série The Hunter. Když vyšlo najevo, že studio spolupracuje s id Software na Rage 2, mohlo někoho napadnout, že by Bethesda mohla mít na úspěšné vývojáře počíháno. Nyní oficiálně víme, že celek byl skutečně koupen, ale dánskou společností Nordisk Film. Pro samotné studio nejde o nic překvapivého. Nordisk Film měl od loňského roku minoritní podíl a teď jen koupi dokončil transakcí v celkové hodnotě 136 milionů dolarů.

Pro Avalanche Studios se mění jediné, a to, že mají stabilní přísun peněz na aktuální a budoucí projekty. Vše ostatní zůstává při starém. Filmová společnost vývojáře nekoupila s úmyslem kafrat jim do práce, ale v rámci dlouhodobého plánu na rozvoj a podporu evropské tvorby. V našich končinách možná Nordisk Film moc známý není, ale jeho produkční specializací jsou filmová dramata a válečné snímky. Z těch posledních zmiňme V písku – Příslib svobody, Tři slova, Boj nebo 9. duben.

Spoluzakladatel Avalanche Studios, Christopher Sundberg, okomentoval nového vlastníka takto: „Jde o mezník v naší historii. Před patnácti lety jsme začali s ničím, abychom vybudovali neuvěřitelnou společnost, a to díky týmu mimořádně talentovaných lidí. Se společností Nordisk Film se nám teď rozšiřují kreativní obzory. Těšíme se na pokračování našich dobrých vztahů s nejlepšími vydavateli v oboru a stejně tak na vytváření nových her pod naší vlastní značkou.“